Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie tady a teď

Autor: Lucie Nestrašilová

Poslední dobou se stále častěji setkávám s lidmi, kteří mi říkají, že homeopatie je „asi“ dobrá na chronické potíže, ale s akutními si neporadí. Tito lidé homeopatii většinou ani nevyzkoušeli...

Ilustrační foto

Pak je zde další skupina lidí, kteří se rozhodli, že homeopatii zkusí – v těchto sychravých podzimních dnech k tomu mají ideální příležitost. Oscillo znají v podstatě všichni, mnozí ani netuší, že jde o homeopatický lék. Ale jsou mezi nimi i odvážlivci, kteří už nakoukli do Světa homeopatie a vyhledali si dle příznaků – rýmy či kašle – vhodný lék. Moje kamarádka Pavla má například dobrou zkušenost s Pulsatillou, kterou si našla jako lék pro svoje dcery (odpovídající popisu léku). Ta je vhodná především pro děti, které mají jemnou kůži, světlé vlasy, modré oči, celkově bývají buclatí a pohlední. Jsou velmi starostliví a mají rádi, když se o ně někdo stará. Z neznámých důvodů vstupují do ordinace uplakaní a schovaní za „máminou sukní“, ale za chvíli se bez důvodu smějí. Mají proměnlivé nálady, nemívají žízeň a nenávidí tuk, zato mají rádi sladké. V noci spí s rukama nad hlavou. Pulsatilla je stejně proměnlivá jako tyto děti (anglicky wind flower – větrná květina). Pulsatille se často říká „aprílový lék“. Pavla vybrala lék zřejmě dobře, neb se její dcery skvěle „drží“.

Kamarád Jirka se mi zase o víkendu svěřil, že má silnou artrózu kyčlí a nikdo si s ním už neví rady. Nabídla jsem mu, jestli nechce vyzkoušet homeopatii. Ačkoli nemá s homeopatií osobní zkušenost, souhlasil. Řekl mi, že stejně nemá jinou cestu... Upozornila jsem ho však na to, že tento problém je dlouhodobý - chronický. Je to jiné než u rýmy, která je většinou akutní. Jak dlouho si s artrózou zahrával a snažil se jí dalším pohybem prohlubovat, tak musí očekávat dlouhodobější léčbu.

Pak je tu také prevence, v jejímž případě se lidé k homeopatii (nejčastěji k Oscillu) také obrací. Je to proto, že lidé, kteří se léčí homeopaticky, shledávají, že jsou ve všech ohledech zdravější. Já osobně to mohu potvrdit i z vlastní dlouhodobé zkušenosti (min. v rámci 3-4 letého „zkoumání“), kdy se homeopatická léčba akutních rým, kašlů či nevolností obešla v naší rodině bez zásahu klasické medicíny, které se ale v případě nutnosti nebráníme. Není však lepší využít šetrnou cestu v podobě homeopatie, když nám pomůže? Lidé jako já pohlíží na homeopatii jako na typ medicíny, který je jim vlastní a vzhledem k jejímu smyslu pro léčení jí dávají přednost, kdykoliv je to možné.

Homeopatie hraje také velice důležitou preventivní úlohu v rodinách s dětmi. Co by si lidé počali, kdyby neměli v domácnosti Arniku? Od okamžiku, kdy se dítě začne pohybovat, přijde snadno k modřinám, boulím a drobným zraněním. V takových případech můžeme Arniku použít jako domácí lék, který uleví bolestem a blahodárně působí na otoky a tržné rány. Velmi dobře podporuje i léčení zlomenin. Mnoho lékařů ji podává, aby předešli pooperačním komplikacím a pro její účinek na nespavost. U lidí, kteří musí mnoho cestovat, zejména létat na velké vzdálenosti, zabrání Arnika mentálnímu i tělesnému vyčerpání a únavě a takto bychom mohli psát o řadě dalších homeopatických lécích.

Ať už se na homeopatii díváte z pohledu „preventivního“, akutního či chronického, nyní je ideální čas, jak ji vyzkoušet.

Poznámka autorky: Právě jsem dostala sms od kamarádky, která mi ruší naši dnešní plánovanou schůzku: „Luci, omlouvám se, ale nedorazím, začalo mě bolet v krku“. Ideální příležitost pro vyzkoušení homeopatie, co myslíte?

Zdroj: „Homeopatie – královská léčba“, Dr. Margery G. Blackieová, osobní lékařka anglické královny Alžběty II.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.6.2020 04:41

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze