Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kobylka s podotrochlózou

Autor: Redakce

Jedna z nejčastějších příčin kulhání koní je podotrochlóza. Je to chronické onemocnění, které může mít víc příčin. Na naši poradnu se obrátila čtenářka – majitelka kobylky trpící podotrochlózou.

Ilustrační foto

"Dobrý den, mojí kobylce byla diagnostikována podotrochlóza – degenerativní onemocnění kopytní kosti. Prohledala jsem spoustu stránek a o léčbě tohoto onemocnění jsem nic nenašla, proto uvítám radu od Vás. Děkuji."

Na dotaz odpověděla veterinární lékařka MVDr. Lada Paulů:

Dobrý den, předpokládám, že Vás veterinární lékař poučil o nutnosti správné úpravy kopyt – o ortopedickém podkování. Pokud kovat nechcete, tak určitě nechte kopyta dělat kopytáři, který se věnuje ortopedickým pacientům. Správná úprava kopyt je základ! Pokud se kopyto špatně naková/vystrouhá, změní se nároky na navikulární aparát. Vazy v kopytě jsou pak přetěžovány a z toho vznikají další problémy a bolestivost.

Z homeopatických léků bych určitě doporučila tyto:
Calcarea fluorica 15 C 1 dávku (5 granulí) denně,
Crateagus 15 C 1 dávku denně.

Dále bych volila podle symptomů: jak a kdy se onemocnění projevuje, kdy se kobylka zlepšuje/zhoršuje.
Bryonia 15 C – lék přidejte 1–2x denně, pokud je problém v zánětu podotrochleální burzy.
Ruta 15 C – lék přidejte 1–2x denně, pokud je problém spíš ve vazech.
Arnica 30 C – podávejte 1 dávku denně, jestliže jsou potíže spojené s nějakým úrazem či traumatem.

Pokud neuvidíte během 6 týdnů zlepšení, doporučuji konzultaci přímo s homeopatem, ideálně s veterinářem. S pozdravem Lada Paulů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:01

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze