Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak na rýmu a kašel?

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

S postupujícím podzimem se počasí začíná ochlazovat, často bývají mlhy a chladné vlhké dny. V tomto období je častější výskyt nachlazení, kašle a rýmy. Ani naše rodina nebyla vyjímkou a rýma i občasné pokašlávání vstoupili k nám domů na nezvanou návštěvu...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Aby tělo bylo dostatečně odolné nejen proti bakteriím a virům, ale i teplotním změnám, je potřeba posilovat imunitní systém. Jeho síla a odolnost určuje, zda naše tělo snadno podlehne kdejakému bacilu. Základ imunitního systému je ve střevní mikloflóře a odolnosti sliznice tenkého střeva. Proto je dobré o ni pravidelně pečovat a jíst fermentované výrobky, kváskové pečivo a pickles.

Moje zkušenosti s léčbou rýmy a kašle jsou bohaté. Naši kluci byli jako malí často zasoplení a ukašlaní. O opatření a léčbu, kterou jsem na ně zkoušela a různě kombinovala bych se ráda podělila i s vámi.

Jak na rýmu?

První věc kromě prevence, která výrazně snížila četnost rýmy u našich dětí bylo pravidelné používání přírodního bylinkového nosního oleje. Zjistila jsem, že nejlepší způsob aplikace je dát kapku olejíčku na malíček a kluci si ho sami strčili do nosu a vytřeli nosní sliznici. Je to mnohem lepší než kapání přímo do nosu, protože olej často stéká do krku a děti to zbytečně dráždí a odrazuje od používání tak skvělého přípravku. Používání tohoto oleje pravidelně přes celou zimní sezonu výrazně zvyšuje odolnost nosní sliznice, zabraňuje jejímu vysychání a snižuje výskyt rýmy a nachlazení.

Další úžasný vynález, na který jsem narazila byla nosní konvička se slanou vodou. Jedna paní, se kterou jsem chodila na jógu se mi svěřila, že konvičku pravidelně používá a není vůbec nemocná. To mě velmi zaujalo a hned jsem ji také koupila. Kluci si sami od 3 let proplachovali nos. Chtělo to samozřejmě velkou dávku trpělivosti z mé strany, abych na ně netlačila a konvičku jim nezprotivila. Dělali jsme proto soutěže, kdo pošle větší sopel do kanálu. Kromě toho, že jsme se moc nasmáli, je to i motivovalo a opravdu brzo sami zvládli proplach i důkladné vysmrkání. Rozdíl v množství vysmrkaného hlenu s použitím konvičky a bez ní je neuvěřitelný. Nikdy bych netušila, kolik hlenu může být v malé dětské hlavičce. Důkladný proplach zabrání i rozvoji zánětu středního ucha. Voda v konvičce musí být teplá a je dobré použít kvalitní mořskou nebo himalájskou sůl. Konvičku používáme pravidelně celá rodina už 5 let a nedáme na ni dopustit.

Celé toto terénní opatření završuje užívání homeopatického přípravku Coryzalia. Máme s ním dobré zkušenosti a výhodou je, že pokryje všechny fáze rýmy – vodnatou i zahuštěnou s ucpaným nosem.

A co kašel?

Na kašel máme také svoje recepty. Inspirovala jsem se u své devadesátileté babičky, která mi povídala, jak doma dělávali křenové placky na hrudník. Tyto placky sice nedělám, protože jsou časově náročnější, ale používám tymiánovou mast, kterou promažu hrudník zepředu i mezi lopatkama a přiložím nahřáté bavlněné pleny. Kromě toho, že je to příjemné a voňavé, tak to opravdu dobře působí, kašel se zmírní a podpoří se odkašlávání.

Pokud je kašel produktivní, vařím čaje z bylinek, které obsahují slizy (mateřídouška, sléz, lípa, jitrocel). Tyto slizy hojí sliznici průdušek a usnadňují odkašlávání. Prokládám to šípkovým čajem s rakytníkem na dodání vitamínu C.

homeopatik se nám doma výborně osvědčilo Antimonium tartaricum 15 C. Vysušuje hlen na průduškách a velmi rychle a účinně ulevuje od produktivního kašle. Když je kašel suchý a dráždivý, tak dávám Droseru 15 C.

Pokud mám pocit, že to doma máme zamořené bacilama, tak se zapálenou snítkou sušené šalvěje vykouřím celý byt. Pak ovoním esenciálníma olejíčkama (citron, eukalyptus, pomeranč, skořice, mandarinka,..) a do každé místnosti dám ošatku s cibulí. Cibule má silnou chopnost absorbovat na svůj povrch viry a bakterie. Dobrá zpráva je, že tuto vlastnost má i s povrchovýma slupkama, proto cibule nemusí být oloupaná a domácnost je tak ušetřena cibulového zápachu.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:26

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze