Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Poranění nožem

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Krátký popis krizové domácí situace, která může potkat úplně každého. Ještě, že mám homeopatii!

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jedno příjemné odpoledne jsme s dcerou společně v kuchyni připravovaly oběd na druhý den. Ona chystala ingredience na bábovku, já čistila maso na svíčkovou. Přitom jsme si krásně povídaly, co je nového a prostě tak o všem možném. Najednou, přestože jsem zahlédla, jak padá na zem velký nůž, nestihla jsem ho zachytit. A co čert nechtěl, píchl dceru do nohy těsně nad kotníkem, tedy do kosti.

Naštěstí se nic moc nestalo, povrchní malá ranka, ale úlek veliký a krev tekla. A jaká homeopatická kaskáda mi proběhla hlavou?

Nejdříve jsem ránu zkontrolovala, protože to vypadalo minimálně na "uříznutou nohu". Poté jsme ranku vydezinfikovaly dezinfekcí Betadine – neštípe, a přelepily. Jako první jsem podala homeopatický lék Aconitum 9C - vzhledem k velkému úleku a strachu, je dobré podat ho opakovaně v odstupu například 10-30 minut, klidně i 4x. Dále jsem dceři pro jistotu podala dávku homeopatického léku Silicea 9C - nůž byl od masa a ranka, byť povrchní, zasáhla u naší hubené dcerky i kost. Tento lék pomůže organismu ohraničit a zpracovat případné nečistoty, podpoří lokální imunitní reakci. Současně jsem podávala opakovaně homeopatický lék Arnica Montana 9C, vhodný u poranění jakéhokoliv původu.

S odstupem času, asi po hodině, kdy už bylo jasné, že ranka nekrvácí, jsme náplast odlepily a namazaly okolí poranění Arnigelem, který příjemně chladí a omezí reakci okolí – otok, svědění a bolest.

S homeopatiky jsem vždy mnohem klidnější a moje děti taky. Přeji vám příjemné společné chvíle.

Vaše Radana

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:08

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze