Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mrtvice u psa?!

Autor: Petra Sumeráková

Tuto otázku jsem řešila u mé 12ti leté fenky před pár dny. Mrtvice, přesněji cévní mozková příhoda, která se čím dál více stává metlou lidstva, se samozřejmě může objevit i u psů. Nejvíce ohroženou skupinou jsou psí geriatrici neboli "senioři" ve věku nad 8 let. 

Ilustrační foto
Zdroj: Petra Sumeráková

Příznaky jsou nejčastěji: poruchy rovnováhy, koordinace, motání, přepadávání či točení se na stranu, tikání očí, které může při velmi slabé mrtvičce odeznít do několika vteřin a tím pádem si toho nemusíme všimnout.

Velmi podobnými příznaky jakými jsou stáčení hlavy na stranu, neschopnost pohybu (někdy až válení sudů), zvracení se může projevit také další velmi časté onemocnění starších psů a to tzv. stařecký idiopatický vestibulární syndrom, což je choroba postihující rovnovážné ústrojí.

Diagnostika je tedy velmi složitá. S jistotou se dá zjistit pouze pomocí CT či magnetické rezonance. Tímto vybavením v současné době disponuje pouze zlomek klinik v České republice. Ne vždy lze tedy jednoznačně určit, zda se jedná o cevní mozkovou příhodu či vestibulární syndrom, což jsem zažila i u mé fenky. Byť jsem okamžitě uháněla za naší "dobrou vílou" a osobní veterinářkou a homeopatkou celé naší rodiny v jedné osobě MVDr.Mirkou Menclovou, která mi fenu bleskově a důkladně vyšetřila, dodnes přesně nevíme, zda za její nejistou chůzí a hlavou stáčenou k jedné straně stála cévní mozková příhoda (CMP) nebo vestibulírní syndrom (VS). Velmi dobrou zprávou však je, že v obou případech můžeme učinit první pomoc podáním homeopatik, a to konkrétně lékem Arnica montana pokud možno v co nejvyšším možném ředění - já podala ředění 200 C. 

Pokud tedy u svého psího veterána zpozorujete jakékoli neurologické deficity a podobné výše zmiňované příznaky, vyhledejte co nejrychleji veterinární pomoc. Pakliže budete mít díky diagnóze podezření na mrtvičku či vestibulární syndrom, můžete pomoci právě Arnicou. Dalším lékem, který podpoří periferní prokrvení je Aescullus hippocastanum 15 C – tento lék česky nazývaný Jírovec Maďal můžete pak ve formě bylinné tinktury podávat již doživotně a preventivně - 1x denně počet kapek (granule ředěné ve vodě) dle váhy zvířete buď přímo na jazyk, či nakapané na piškot. Nic nepokazíte také vitamíny ze skupiny B - čili B-komplex, který působí pozitivně na nervový systém.

Co se týká prognóz a zotavení jak po CMP tak VS, záleží samozřejmě na každém individuálním případu a hlavně na samotném rozsahu postižení. Vše může odeznít do pár hodin či týdnů, ale některé následky mohou přetrvat a stejně jako u lidí mohou některé případy skončit i smrtí.

My jsme měli díky naší skvělé MVDr. Mirce Menclové velké štěstí a díky včasně nasazené homeopatické léčbě, veškerým jejím radám a bleskové pomoci u naší fenky vše odeznělo do 3 dnů.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:29

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze