Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poranění nožem

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Krátký popis krizové domácí situace, která může potkat úplně každého. Ještě, že mám homeopatii!

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jedno příjemné odpoledne jsme s dcerou společně v kuchyni připravovaly oběd na druhý den. Ona chystala ingredience na bábovku, já čistila maso na svíčkovou. Přitom jsme si krásně povídaly, co je nového a prostě tak o všem možném. Najednou, přestože jsem zahlédla, jak padá na zem velký nůž, nestihla jsem ho zachytit. A co čert nechtěl, píchl dceru do nohy těsně nad kotníkem, tedy do kosti.

Naštěstí se nic moc nestalo, povrchní malá ranka, ale úlek veliký a krev tekla. A jaká homeopatická kaskáda mi proběhla hlavou?

Nejdříve jsem ránu zkontrolovala, protože to vypadalo minimálně na "uříznutou nohu". Poté jsme ranku vydezinfikovaly dezinfekcí Betadine – neštípe, a přelepily. Jako první jsem podala homeopatický lék Aconitum 9C - vzhledem k velkému úleku a strachu, je dobré podat ho opakovaně v odstupu například 10-30 minut, klidně i 4x. Dále jsem dceři pro jistotu podala dávku homeopatického léku Silicea 9C - nůž byl od masa a ranka, byť povrchní, zasáhla u naší hubené dcerky i kost. Tento lék pomůže organismu ohraničit a zpracovat případné nečistoty, podpoří lokální imunitní reakci. Současně jsem podávala opakovaně homeopatický lék Arnica Montana 9C, vhodný u poranění jakéhokoliv původu.

S odstupem času, asi po hodině, kdy už bylo jasné, že ranka nekrvácí, jsme náplast odlepily a namazaly okolí poranění Arnigelem, který příjemně chladí a omezí reakci okolí – otok, svědění a bolest.

S homeopatiky jsem vždy mnohem klidnější a moje děti taky. Přeji vám příjemné společné chvíle.

Vaše Radana

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 10:29

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze