Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Výuka zdravé výživy na lékařských fakultách

Autor: Externí zdroj

Jestliže životní styl ovlivňuje zdravotní stav obyvatelstva zhruba 50%, tak je na místě se ptát, kolik času je věnováno tomuto tématu na lékařských fakultách.

Ilustrační foto

Já osobně si myslím, že vzdělání v oblasti zdravé výživy by mělo být povinnou součástí výuky na lékařských fakultách po celém světě. Jsou k dispozici studie vypovídající o tomto tématu v zahraničí, kde se tomuto problému už začíná věnovat více pozornosti. Ukazuje se, že tématu zdravé výživy je věnováno celkově velmi malé množství pozornosti vzhledem k tomu, jak velký užitek může mít změna stravy a životního stylu na onemocnění.

V USA studie z roku 2010 ukázala, že lékařské vzdělání v oblasti výživy je nedostatečné. (1) Za tento problém nemohou pouze lékařské fakulty. Je to o celkovém přístupu našeho zdravotnictví – pojišťovny dostatečně lékaře nemotivují k tomu, aby se věnovali primární prevenci.

V USA si méně než 5% lékařů myslí, že obdrželo dostatečné vzdělání (trénink), jak radit pacientům se stravou nebo s fyzickou aktivitou. (2, 3, 4)

Zároveň méně než 1/8 lékařských návštěv zahrnuje rady ohledně zdravé výživy. A méně než 30% lékařských fakult splňuje minimální doporučený počet hodin věnovaných vzdělávání v oblasti výživy a fyzické aktivity. (2, 3, 4)

Člověk by čekal, že se bude třeba navyšovat množství vyučovaných hodin věnovaných zdravé výživě – bohužel průměrně to bylo 22,3 ve studii z roku 2004 (jedná se o 22,3 hodin za celé studium! – v USA za 4 roky), studie z roku 2008 a 2009 – 19,6 hodin.

To všechno jsou data z USA. Snažil jsem se získat i podobná data z lékařských fakult v ČR.

Poznámka redakce: Celý článek autora, Romana Dohnala, včetně údajů z ČR si můžete přečíst zde: blog.iDNES.cz

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 13:17

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze