Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jsou důkazy pro účinnost homeopatie?

Autor: Redakce

Na tuto otázku nabízí odpověď nová kniha Dany Ullmanna, amerického novináře, spisovatele a významného zastánce a propagátora homeopatie. Dana Ullmann je držitelem titulu Master of Public Health a certifikátu klasického homeopata. Napsal několik knih o homeopatii a jednou z nich je Evidence Based Homeopathic Family Medicine (možno volně přeložit jako Homeopatické rodinné lékařství založené na důkazech).

Ilustrační foto
Zdroj: Dana Ullman, MPH

Autor využívá výhod elektronického formátu a knihu neustále doplňuje o nové a nové poznatky.

Kniha je určená všem, kteří se chtějí naučit, jak v domácím prostředí léčit běžné, život neohrožující problémy, a také zájemcům o nové poznatky z klinického výzkumu homeopatických léků.

Kniha má 3 části. V první jsou popsány základy homeopatie. Je to užitečný nástroj, jak představit homeopatii lidem, kteří o ní mnoho nevědí. Odpovídá na otázky: Co je homeopatie? Proč má smysl? Jsou důkazy, že homeopatie funguje?

V úvodu druhé části jsou vysvětleny pojmy dávkování a potence v homeopatii. Pak jsou abecedně řazeny nemoci a jiné zdravotní problémy. S každým vydáním jejich počet roste. Čtenář si podle seznamu nemocí může najít, zda k dané chorobě existují nějaké studie a jaké byly jejich výsledky.

Vedle přehledu a popisu studií v rámci vědeckého výzkumu kniha obsahuje i praktické informace o homeopatických lécích, které jsou často předepisovány, a samozřejmě i o symptomech, potencích a dávkování těchto léků.

Praktičtí lékaři knihu chválí jako zdroj nejaktuálnějších informací o klinickém výzkumu v homeopatii a také jako nástroj, jak poskytnout pacientům, kteří jsou z konvenčního lékařství zvyklí na důkazy účinnosti, rovněž důkazy o účinnosti homeopatie.

I když se jedná o velmi rozsáhlou knihu, čtenáři se nemusí obávat složitého nakládání se souborem. Kniha obsahuje záložky a nástroje pro rychlý přesun dále v textu. Pokud by někomu tento formát nevyhovoval, je možné objednat knihu jako výtisk.

Zájemci si knihu mohou zakoupit zde: Evidence Based Homeopathic Family Medicine

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 17:20

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze