Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pracovní DEMOTIVACE

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Možná se někdy divíte, jak to, že někteří lidé, kteří dosáhli vrcholu v profesním žebříčku a pracují na zajímavé pozici v rámci velké či malé, české či mezinárodní firmy, přesto nejsou šťastni, ba co víc se potýkají s negativními pocity demotivace a špatné nálady.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jednou mi zazvonil telefon a ve sluchátku se ozval hlas sympatického muže ve středních letech, který se chtěl se objednat. Když jsem se ho zeptala na orientační téma rozhovoru, zmínil, že potřebuje pomoci s pracovní nechutí.

Naskýtá se logická otázka PROČ?

Jak je to možné, že člověk, který ve své kariéře dojde až na samotný vrchol, dělá v oblasti, kterou si zvolil, na pozici, kterou si dříve vysnil, přesto není šťastný a spokojený?

Většinu svého dětského a dospívajícího času se v rámci školní docházky připravujeme na to, abychom byli plnohodnotnými členy této moderní společnosti a když se dostaneme až k samému cíli a přiblížíme se k tomu, abychom naší společnosti začali vracet nabyté dovednosti a hodnoty zpátky, objeví se demotivace a nechuť.

Hned na našem prvním sezení jsem se dozvěděla, že je manažerem v jedné mezinárodní společnosti. Řídí středně velký tým, který ve své oblasti dosahuje nadstandardních výsledků. K tomu, podle jeho popisu, jsou v rámci jeho týmu otevřené a kolegiální vztahy, o které se právě můj klient zasloužil. Neváhal „zjednat pořádek“ a rozloučil se s nefungujícími kolegy, kteří jednak neměli výsledky a navíc šířili v týmu negativní energii a nabral nové pracovníky.

Pokud zúžím úhlel pohledu pouze na pracovní vztahy, tak v rámci pracovní pozice jsme tedy členy nějakého týmu, dále nějaké lidi můžeme řídit a také reportujeme nějakému nadřízenému. A jenom v situaci, kdy jsme ve všech třech oblastech spokojeni, nebo alespoň rámcově, můžeme říci, že jsme vztahově v práci celkově spokojeni. Je celkem neférové, že stačí, aby jedna z těchto tří částí nefungovala a celek nikdy nebude funkční.

Demotivace, únava, otrávenost z práce

Během dalších rozhovorů jsme se dostali k jádru věci. Demotivace, únava a otrávenost z práce, která přestože měla spoustu objektivně prokazatelných pozitivních výsledků, měla jednu zásadní vadu na kráse a tou byl přímý nadřízený mého klienta. Patrně se jednalo o člověka, který nebyl osobnostně úplně kompatibilní s mým klientem. Ti dva si prostě neseděli a tato osobnostní neshoda během času nabrala takový rozměr, že obsadila i motivaci mého klienta, který, ale nutno říci, byl hodně „svůj“ a prostě mu nešlo se přizpůsobovat.

Jak se k takové situaci postavit? Dobrá rada nad zlato.

Ale v zásadě je zde několik doporučení.

  • To první bych paradoxně směřovala úplně mimo pracovní oblast. Možná právě, jako protiváhu, v současnosti tak přebujelé důležitosti práce. A sice do volného času. Pečujte o svoji psychiku, aby všudypřítomný stres mohl odcházet z Vašeho těla a mysli. A z tohoto úhlu pohledu je celkem jedno jestli budete běhat, cvičit jógu, chodit na dlouhé procházky se psem nebo pěšky z práce z domů. Princip je v tom, aby nashromážděné stresové hormony mohly ven z Vašeho těla a následně i z Vaší mysli.
  • Druhé doporučení bych také směřovala do soukromé oblasti a to do Vašich vztahů, tj. užívejte si čas se svými blízkými a pěstujte své koníčky, protože jednou až budete bilancovat svůj život, co pro Vás bude opravdu důležité?
  • Teprve třetí doporučení bych směřovala zpět do pracovní oblasti. A sice si zhodnotit a upřímně si zodpovědět na nelehkou otázku a sice, jestli to máte zapotřebí. A pouze pokud najdete alespoň jeden důvod, kvůli kterému Vám stojí za to v této situaci zůstávat máte důvod k tomu, abyste si vytvořili důmyslný systém, který Vám dlouhodobě bude pomáhat s Vaší motivací. K tomu je důležité, aby ten důvod byl opravdu hodnotný, protože na něm bude stát všechno ostatní.

Pokud byste chtěli sáhnout po homeopatických lécích, tak v tomto případě, kdy se bavíme o ztrátě motivace a životního elánu, bude důležité najít homeopatický lék Vašeho citlivého typu. Pro akutní řešení však můžete například volit mezi následujícími léky:

  • Kalium Phosphoricum 15 C (5 granulí, 2x denně), v případě, že pociťujte psychické vyčerpání, které vychází z enormní intelektuální únavy, bolí vás hlava, máte poruchy paměti a problémy se spánkem.
  • Natrum Muriaticum 15 C (5 granulí, 1-2x denně), pokud se v důsledku psychické vyčerpanosti máte tendenci uzavírat do sebe, nekomunikujete a odmítáte útěchu a vše si chcete vyřešit o samotě.
  • Staphysagria 15 C (5 granulí 2-3x denně), je lékem volby, pokud je vaše úzkost důsledkem prožívaného ponížení a pokoření, v jehož důsledku prožíváte pocit méněcennosti a uzavíráte se do sebe.
  • Ignatia Amara 15 C (5 granulí 2x denně) Vám přinese úlevu, pokud pociťujete tlak na prsou a knedlík v krku, který je důsledkem neúplně zpracovaného smutku či citového otřesu. Vaše obtíže se ale výrazně zlepší mimo pracovní oblast rozptýlením a zábavou.

Zajímá Vás jak to dopadlo? Mohu Vás ubezpečit, že dobře, ale neřeknu jak. A proč? Protože každý to máme ve svém životě jinak a je důležité, abychom žili svůj život podle toho, jak to máme my a ne jak jsme se to někde dočetli. Ale je mi potěšením a ctí, že mohu pracovat jako psycholožka a pomáhat lidem, aby se dostali ke svému vnitřnímu hlasu. Pak už se umí rozhodnout každý sám:-).
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 01:04

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze