Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolesti kloubů

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Proč se mohou na podzim bolesti kloubů zhoršit? Podzim je obdobím, kdy do ordinace přichází řada pacientů s bolestmi kloubů. Velmi často se jedná o celkovou únavu, bolesti všech kloubů, kolen, ramen či loktů. Většinou jsou to bolesti symetrické, ráno trvá než se klouby „rozhýbou“ a další typické potíže.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Z hlediska tradiční čínské medicíny i jiných alternativních směrů se kromě hlavních čtyř ročních období rozděluje rok ještě na 24 období s ohledem na vnější klimatické vlivy. Těmi jsou vítr, žár, horko, vlhko, sucho a chlad. Každý z těchto klimatických vlivů má v určitém období své maximum působení na vše kolem a samozřejmě i na nás.

Pokud je člověk zdravý, nic se neděje. Jenže v dnešní uspěchané době plné moderních nástrah většinou příliš zdraví nejsme. Právě pacienti, kteří trpí „revmatismem“ - záměrně neuvádím pouze revmatoidní artritidu jako takovou, ale všechny její formy i jen tendence k takovým potížím - tito mají většinou v těle nahromaděnou tzv. „vnitřní vlhkost“. Tato vnitřní vlhkost má tendenci se kumulovat v různých kloubech, kde pak působí bolesti a otoky. No a pokud se k vnitřní vlhkosti přidá ještě ta vnější, klimatická, je problém na světě. Období maximálního působení „vnějšího chladu“ začíná už ke konci července a končí ke konci září. To je období, kdy můžeme jasně cítit, že k večeru už je chladno a v noci více vlhko. Jste-li citliví na klimatické vlivy s maximem právě v tomto období, můžete s úspěchem využít například tyto homeopatické léky:

  • Dulcamara 15 C – 5 granulí 1x denně
  • Rhus toxicodendron 9 C – 5 granulí 2x denně

V období časného podzimu má ale i řada pacientů problém s akutními bolestmi kloubů postižených artrózou. Obvykle je příčinou fyzické přetížení. Končí letní práce na zahradě a zazimovává se zahrada, tedy kromě klasického pletí se přidává i přenášení a převážení těžších věcí apod. V takovém případě doporučuji kombinaci homeopatických léků:

  • Arnica montana 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Apis mellifica 30 C + Bryonia 9 C – v případě, že je kloub oteklý a teplý 5 granulí 3x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:08

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze