Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak se máš? Rychle!

Autor: Lucie Nestrašilová

Velmi často se v tomto sychravém počasí setkávám s „uhoněnými, unavenými ženami – matkami. Na otázku: „Jak se máš?“, odpovídají: „Rychle!“. Přitom by se dalo čekat, že září je již za námi, na změnu režimu po prázdninách jsme se již adaptovali a pomalu začneme zvolňovat. Ale opak je pravdou.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Peter Kettmann

Po klidném létě a hektickém září je tady unavený říjen. Zdá se, že v prvním školním měsíci jeli všichni na doraz a teď na ně padá nahromaděná únava. Tempo je k tomu stále rychlé. O víkendu jsem se potkala s kamarádkou Petrou, která mi záhy smutně řekla: „Já vůbec nevím, jak si mám svůj čas naplánovat tak, abych vše stihla. Máme nyní oba s manželem hodně práce a děti jsou dost lítostivé, že s nimi trávíme málo času...“. „A můžeš si svůj čas organizovat sama nebo jsi závislá na druhých?“, ptám se jí. „Ano, to můžu, ale...“. „Tak to si budeš muset vybrat“, konstatuji a snažím se jí vysvětlit, že nemůže chtít všechno. Najednou jsem měla z Petry pocit, že chce žít jako celebrita z bulváru, která má plno pracovních zakázek, k tomu se naplno věnuje dětem, je s nimi “od rána do večera“, navíc chodí 3x týdně do salonu krásy a ještě každý den uběhne svých 5 kilometrů...

Ne, STOP!

To je nesmysl. Všechno zvládnout nelze. Sama z vlastní zkušenosti vím, že je to o nastavení priorit. Pokud má moje kamarádka navíc tu výhodu, že si svůj čas může převážně organizovat sama, pak v tom problém nevidím. Protože jsem si něčím podobným již prošla, poradila jsem jí pár základních rad:

1. Rozděl si pracovní dny v týdnu na dvě M: „Meeting“ a „Mail“. Pokud to Tvá práce dovoluje, schůzky (Meeting) si organizuj jen na jeden den v týdnu. Klidně od brzkého rána, do pozdního odpoledne. Ideálně v den, kdy Tvoje děti nemají žádný kroužek nebo takový, na který je nemusíš vozit.

2. „Mail“ dny jsou ty, které trávím vyřizováním mailů a dalších kancelářských povinností. Patří do toho i čas na psaní projektů nebo smluv, na které je nutné se několik hodin v klidu soustředit.

3. „Sama pro sebe, sama sobě“ – to je čas, který věnuj „jen“ sama sobě. Je samozřejmě nereálné, věnovat se sobě celý jeden den v týdnu. Ale je jistě reálné vyhradit si pro sebe alespoň 20 minut času, kdy se někam zavřeš a budeš jen sama se sebou... Pokud budeš alespoň trošku odpočinutá, budeš mít více energie i na své děti.

  • TIP, jak naložit s 20ti minutovkou od naší Andrey (Facebook Světa homeopatie): „Někdy se dostaneme do situací, kdy nás něco „rozhodí“. Jsme nazlobení, cítíme se ukřivděně, chce se nám křičet, plakat, utéct. Často se k tomu připojí bušení srdce, podlamují se nám kolena... Jak se z toho dostat? Nejjednodušší a vždy přístupnou cestou je zaměřit svou pozornost na dech – začít vědomě dýchat. (Lidově řečeno: „vydýchat zlost, hněv, problematickou situaci…“) Uvědomujme si svůj dech, pozorujme svůj dech, nenechme se vyrušit, s každým nádechem do našeho nitra proudí klid a naplňuje naše plíce, celé tělo, mysl i emoce…“

4. Večery už věnuj jen své rodině. Odpoj se od všech přístrojů a buď „doma“. Sem tam není špatné vyrazit do kina či na večírek, ale všeho s mírou. Když děti uvidí, že se rodiče sejdou večer doma, uklidní se a budou méně lítostivé.

5. Pokud se Tvá únava a přetažení nachází v akutní fázi, pak je vhodné vyzkoušet homeopatika. Ale pozor – pokud „pojedeš“ na Nux vomice 5x za den, je to signál, že je potřeba začít dělat radikálnější změny! Nux vomica je lék!

  • Moje vyzkoušené homeo tipy:

Nux vomica – lék na stav, který je způsoben dlouhodobou pracovní zátěží a přepracováním. Ideální lék pro přepracovaného podnikatele, který vyčerpání z práce většinou kompenzuje přemírou alkoholu, tabáku, či léků a vydatným jídlem. Doporučuji ředění 15 C, 5 granulí 2-3 x denně a opakovaně při nočním probuzení.

Argentum nitricum – homeopatikum na psychické přetížení charakterizované neklidem fyzickým i psychickým - hovoříte rychle, odbíháte od tématu; stále nestíháte, myšlenky se vám rychle a neuspořádaně honí hlavou... Doporučuji ředění 9 C ráno a večer 5 granulí, v akutním stádiu 4x denně 5 granulí.

Kalium phosphoricum – homeopatický lék vhodný při psychické a fyzické únavě po intelektuální přetížení (duševní práce, učení, zkoušky), která se projevuje bolestmi hlavy, poruchami paměti, přecitlivělostí na hluk či nespavostí. Doporučuji ředění 15 nebo 30 C, 2-3 x denně 5 granulí.

Petra mi na závěr našeho povídání řekla, že to zkusí. Pokud to sama nezvládne, vyhledá kouče, který by ji vedl. I to je cesta, proč ne? Hlavní je myslet na svou energii, protože s ubývajícím sluníčkem a chladnějším počasím jí budeme mít stále míň.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.6.2020 14:42

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze