Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsme pomocí homeopatik uzdravili pejska

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Začátkem léta mi volala moje maminka a celá vyděšená říkala, že naši Adélku – jedenáctiletou fenku drsnosrstého jezevčíka – napadla rozzuřená doga. Situace byla velmi vážná. Pan doktor ji chtěl hned utratit, ale maminka ho uprosila, aby zkusil operaci. Ta rozzuřená doga naši Ádu chytla zezadu za krk a trhala a vláčela ji po zemi...

Ilustrační foto

Výsledek byl ten, že měla utrhané svaly i nervy v horním pletenci a na krku. Operace se zdařila, i když pan doktor to komentoval tak, že občas nevěděl, co k čemu přišít. Přes krk a záda byly obrovské zašité rány a 7 drénů.

Hned jsem nasadila Aconitum 15 C a Arnicu 15 C. První dávku Aconita dostala moje máma, protože byla také v obrovském šoku. Kuličky jsme Adélce rozpouštěly ve vodě a stříkačkou kapaly na jazyk. Už večer vylezla z košíku a vypila misku vody, vzápětí spořádala misku s jídlem. To jsem věděla, že všechno dobře dopadne. A opravdu, den ode dne byla čilejší a pohyblivější.

Pan doktor tomu nechtěl uvěřit a brzo vytáhl všechny drény. Díky zaléčenému šoku pomocí Aconita se mohly rychle nastartovat hojivé procesy a díky Arnice nebylo žádné hnisání. Protože to trauma bylo opravdu obrovské, tak se po celých zádech udělal obrovský hematom, který jsme poměrně rychle zaléčily přikládáním obkladů z Arniky. Po vytažení stehů se rána v místě, kde bylo kousnutí a zřejmě i kontaminace slinami dogy, rozestoupila a vznikla poměrně hluboká rána. Naštěstí nic nehnisalo, jen to bylo otevřené. Pan doktor měl strach, že se povrch uzavře a vznikne tak kapsa. Natáhla jsem do stříkačky třezalkový olej a několikrát denně ránu propláchla. Živá tkáň začala rychle granulovat a asi za 2−3 týdny byla rána krásně dorostlá.

Díky homeopatii, třezalkovému oleji, dobře provedené operaci a intenzivní péči mojí maminkyse Adélka těší dobrému zdraví a spokojenému psímu životu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 14.8.2020 10:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze