Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Výuka zdravé výživy na lékařských fakultách

Autor: Externí zdroj

Jestliže životní styl ovlivňuje zdravotní stav obyvatelstva zhruba 50%, tak je na místě se ptát, kolik času je věnováno tomuto tématu na lékařských fakultách.

Ilustrační foto

Já osobně si myslím, že vzdělání v oblasti zdravé výživy by mělo být povinnou součástí výuky na lékařských fakultách po celém světě. Jsou k dispozici studie vypovídající o tomto tématu v zahraničí, kde se tomuto problému už začíná věnovat více pozornosti. Ukazuje se, že tématu zdravé výživy je věnováno celkově velmi malé množství pozornosti vzhledem k tomu, jak velký užitek může mít změna stravy a životního stylu na onemocnění.

V USA studie z roku 2010 ukázala, že lékařské vzdělání v oblasti výživy je nedostatečné. (1) Za tento problém nemohou pouze lékařské fakulty. Je to o celkovém přístupu našeho zdravotnictví – pojišťovny dostatečně lékaře nemotivují k tomu, aby se věnovali primární prevenci.

V USA si méně než 5% lékařů myslí, že obdrželo dostatečné vzdělání (trénink), jak radit pacientům se stravou nebo s fyzickou aktivitou. (2, 3, 4)

Zároveň méně než 1/8 lékařských návštěv zahrnuje rady ohledně zdravé výživy. A méně než 30% lékařských fakult splňuje minimální doporučený počet hodin věnovaných vzdělávání v oblasti výživy a fyzické aktivity. (2, 3, 4)

Člověk by čekal, že se bude třeba navyšovat množství vyučovaných hodin věnovaných zdravé výživě – bohužel průměrně to bylo 22,3 ve studii z roku 2004 (jedná se o 22,3 hodin za celé studium! – v USA za 4 roky), studie z roku 2008 a 2009 – 19,6 hodin.

To všechno jsou data z USA. Snažil jsem se získat i podobná data z lékařských fakult v ČR.

Poznámka redakce: Celý článek autora, Romana Dohnala, včetně údajů z ČR si můžete přečíst zde: blog.iDNES.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 09:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze