Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Věneček pro ovečku
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Naši pětiletou Klárku momentálně nejvíc fascinuje hra na klavír. Několikrát denně si k němu sedá a jenom tak, bez not, hraje písničky, které zná ze školky. Včera hrála a zpívala o ovečce… Ta písnička končí: „…ona ti uvije věnec z marijánky.“ A právě tuto bylinku jsme dnes potřebovali pro starší „zarýmovanou“ dcerku.

MARIJÁNKA, MADĚŘÁNEK, VONĚKRAS, MARJÁNKA – to jsou lidové názvy MAJORÁNKY ZAHRADNÍ.
Cenili si ji už staří Egypťané i Arabové, protože znali její léčivé účinky. Římané zdobili hlavy nově sezdaných párů věnci z majoránky a Řekové ukládali kytičky majoránky na hroby, aby duše zemřelých zůstávaly v míru.
Čarodějnice ji prý používaly při kouzlech lásky. Například při manželských obřadech nebo zásnubách. Při magických obřadech se přidávala do kadidel. Byla považována za bylinu, která odstraní všechno zlé a naopak – přivolává štěstí – proto ji ženy nosily u sebe.
Tvrdilo se, že majoránka chrání mléko před sražením, tudíž se přidávala do čerstvě nadojeného mléka. Jako koření známe a používáme majoránku běžně – ochutí rajčata, dýni, zvýrazní chuť masa i polévek.
Ve FYTOTERAPII se majoránka využívá k uvolnění křečí hladkého svalstva (při bolestivé menstruaci – užívá se dva dny před předpokládaným začátkem menstruace, v případě potíží po celou dobu krvácení). K inhalaci se odvar z majoránky využívá při léčbě kašle a rýmy. Odvar slouží k proplachování nosu při silné rýmě. Olej z majoránky pomáhá při křečových žilách, dně, revmatu i bolestech v podbřišku. (Hrst natě drobně nakrájíme a dáme macerovat do půl litru kvalitního oleje. Za občasného promíchání macerujeme 14 dní.) Nálev připravený z 2 kávových lžiček (KL) majoránky a 250 ml vařící vody zmírní nadýmání, žaludeční křeče, pomůže při migréně a celkově zklidňuje.
AROMATERAPIE využívá majoránku – esenciální olej – k léčbě astmatu, chřipky, nadýmání, žaludeční neurózy i škytavky. Majoránka pomáhá také při nespavosti, nervovém napětí a zklidňuje srdce. Pozor – nepoužívejte ji při nízkém krevním tlaku!
ZKUŠENOSTI z naší rodiny:
- V kuchyni majoránku děti milují v polévce – žampionové, fazolové i z dýně hokkaido. Mladší syn má trochu slabší trávení, proto majoránku přidávám do většiny luštěninových jídel.
- K léčbě dlouhotrvající „tvrdohlavé“ rýmy používáme odvar, kterým pak proplachujeme nos: 2 KL drcené sušené majoránky (nebo hrst čerstvé) zalijeme asi ¼ litrem vařící vody, vaříme 10 minut a louhujeme do vychlazení. Odvar přisolíme – aby „chutnal jako slzy“. Poté odvar nabereme do stříkačky a několikrát denně nos proplachujeme. (Častěji než samotnou majoránku využíváme směs řepíku, šalvěje, tymiánu a majoránky.)
- Koupel pomůže při velké únavě (vyčerpaným maminkám například ke konci menstruačního cyklu): 3 hrsti majoránky vaříme ve 3 litrech vody, procedíme a přidáme do vany s vodou. Můžeme přidat i několik kapek levandulového a tymiánového oleje.
- Vyzkoušenou mám i masáž podbřišku při menstruačních bolestech – do 1 PL oleje přidám 1–2 kapky majoránkového esenciálního oleje.
- TIP: Zahrajte si s dětmi na „voňavé kouzlení“. Připravte si kousek bílého plátna – počet plátýnek zvolíme podle počtu dětí, červenou stužku, sušenou majoránku a oblíbený éterický olej (meduňka, levandule, bazalka…). Na plátno nasypte majoránku, nakapejte olejíček, zavažte stuhou a pytlík pověste na strom na zahrádce. Měl by zaručit štěstí a ochranu.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích