Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Falešná březost z pohledu chovatele

Autor: Petra Sumeráková

Falešná březost, nebo-li gravidita, laktace či lidově faleška je velmi častá komplikace života fen, lépe řečeno jejich majitelů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V úvodu je třeba si tento stav trochu vysvětlit. Zhruba dva měsíce po hárání se může stát, že si fenka vsugeruje graviditu, začne se chovat jinak než je u ní běžné a to od velmi malých odchylek v chování, jako je větší přitulnost a mazlivost až po zcela abnormální chování, kdy velmi omezeně přijímá potravu, polehává, začne si chránit a přenášet hračky, či se jí dokonce naplno spustí mlék. Jsou i případy, kdy fenky urputně hrabou a dýchají jako při přípravě na porod. Je však potřeba si také uvědomit- že ,,faleška“ není nemoc!!!!

Mnoho majitelů si prvních příznaků ani nevšimne a začnou panikařit až v případě, kdy má fena nateklé struky plné mléka.

Co v takovém případě můžeme udělat pro to, abychom fence pomohli?

V prvém případě jsem určitě pro feny, které nejsou chovné a u nichž se neplánují štěňata, kastrovat- předejde se tak nejen nechtěné falešné i pravé březosti, ale i dalším zdravotním komplikacím v čele se zánětem dělohy. Pokud však vlastníme fenu, kterou chceme uplatnit v chovu nebo u ní z nějakých důvodů nelze kastrační zákrok provést, můžeme si rychle a efektivně pomoci HOMEOPATIÍ.

Je však třeba zvolit ten správný lék! U komplikovanějšího chování fen například u přílišné agrese či přehnaného strachu je třeba se poradit s veterinářem homeopatem, ale v těch běžných případech, kdy jsou feny přehnaně přítulné, vynucují si chování, lezou do klína, vyžadují neustále pozornost je velmi vhodná PULSATILA v potenci 9C - první 1-2 dny doporučuji častější dávkování 5 globulí klidně 3-5x denně do postupného zlepšení, poté postačí 1x denně – až do zcela normálního stavu.

V případě, že má fenka i nateklé struky a mléko je potřeba nasadit lék LAC CANINUM v potenci 15 C - opět zpočátku dávkujeme alespoň 3x denně až do zlepšení.

Velmi důležité je upravit fenám denní režim, co nejvíce je zabavit - chodit na dlouhé procházky, nemilosrdně schovat všechny hračky i to, z čeho jsou schopny hračku alias mládě vytvořit, například ponožky, polštářky, apod. V případě nateklých struků je dobré opatrné chlazení - buď gelovými chladícimi polštářky nebo můžete  mraženou zeleninu zabalit do utěrky a na pár minut opatrně přiložit na struky.

Já mám u svých chovných fen s touto léčbou ty nejlepší zkušenosti, vždy se vše upravilo do normálu během 2-3 dnů a NIKDY!!!! jsem nemusela podat žádný klasický veterinární lék! Fen mám několik, mohu tedy s čistým svědomím garantovat, že to funguje. Občas se setkám s lidmi, kteří mi řeknou: "No my jsme taky zkoušeli homeopatii, ale nepomohla nám." Když se pak podrobněji vyptávám, zjistím, že podali jen 1x 5 granulí a čekali na zázrak nebo homeopatika podávali zcela nesprávně - například zamáčknuté do paštiky či masa nebo podcenili péči o fenku - neschovali hračky, případně nebyli důslední v dlouhých procházkách apod.

Závěrem bych ráda uvedla, že je potřeba zejména mnoho trpělivosti a důslednosti a odměnou vám bude spokojená psí dáma bez toho, aniž byste museli přikročit k radikální hormonální léčbě.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze