Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět močových cest bez antibiotik

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Potkala jsem kamarádku. Jelikož ví, že se u nás k léčbě různých potíží snažíme využívat sílu bylin, homeopatie a všeho, co nám příroda nabízí, zeptala se: „Potřebuji vyřešit zánět močových cest. Co nejdřív. Umíš mi poradit?“

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Uf! Co jí tak rychle říct… Doporučila jsem jí poradnu: HOMEOPATICKÁ PORADNA, a řekla jsem jí, ať si zkusí vyhledat na stránkách Světa homeopatie Urologické potíže. A že jí něco můj manžel připraví – nějakou tinkturu, rozpis bylin…

Doma jsem jí pro jistotu do e-mailu vypsala z knížky „Poznáváme homeopatii“ doporučené homeopatické léky, ze kterých si sama měla vybrat vhodný podle symptomů:

  • HEPAR SULFURIS 15 C – léčí zánět se sklonem k akutnímu i chronickému hnisání, přecitlivělost na bolest. Zlepšení teplem. 1 dávka 3x/den.
  • CANTHARIS 9 C – prudké bolesti před močením, během něj i po něm, tmavá moč, někdy s obsahem krve, bolesti silné, pálivé, zhoršené při močení, které je časté a hojné (1 dávka po každém bolestivém močení).
  • ARSENICUM ALBUM 9 C – palčivé bolesti, zlepšení teplými obklady, zimomřivost, oslabený pacient, úzkost. Stav se zhoršuje v noci mezi 1.00−3.00. 1 dávka 3x/den.
  • STAPHYSAGRIA 9 C – pálení mezi močením, při močení se pálení snižuje. Potíže se objevily po mechanickém traumatu, nebo po selhání, neúspěchu, urážce, ponížení atd. Užívá se i v případech, kdy v moči není žádný nález. 1 dávka při každém močení.
  • PHOSPHORUS 9 C – zánět s příměsí krve. 1 dávka 2x/den.

Druhý den jsem kamarádce přinesla tinkturu z lichořeřišnice a tinkturu z popence. K lahvičkám dostala i lístek s dalšími pokyny:

  • lichořeřišnice tinktura 20 kapek 4x/den;
  • popencová tinktura 20 kapek 2x/den;
  • bylinky – průtržník, zlatobýl, vřes, přeslička – užívej nálev z těch, které seženeš;
  • plod lichořeřišnice – odstraň tenkou slupku (předtím namoč na 5 minut do vody), rozkousej nadrobno a sněz. Užívej 8 plodů denně, pokud už nebudeš mít tinkturu, jinak ne.

Po několika dnech se mi ozvala s tím, že z homeopatik si vybrala lék Arsenicum album a že užívala tinktury z lichořeřišnice a popence. Dále pila nálev ze zlatobýlu, čaj s brusinkami a užívala doplněk stravy z borůvek, lactobacilů a manózy. Říkala, že pro jistotu zašla i k lékaři a ten jí předepsal antibiotika. Ona se však rozhodla, že s léky zatím počká, protože se už cítila lépe. Nakonec si antibiotika ani nevyzvedla z lékárny.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 10:54

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze