Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Glaukom neboli zelený zákal

Autor: Petra Sumeráková

Toto oční onemocnění je v posledních letech velmi rozšířené u řady plemen. V mnoha případech se jedná o genetiku, ale často se s ním můžeme setkat i u psích seniorů. Nejedná se o žádné zelené zakalení, jak by z názvu mohlo vyplývat, a často si ho lidé pletou a zaměňují ho se zákalem šedým.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

V tomto případě se jedná o velmi závažné onemocnění oka, které může skončit slepotou, u psů v současné době bohužel neoperovatelné a nevyléčitelné. Vhodnou a hlavně včasně stanovenou léčbou však můžeme glaukom velmi dobře zvládat.

Diagnostika glaukomu není vůbec jednoduchá a poradí si s ní pouze specializovaný a zkušený veterinární lékař-oftalmolog, který vlastní přístroj na měření očního tlaku. Jedná se totiž hlavně o to, že v oku je zvýšený nitrooční tlak. Pejsek zpočátku nemusí jevit vůbec žádné příznaky. Jsou známy případy, kdy si lidé všimnou až nadměrně vyklenuté oční bulvy. V takovýchto extrémních případech je samotné oko – vlivem poškození očního nervu – už nezachranitelné a často se musí celé z oční jamky vyjmout.

Pokud se však terapie nasadí včas, lze oční tlak korigovat do přijatelných hodnot a pejskovi oči i zrak samotný zachránit. Vždy striktně dodržujte předepsanou lékovou terapii, která spočívá už v doživotní aplikaci očních kapek a různých očních gelů, jež individuálně stanoví váš lékař.

Nicméně homeopatie je i v tomto případě velmi dobrým pomocníkem. Já sama mám téměř 12letého psího veterána, který se již několik let s tímto onemocněním potýká. I přes počáteční velmi špatné prognózy a silně poškozené oční nervy se nám i díky homeopatii a podávání globulí ADONIS VERNALIS a PHOSPHORUS podařilo srovnat hodnoty tlaku do téměř tabulkově ukázkových a pejsek kupodivu stále vidí!

Pro posílení očního nervu je taktéž vhodná tinktura z borůvky – denní podávání kapek dle váhy na piškot. Je-li pejsek navíc i kardiak a krom očního trpí na celkově zvýšený nitrožilní tlak, můžete kombinovat také s tinkturou z hlohu. V případě, že se časem bude zrak zhoršovat a pes se bude muset smířit se zcela novou životní etapou, kdy už se nebude moci spoléhat na jeden ze svých smyslů a tím pádem se velmi ztíží jeho orientace, můžete podávat taktéž Bachovy esence, například WALNUT dokáže velice pomoci.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:39

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze