Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti kloubů

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Proč se mohou na podzim bolesti kloubů zhoršit? Podzim je obdobím, kdy do ordinace přichází řada pacientů s bolestmi kloubů. Velmi často se jedná o celkovou únavu, bolesti všech kloubů, kolen, ramen či loktů. Většinou jsou to bolesti symetrické, ráno trvá než se klouby „rozhýbou“ a další typické potíže.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Z hlediska tradiční čínské medicíny i jiných alternativních směrů se kromě hlavních čtyř ročních období rozděluje rok ještě na 24 období s ohledem na vnější klimatické vlivy. Těmi jsou vítr, žár, horko, vlhko, sucho a chlad. Každý z těchto klimatických vlivů má v určitém období své maximum působení na vše kolem a samozřejmě i na nás. Pokud je člověk zdravý, nic se neděje. Jenže v dnešní uspěchané době plné moderních nástrah většinou příliš zdraví nejsme. Právě pacienti, kteří trpí „revmatismem“ - záměrně neuvádím pouze revmatoidní artritidu jako takovou, ale všechny její formy i jen tendence k takovým potížím - tito mají většinou v těle nahromaděnou tzv. „vnitřní vlhkost“. Tato vnitřní vlhkost má tendenci se kumulovat v různých kloubech, kde pak působí bolesti a otoky. No a pokud se k vnitřní vlhkosti přidá ještě ta vnější, klimatická, je problém na světě. Období maximálního působení „vnějšího chladu“ začíná už ke konci července a končí ke konci září. To je období, kdy můžeme jasně cítit, že k večeru už je chladno a v noci více vlhko. Jste-li citliví na klimatické vlivy s maximem právě v tomto období, můžete s úspěchem využít například tyto homeopatické léky:

  • DULCAMARA 15 C – 5 granulí 1x denně
  • RHUS TOXICODENDRON 9 C – 5 granulí 2x denně

V období časného podzimu má ale i řada pacientů problém s akutními bolestmi kloubů postižených artrózou. Obvykle je příčinou fyzické přetížení. Končí letní práce na zahradě a zazimovává se zahrada, tedy kromě klasického pletí se přidává i přenášení a převážení těžších věcí, apod. V takovém případě doporučuji kombinaci homeopatických léků:

  • ARNICA MONTANA 9 C – 5 granulí 2x denně
  • APIS MELLIFICA 30 C + BRYONIA 9 C – v případě, že je kloub oteklý a teplý 5 granulí 3x denně.

Konkrétnější doporučení a větší výběr homeopatických léků můžete najít v našich homeopatických brožurách, článcích týkajících se jednotlivých oblastí těla (rameno, kyčel …), nebo v našich homeopatických poradnách

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 04:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze