Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jsou důkazy pro účinnost homeopatie?

Autor: Redakce

Na tuto otázku nabízí odpověď nová kniha Dany Ullmanna, amerického novináře, spisovatele a významného zastánce a propagátora homeopatie. Dana Ullmann je držitelem titulu Master of Public Health a certifikátu klasického homeopata. Napsal několik knih o homeopatii a jednou z nich je Evidence Based Homeopathic Family Medicine (možno volně přeložit jako Homeopatické rodinné lékařství založené na důkazech).

Ilustrační foto
Zdroj: Dana Ullman, MPH

Autor využívá výhod elektronického formátu a knihu neustále doplňuje o nové a nové poznatky.

Kniha je určená všem, kteří se chtějí naučit, jak v domácím prostředí léčit běžné, život neohrožující problémy, a také zájemcům o nové poznatky z klinického výzkumu homeopatických léků.

Kniha má 3 části. V první jsou popsány základy homeopatie. Je to užitečný nástroj, jak představit homeopatii lidem, kteří o ní mnoho nevědí. Odpovídá na otázky: Co je homeopatie? Proč má smysl? Jsou důkazy, že homeopatie funguje?

V úvodu druhé části jsou vysvětleny pojmy dávkování a potence v homeopatii. Pak jsou abecedně řazeny nemoci a jiné zdravotní problémy. S každým vydáním jejich počet roste. Čtenář si podle seznamu nemocí může najít, zda k dané chorobě existují nějaké studie a jaké byly jejich výsledky.

Vedle přehledu a popisu studií v rámci vědeckého výzkumu kniha obsahuje i praktické informace o homeopatických lécích, které jsou často předepisovány, a samozřejmě i o symptomech, potencích a dávkování těchto léků.

Praktičtí lékaři knihu chválí jako zdroj nejaktuálnějších informací o klinickém výzkumu v homeopatii a také jako nástroj, jak poskytnout pacientům, kteří jsou z konvenčního lékařství zvyklí na důkazy účinnosti, rovněž důkazy o účinnosti homeopatie.

I když se jedná o velmi rozsáhlou knihu, čtenáři se nemusí obávat složitého nakládání se souborem. Kniha obsahuje záložky a nástroje pro rychlý přesun dále v textu. Pokud by někomu tento formát nevyhovoval, je možné objednat knihu jako výtisk.

Zájemci si knihu mohou zakoupit zde: Evidence Based Homeopathic Family Medicine

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.12.2019 17:22

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze