Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Co dělat, když váš smutek skrývá vztek

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Před časem za mnou přišla kamarádka kvůli starostem se synkem. Chvíli jsme si o něm povídaly, ale v okamžiku, kdy jsme přišly na to, od kdy jí problém trápí, ukázalo se, že je to od doby, kdy jí náhle zemřel bratr. Uvědomila si, že v té době byli všichni velmi smutní, měli mnoho starostí se sami se situací vyrovnat a na syna nikdo moc neměl čas. Když vzpomínala na to období, rozplakala se. Dál jsme pak hovořily už jen o ní, problém syna se ukázal jako vedlejší.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

V duchu pravidla: „Když je nemocné dítě, lečte maminku“, jsem lék dala jenom kamarádce. Vzhledem k plačtivosti jsem zvolila Ignatia amara 15 C 1x denně asi po dobu týdne. Když jsme se příště viděly, cítila se už mnohem lépe, problémy se synem díky jejímu zklidnění samy odezněly. Svěřila mi ale, že při užívání Ignatie se jí sice velice ulevilo, stala se ale hodně konfliktní.

Když nás opustí někdo blízký, zvláště je-li to nečekané, mohou se kromě smutku objevit i další pocity, např. vina, vztek,… Tyto, většinou negativní, pocity, je často těžké přijmout. Po zesnulém se nám stýská, mrzí nás, že nás opustil, ale zároveň se na něj třeba i zlobíme. Tyto rozpory pak vedou k nemožnosti ukončit proces truchlení, smutek se nám stále vrací. Je pak potřeba si tyto pocity uvědomit a pokusit se je oddělit. V našem případě tomu napomohla Ignatia, která pomohla uvolnit vztek.

Máte-li ve svém srdci bolest, která se nechce zahojit, zvažte, jestli kromě smutku z odchodu vašeho blízkého nemáte ještě jiný pocit, za který se třeba stydíte, přijde vám nevhodný… Dobrý způsob, jak se s ním vyrovnat, je si se zemřelým o tomto svém pocitu v představě promluvit. Představit si, co by vám řekl, jestli by se omluvil, podpořil vás, něco vysvětlil… Víra v posmrtný život nám zde může pomoci, pracujeme ale se svými vlastními představami, proto není rozhodující.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze