Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsme pomocí homeopatik uzdravili pejska

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Začátkem léta mi volala moje maminka a celá vyděšená říkala, že naši Adélku – jedenáctiletou fenku drsnosrstého jezevčíka – napadla rozzuřená doga. Situace byla velmi vážná. Pan doktor ji chtěl hned utratit, ale maminka ho uprosila, aby zkusil operaci. Ta rozzuřená doga naši Ádu chytla zezadu za krk a trhala a vláčela ji po zemi...

Ilustrační foto

Výsledek byl ten, že měla utrhané svaly i nervy v horním pletenci a na krku. Operace se zdařila, i když pan doktor to komentoval tak, že občas nevěděl, co k čemu přišít. Přes krk a záda byly obrovské zašité rány a 7 drénů.

Hned jsem nasadila Aconitum 15 C a Arnicu 15 C. První dávku Aconita dostala moje máma, protože byla také v obrovském šoku. Kuličky jsme Adélce rozpouštěly ve vodě a stříkačkou kapaly na jazyk. Už večer vylezla z košíku a vypila misku vody, vzápětí spořádala misku s jídlem. To jsem věděla, že všechno dobře dopadne. A opravdu, den ode dne byla čilejší a pohyblivější.

Pan doktor tomu nechtěl uvěřit a brzo vytáhl všechny drény. Díky zaléčenému šoku pomocí Aconita se mohly rychle nastartovat hojivé procesy a díky Arnice nebylo žádné hnisání. Protože to trauma bylo opravdu obrovské, tak se po celých zádech udělal obrovský hematom, který jsme poměrně rychle zaléčily přikládáním obkladů z Arniky. Po vytažení stehů se rána v místě, kde bylo kousnutí a zřejmě i kontaminace slinami dogy, rozestoupila a vznikla poměrně hluboká rána. Naštěstí nic nehnisalo, jen to bylo otevřené. Pan doktor měl strach, že se povrch uzavře a vznikne tak kapsa. Natáhla jsem do stříkačky třezalkový olej a několikrát denně ránu propláchla. Živá tkáň začala rychle granulovat a asi za 2−3 týdny byla rána krásně dorostlá.

Díky homeopatii, třezalkovému oleji, dobře provedené operaci a intenzivní péči mojí maminkyse Adélka těší dobrému zdraví a spokojenému psímu životu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 12:40

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze