Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nástup do školky a odloučení od maminky

Autor: Redakce

První měsíc školního roku byl snad nejtěžší pro děti, které nastoupily do školky. Kdy je vlastně dítě zralé na školku, na kolektiv, na delší dobu bez maminky? Zralost na kolektiv je velmi individuální. Někdo může do školky už ve dvou letech, někdo chce třeba až v pěti… Ale ne každá maminka má možnost zůstat doma a čekat, až bude dítko na školku připraveno. Tak často následuje několik uplakaných týdnů a přemýšlení, jak svému dítěti pomoci.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Dotazů týkajících se nástupu do školky bylo v naší poradně psychologa za uplynulých několik týdnů několik. Vybrali jsme pro vás jeden z nich i s odpovědí naší psycholožky Mgr. Alice Lapišové.

„Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně syna, který od 1. září nastoupil do školky. Těžce nese odloučení. Cestou do školky pláče. Ze šatny si ho musí vzít paní učitelka, jinak by do třídy nevešel. Ve školce už nepláče, ale do aktivit se nezapojuje. Dvakrát si stěžoval na bolesti bříška, i když mu doma nic není. Občas se v noci vzbudí a ubezpečuje se, že ještě nemusí do školky, a říká, že tam nechce. Myslím, že hlavní problém je právě v odloučení od maminky. Kdyby mě měl ve školce, určitě by se mu tam líbilo. Jsou mu 3 roky. Děkuji za odpověď.“

Odpověď naší psycholožky Mgr. Alice Lapišové:
„Dobrý den, pro usnadnění adaptace na novou situaci a odloučení od mámy doporučuji homeopatikum PULSATILLA 30 C, 5 granulí 2x denně, ráno a večer. Předpokládám, že situace se do měsíce uklidní. Pokud by přeci jen pláč a bolesti bříška přetrvávaly i po dobrání celého balení, doporučuji Vám vyhledat homeopata osobně.
S pozdravem a přáním všeho dobrého, Alice J. Lapišová.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 16:00

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze