Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Veterinární okénko aneb má exkurze do veterinární medicíny

Autor: MUDr. Tomáš Janíček

Letos v únoru to bylo 14 let, co je věrným členem rodiny náš pes Ben. Tak, jak to u kříženců bývá (říkáme o něm, že je „přerostlý jezevčík“), nikdy s ničím vážněji nemarodil, ale léta jsou tu a s nimi dispozice k problémům s páteří...

Ilustrační foto

Proto nás příliš nepřekvapilo, když začátkem července začal postupně čím dál výrazněji vléct za sebou zadní nohy. Během týdne ale začal mít problém se stabilitou, nožky mu podklesávaly a rozjížděly se mu. Byl z toho zmatený a nešťastně kňučel. Když se k tomu dvakrát doma počural, vzala ho manželka k veterináři.
Ten ho komplexně vyšetřil a vyslovil teorii, že má zřejmě močovou infekci, kterou by ale potřeboval objektivizovat punkcí močového měchýře. Naštěstí dostali čas na rozmyšlenou.
Telefonicky jsem toto vyšetření slušně odmítl s tím, že podle mého je primární problém v postižení hybnosti psa a loužičku udělá, protože při tom váží každý krok. Dalším stresováním punkcí bychom tomu moc nepomohli.
Proto jsem si pouze vyžádal nějaká analgetika-antirevmatika. Stav Bena se ale během týdne nelepšil. A tak mi v domácí lékárničce padnul zrak na Gelsemium 30 C, které nám zůstalo po úspěšném odmaturování dcery.
Naředil jsem dávku do trochy vody a nechal ji nadvakrát Bena vylízat z mé dlaně. Během 3 dnů opakovaného podání Gelsemia slabost zadních běhů ustoupila.
Po měsíci se příznaky opět začaly objevovat, tak jsem nečekal na zhoršení a opět jsem po 3 dny podal 1 x denně Gelsemium 30 C ve vodě.
Potíže opět vymizely a zatím se (ťukám na dřevo) už 4. měsíc znovu neobjevily.

PS: se zlepšením pohyblivosti samozřejmě přestaly i loužičky v předsíni…
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Tomáš Janíček

Autor: MUDr. Tomáš Janíčeklékař-internista, odborník v homeopatii, místopředseda rady HLA

Absolvent mezinárodní školy CEDH. Od roku 2006 provozuje poradnu pro homeopatii a akupunkturu v Šumperku.

„Homeopatie jako prostředek pomoci pacientům a s tím spojená lektorská a překladatelská činnost je pro mě vedle rodiny a fotografování důležitým nástrojem, jak se ve třetí fázi života dále rozvíjet a být užitečný svému okolí.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 15:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze