Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kobylka s podotrochlózou

Autor: Redakce

Jedna z nejčastějších příčin kulhání koní je podotrochlóza. Je to chronické onemocnění, které může mít víc příčin. Na naši poradnu se obrátila čtenářka – majitelka kobylky trpící podotrochlózou.

Ilustrační foto

"Dobrý den, mojí kobylce byla diagnostikována podotrochlóza – degenerativní onemocnění kopytní kosti. Prohledala jsem spoustu stránek a o léčbě tohoto onemocnění jsem nic nenašla, proto uvítám radu od Vás. Děkuji."

Na dotaz odpověděla veterinární lékařka MVDr. Lada Paulů:

Dobrý den, předpokládám, že Vás veterinární lékař poučil o nutnosti správné úpravy kopyt – o ortopedickém podkování. Pokud kovat nechcete, tak určitě nechte kopyta dělat kopytáři, který se věnuje ortopedickým pacientům. Správná úprava kopyt je základ! Pokud se kopyto špatně naková/vystrouhá, změní se nároky na navikulární aparát. Vazy v kopytě jsou pak přetěžovány a z toho vznikají další problémy a bolestivost.

Z homeopatických léků bych určitě doporučila tyto:
Calcarea fluorica 15 C 1 dávku (5 granulí) denně,
Crateagus 15 C 1 dávku denně.

Dále bych volila podle symptomů: jak a kdy se onemocnění projevuje, kdy se kobylka zlepšuje/zhoršuje.
Bryonia 15 C – lék přidejte 1–2x denně, pokud je problém v zánětu podotrochleální burzy.
Ruta 15 C – lék přidejte 1–2x denně, pokud je problém spíš ve vazech.
Arnica 30 C – podávejte 1 dávku denně, jestliže jsou potíže spojené s nějakým úrazem či traumatem.

Pokud neuvidíte během 6 týdnů zlepšení, doporučuji konzultaci přímo s homeopatem, ideálně s veterinářem. S pozdravem Lada Paulů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze