Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Stydíte se plakat? Nejste v tom sami.

Autor: MUDr. Tereza Hynková

Na začátku listopadu si připomínáme památku zesnulých. Smrt a truchlení je v dnešní společnosti tabu, proto bych se nad tímto tématem ráda na chvilku zastavila.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikimedia.org

Roli rodiče vnímám jako průvodce dítěte vším, co život přináší. Když mi zemřel dědeček, rozhodla jsem se proto, že svému dvouletému synovi umožním, aby všechno, včetně pohřbu, prožil se mnou. Věděla jsem, že pro rozloučení je důležité, abychom si oba smutek plně prožili. Hodně jsme spolu mluvili o tom, proč dědeček zemřel, že byl nemocný, že už ho nikdy neuvidíme, že je nám to líto, že na pohřbu budou všichni smutní a budou plakat, budeme se tam muset chovat ohleduplně a tiše… Přestože jsem pak pohřeb prožívala kvůli jeho přítomnosti napůl, mám radost, že se mohl všeho zúčastnit. Kvůli němu samotnému, a ostatně i kvůli dědečkovi, který ho měl moc rád…

Smutek a pláč často vnímáme jako slabost a snažíme se mu vyhnout. Jenže slzy obsahují řadu látek, jejichž vyplavení z těla vede k uvolnění. Pokud si pláč nedovolíme, tyto působky se v nás hromadí a my zůstáváme v napětí. Tradice „držení smutku“ umožňovala lidem, kteří ztratili někoho blízkého, aby si mohli loučení v klidu v soukromí prožít. Ženy nosily černé závoje, aby jim nebylo vidět do obličeje, rodina se neúčastnila společenského života. Pohřební rituál byl pak příležitostí ke sdílení smutku s ostatními. Sdílené emoce jsou silnější, než když je prožíváme o samotě, navíc se objevuje pocit sounáležitosti - „nejsem na to sám“.

V této souvislosti by se dalo Natrum muriaticum nazvat lékem naší doby. Je vyrobeno z mořské soli, jeho tématem je zakonzervovaný smutek. Společnost předpokládá, že budeme stále „happy“. Smutku se bojíme a vyhýbáme, mnoho lidí proto užívá i antidepresiva. Nadměrné solení, které je také symptom Natria muriatica, se dává do souvislosti s vysokým krevním tlakem, kterým dnes trpí velká část populace. Že by se za obojím skrývaly ony nevyplakané slzy?

Nesete v sobě neprožitý smutek? Čas dušiček může být ta správná příležitost jej uvolnit!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tereza Hynková

Autor: MUDr. Tereza Hynkovápsychiatr

Jako lékař ve své práci vycházím ze zkušeností z psychoterapie. Klienty vedu k hledání souvislostí mezi jejich potížemi a událostmi, které je v životě potkají. Snažím se nabídnout vše, co dnešní medicína nabízí, proto ve své praxi používám vedle klasických léků i homeopatii a akupunkturu. Vždy mne znovu překvapuje, jak účinné tyto metody jsou, a mám velkou radost, když je možné díky nim vysadit, nebo alespoň snížit, klasické psychiatrické léky.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:43

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze