Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Glaukom neboli zelený zákal

Autor: Petra Sumeráková

Toto oční onemocnění je v posledních letech velmi rozšířené u řady plemen. V mnoha případech se jedná o genetiku, ale často se s ním můžeme setkat i u psích seniorů. Nejedná se o žádné zelené zakalení, jak by z názvu mohlo vyplývat, a často si ho lidé pletou a zaměňují ho se zákalem šedým.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V tomto případě se jedná o velmi závažné onemocnění oka, které může skončit slepotou, u psů v současné době bohužel neoperovatelné a nevyléčitelné. Vhodnou a hlavně včasně stanovenou léčbou však můžeme glaukom velmi dobře zvládat.

Diagnostika glaukomu není vůbec jednoduchá a poradí si s ní pouze specializovaný a zkušený veterinární lékař-oftalmolog, který vlastní přístroj na měření očního tlaku. Jedná se totiž hlavně o to, že v oku je zvýšený nitrooční tlak. Pejsek zpočátku nemusí jevit vůbec žádné příznaky. Jsou známy případy, kdy si lidé všimnou až nadměrně vyklenuté oční bulvy. V takovýchto extrémních případech je samotné oko – vlivem poškození očního nervu – už nezachranitelné a často se musí celé z oční jamky vyjmout.

Pokud se však terapie nasadí včas, lze oční tlak korigovat do přijatelných hodnot a pejskovi oči i zrak samotný zachránit. Vždy striktně dodržujte předepsanou lékovou terapii, která spočívá už v doživotní aplikaci očních kapek a různých očních gelů, jež individuálně stanoví váš lékař.

Nicméně homeopatie je i v tomto případě velmi dobrým pomocníkem. Já sama mám téměř 12letého psího veterána, který se již několik let s tímto onemocněním potýká. I přes počáteční velmi špatné prognózy a silně poškozené oční nervy se nám i díky homeopatii a podávání globulí ADONIS VERNALIS a PHOSPHORUS podařilo srovnat hodnoty tlaku do téměř tabulkově ukázkových a pejsek kupodivu stále vidí!

Pro posílení očního nervu je taktéž vhodná tinktura z borůvky – denní podávání kapek dle váhy na piškot. Je-li pejsek navíc i kardiak a krom očního trpí na celkově zvýšený nitrožilní tlak, můžete kombinovat také s tinkturou z hlohu. V případě, že se časem bude zrak zhoršovat a pes se bude muset smířit se zcela novou životní etapou, kdy už se nebude moci spoléhat na jeden ze svých smyslů a tím pádem se velmi ztíží jeho orientace, můžete podávat taktéž Bachovy esence, například WALNUT dokáže velice pomoci.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.4.2019 16:47

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze