Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Falešná březost z pohledu chovatele

Autor: Petra Sumeráková

Falešná březost, nebo-li gravidita, laktace či lidově faleška je velmi častá komplikace života fen, lépe řečeno jejich majitelů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V úvodu je třeba si tento stav trochu vysvětlit. Zhruba dva měsíce po hárání se může stát, že si fenka vsugeruje graviditu, začne se chovat jinak než je u ní běžné a to od velmi malých odchylek v chování, jako je větší přitulnost a mazlivost až po zcela abnormální chování, kdy velmi omezeně přijímá potravu, polehává, začne si chránit a přenášet hračky, či se jí dokonce naplno spustí mlék. Jsou i případy, kdy fenky urputně hrabou a dýchají jako při přípravě na porod. Je však potřeba si také uvědomit- že ,,faleška“ není nemoc!!!!

Mnoho majitelů si prvních příznaků ani nevšimne a začnou panikařit až v případě, kdy má fena nateklé struky plné mléka.

Co v takovém případě můžeme udělat pro to, abychom fence pomohli?

V prvém případě jsem určitě pro feny, které nejsou chovné a u nichž se neplánují štěňata, kastrovat- předejde se tak nejen nechtěné falešné i pravé březosti, ale i dalším zdravotním komplikacím v čele se zánětem dělohy. Pokud však vlastníme fenu, kterou chceme uplatnit v chovu nebo u ní z nějakých důvodů nelze kastrační zákrok provést, můžeme si rychle a efektivně pomoci HOMEOPATIÍ.

Je však třeba zvolit ten správný lék! U komplikovanějšího chování fen například u přílišné agrese či přehnaného strachu je třeba se poradit s veterinářem homeopatem, ale v těch běžných případech, kdy jsou feny přehnaně přítulné, vynucují si chování, lezou do klína, vyžadují neustále pozornost je velmi vhodná PULSATILA v potenci 9C - první 1-2 dny doporučuji častější dávkování 5 globulí klidně 3-5x denně do postupného zlepšení, poté postačí 1x denně – až do zcela normálního stavu.

V případě, že má fenka i nateklé struky a mléko je potřeba nasadit lék LAC CANINUM v potenci 15 C - opět zpočátku dávkujeme alespoň 3x denně až do zlepšení.

Velmi důležité je upravit fenám denní režim, co nejvíce je zabavit - chodit na dlouhé procházky, nemilosrdně schovat všechny hračky i to, z čeho jsou schopny hračku alias mládě vytvořit, například ponožky, polštářky, apod. V případě nateklých struků je dobré opatrné chlazení - buď gelovými chladícimi polštářky nebo můžete  mraženou zeleninu zabalit do utěrky a na pár minut opatrně přiložit na struky.

Já mám u svých chovných fen s touto léčbou ty nejlepší zkušenosti, vždy se vše upravilo do normálu během 2-3 dnů a NIKDY!!!! jsem nemusela podat žádný klasický veterinární lék! Fen mám několik, mohu tedy s čistým svědomím garantovat, že to funguje. Občas se setkám s lidmi, kteří mi řeknou: "No my jsme taky zkoušeli homeopatii, ale nepomohla nám." Když se pak podrobněji vyptávám, zjistím, že podali jen 1x 5 granulí a čekali na zázrak nebo homeopatika podávali zcela nesprávně - například zamáčknuté do paštiky či masa nebo podcenili péči o fenku - neschovali hračky, případně nebyli důslední v dlouhých procházkách apod.

Závěrem bych ráda uvedla, že je potřeba zejména mnoho trpělivosti a důslednosti a odměnou vám bude spokojená psí dáma bez toho, aniž byste museli přikročit k radikální hormonální léčbě.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.7.2020 23:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze