Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pracovní DEMOTIVACE

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Možná se někdy divíte, jak to, že někteří lidé, kteří dosáhli vrcholu v profesním žebříčku a pracují na zajímavé pozici v rámci velké či malé, české či mezinárodní firmy, přesto nejsou šťastni, ba co víc se potýkají s negativními pocity demotivace a špatné nálady.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jednou mi zazvonil telefon a ve sluchátku se ozval hlas sympatického muže ve středních letech, který se chtěl se objednat. Když jsem se ho zeptala na orientační téma rozhovoru, zmínil, že potřebuje pomoci s pracovní nechutí.

Naskýtá se logická otázka PROČ?

Jak je to možné, že člověk, který ve své kariéře dojde až na samotný vrchol, dělá v oblasti, kterou si zvolil, na pozici, kterou si dříve vysnil, přesto není šťastný a spokojený?

Většinu svého dětského a dospívajícího času se v rámci školní docházky připravujeme na to, abychom byli plnohodnotnými členy této moderní společnosti a když se dostaneme až k samému cíli a přiblížíme se k tomu, abychom naší společnosti začali vracet nabyté dovednosti a hodnoty zpátky, objeví se demotivace a nechuť.

Hned na našem prvním sezení jsem se dozvěděla, že je manažerem v jedné mezinárodní společnosti. Řídí středně velký tým, který ve své oblasti dosahuje nadstandardních výsledků. K tomu, podle jeho popisu, jsou v rámci jeho týmu otevřené a kolegiální vztahy, o které se právě můj klient zasloužil. Neváhal „zjednat pořádek“ a rozloučil se s nefungujícími kolegy, kteří jednak neměli výsledky a navíc šířili v týmu negativní energii a nabral nové pracovníky.

Pokud zúžím úhlel pohledu pouze na pracovní vztahy, tak v rámci pracovní pozice jsme tedy členy nějakého týmu, dále nějaké lidi můžeme řídit a také reportujeme nějakému nadřízenému. A jenom v situaci, kdy jsme ve všech třech oblastech spokojeni, nebo alespoň rámcově, můžeme říci, že jsme vztahově v práci celkově spokojeni. Je celkem neférové, že stačí, aby jedna z těchto tří částí nefungovala a celek nikdy nebude funkční.

Demotivace, únava, otrávenost z práce

Během dalších rozhovorů jsme se dostali k jádru věci. Demotivace, únava a otrávenost z práce, která přestože měla spoustu objektivně prokazatelných pozitivních výsledků, měla jednu zásadní vadu na kráse a tou byl přímý nadřízený mého klienta. Patrně se jednalo o člověka, který nebyl osobnostně úplně kompatibilní s mým klientem. Ti dva si prostě neseděli a tato osobnostní neshoda během času nabrala takový rozměr, že obsadila i motivaci mého klienta, který, ale nutno říci, byl hodně „svůj“ a prostě mu nešlo se přizpůsobovat.

Jak se k takové situaci postavit? Dobrá rada nad zlato.

Ale v zásadě je zde několik doporučení.

  • To první bych paradoxně směřovala úplně mimo pracovní oblast. Možná právě, jako protiváhu, v současnosti tak přebujelé důležitosti práce. A sice do volného času. Pečujte o svoji psychiku, aby všudypřítomný stres mohl odcházet z Vašeho těla a mysli. A z tohoto úhlu pohledu je celkem jedno jestli budete běhat, cvičit jógu, chodit na dlouhé procházky se psem nebo pěšky z práce z domů. Princip je v tom, aby nashromážděné stresové hormony mohly ven z Vašeho těla a následně i z Vaší mysli.
  • Druhé doporučení bych také směřovala do soukromé oblasti a to do Vašich vztahů, tj. užívejte si čas se svými blízkými a pěstujte své koníčky, protože jednou až budete bilancovat svůj život, co pro Vás bude opravdu důležité?
  • Teprve třetí doporučení bych směřovala zpět do pracovní oblasti. A sice si zhodnotit a upřímně si zodpovědět na nelehkou otázku a sice, jestli to máte zapotřebí. A pouze pokud najdete alespoň jeden důvod, kvůli kterému Vám stojí za to v této situaci zůstávat máte důvod k tomu, abyste si vytvořili důmyslný systém, který Vám dlouhodobě bude pomáhat s Vaší motivací. K tomu je důležité, aby ten důvod byl opravdu hodnotný, protože na něm bude stát všechno ostatní.

Pokud byste chtěli sáhnout po homeopatických lécích, tak v tomto případě, kdy se bavíme o ztrátě motivace a životního elánu, bude důležité najít homeopatický lék Vašeho citlivého typu. Pro akutní řešení však můžete například volit mezi následujícími léky:

  • Kalium Phosphoricum 15 C (5 granulí, 2x denně), v případě, že pociťujte psychické vyčerpání, které vychází z enormní intelektuální únavy, bolí vás hlava, máte poruchy paměti a problémy se spánkem.
  • Natrum Muriaticum 15 C (5 granulí, 1-2x denně), pokud se v důsledku psychické vyčerpanosti máte tendenci uzavírat do sebe, nekomunikujete a odmítáte útěchu a vše si chcete vyřešit o samotě.
  • Staphysagria 15 C (5 granulí 2-3x denně), je lékem volby, pokud je vaše úzkost důsledkem prožívaného ponížení a pokoření, v jehož důsledku prožíváte pocit méněcennosti a uzavíráte se do sebe.
  • Ignatia Amara 15 C (5 granulí 2x denně) Vám přinese úlevu, pokud pociťujete tlak na prsou a knedlík v krku, který je důsledkem neúplně zpracovaného smutku či citového otřesu. Vaše obtíže se ale výrazně zlepší mimo pracovní oblast rozptýlením a zábavou.

Zajímá Vás jak to dopadlo? Mohu Vás ubezpečit, že dobře, ale neřeknu jak. A proč? Protože každý to máme ve svém životě jinak a je důležité, abychom žili svůj život podle toho, jak to máme my a ne jak jsme se to někde dočetli. Ale je mi potěšením a ctí, že mohu pracovat jako psycholožka a pomáhat lidem, aby se dostali ke svému vnitřnímu hlasu. Pak už se umí rozhodnout každý sám:-).
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:56

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze