Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Veterinární okénko aneb má exkurze do veterinární medicíny

Autor: MUDr. Tomáš Janíček

Letos v únoru to bylo 14 let, co je věrným členem rodiny náš pes Ben. Tak, jak to u kříženců bývá (říkáme o něm, že je „přerostlý jezevčík“), nikdy s ničím vážněji nemarodil, ale léta jsou tu a s nimi dispozice k problémům s páteří...

Ilustrační foto

Proto nás příliš nepřekvapilo, když začátkem července začal postupně čím dál výrazněji vléct za sebou zadní nohy. Během týdne ale začal mít problém se stabilitou, nožky mu podklesávaly a rozjížděly se mu. Byl z toho zmatený a nešťastně kňučel. Když se k tomu dvakrát doma počural, vzala ho manželka k veterináři.
Ten ho komplexně vyšetřil a vyslovil teorii, že má zřejmě močovou infekci, kterou by ale potřeboval objektivizovat punkcí močového měchýře. Naštěstí dostali čas na rozmyšlenou.
Telefonicky jsem toto vyšetření slušně odmítl s tím, že podle mého je primární problém v postižení hybnosti psa a loužičku udělá, protože při tom váží každý krok. Dalším stresováním punkcí bychom tomu moc nepomohli.
Proto jsem si pouze vyžádal nějaká analgetika-antirevmatika. Stav Bena se ale během týdne nelepšil. A tak mi v domácí lékárničce padnul zrak na Gelsemium 30 C, které nám zůstalo po úspěšném odmaturování dcery.
Naředil jsem dávku do trochy vody a nechal ji nadvakrát Bena vylízat z mé dlaně. Během 3 dnů opakovaného podání Gelsemia slabost zadních běhů ustoupila.
Po měsíci se příznaky opět začaly objevovat, tak jsem nečekal na zhoršení a opět jsem po 3 dny podal 1 x denně Gelsemium 30 C ve vodě.
Potíže opět vymizely a zatím se (ťukám na dřevo) už 4. měsíc znovu neobjevily.

PS: se zlepšením pohyblivosti samozřejmě přestaly i loužičky v předsíni…
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tomáš Janíček

Autor: MUDr. Tomáš Janíčeklékař-internista, odborník v homeopatii, místopředseda rady HLA

Absolvent mezinárodní školy CEDH. Od roku 2006 provozuje poradnu pro homeopatii a akupunkturu v Šumperku.

„Homeopatie jako prostředek pomoci pacientům a s tím spojená lektorská a překladatelská činnost je pro mě vedle rodiny a fotografování důležitým nástrojem, jak se ve třetí fázi života dále rozvíjet a být užitečný svému okolí.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.4.2021 16:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze