Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolest v krku a vracející se angína

Autor: Redakce

Začíná nepříjemným škrábáním v krku. Bolest, která se zvětšuje, ztíží polykání i zívání. Někdy se přidá i ucpaný nos a bolesti mohou vystřelovat do uší. Často se objeví i horečka nad 38 °C, zimnice nebo teplota. Řeč je o angíně. Aby se nám vyhnula, máme jedinou možnost – posilovat imunitu dostatkem odpočinku, přijímat přiměřené množství tekutin, dopřát si dostatek vitamínů i minerálů.

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

Zdá se, že potíží s bolestmi v krku přibývá. Projevilo se to i v naší poradně – na angínu se ptalo několik našich příznivců. Vybrali jsme pro vás dva dotazy. Jeden se týká opakujících se angín a druhý bolestí v krku čtenářky, která trpí chronickým zánětem mandlí.

„Dobrý den, paní doktorko, chtěla jsem Vás požádat o radu týkající se opakující se angíny. Od srpna mám již třetí angínu. První dny mi není dobře, mám zvýšenou teplotu, bolí mě záda, trochu klouby a většinou mám více zvětšenou levou stranu mandlí, pravá je vždy lepší. Vždy jsem byla léčena penicilinem, testy moči a krve po léčbě byly v pořádku. Angína se mi stále vrací. Najde se v homeopatii něco, co by mi pomohlo, aby se nemoc již neopakovala?“

Paní doktorka Budková navrhla čtenářce tyto homeopatické léky: FERRUM PHOSPHORICUM 9C – 3x denně 5 granulí, LACHESIS MUTUS 9C – 3x denně 5 granulí. Oba léky užívejte po dobu 3−5 týdnů dle efektu. Přidejte OSCILLOCOCCINUM – 2x denně 1 tubu po dobu 3 dnů.

---

„Dobrý den, paní doktorko, prosím Vás o radu. Jak si poradit s angínou (je-li to vůbec angína)? Trpím chronickým zánětem mandlí a mé problémy začaly v pátek. Vyndala jsem si čepy z mandlí, kterých tentokrát bylo docela dost. Během dopoledne mne začalo hrozně bolet v krku, velká bolest při polykání, červené mandle i čípek. V sobotu se už vzadu za čípkem objevila viditelná vlákna hnisu, velká únava a bolest celého těla. Rýmu nemám. Krk desinfikuji Joxem a tea tree, který kloktám. Nasadila jsem si Oscillo 3x denně a Hepar sulfur 15 C, Aconitum 15 C a Gelsemium, které mi vždy pomáhalo na tělesnou únavu. Nevím, jestli jsem vybrala správně. Nerada bych skončila na antibiotikách. Moc děkuji za odpověď.“

I na tento dotaz odpověděla MUDr. Věra Budková:
„Dobrý den, skvělá volba je OSCILLOCOCCINUM 3x 1 tubu. Přidejte MERCURIUS SOLUBILIS 15C 3x denně 5 granulí a FERRUM PHOSPHORICUM 15C 3x denně 5 granulí. Léky užívejte po dobu trvání potíží a při zlepšení je vysaďte. Přeji brzké uzdravení.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze