Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kobylka s podotrochlózou

Autor: Redakce

Jedna z nejčastějších příčin kulhání koní je podotrochlóza. Je to chronické onemocnění, které může mít víc příčin. Na naši poradnu se obrátila čtenářka – majitelka kobylky trpící podotrochlózou.

Ilustrační foto

"Dobrý den, mojí kobylce byla diagnostikována podotrochlóza – degenerativní onemocnění kopytní kosti. Prohledala jsem spoustu stránek a o léčbě tohoto onemocnění jsem nic nenašla, proto uvítám radu od Vás. Děkuji."

Na dotaz odpověděla veterinární lékařka MVDr. Lada Paulů:

Dobrý den, předpokládám, že Vás veterinární lékař poučil o nutnosti správné úpravy kopyt – o ortopedickém podkování. Pokud kovat nechcete, tak určitě nechte kopyta dělat kopytáři, který se věnuje ortopedickým pacientům. Správná úprava kopyt je základ! Pokud se kopyto špatně naková/vystrouhá, změní se nároky na navikulární aparát. Vazy v kopytě jsou pak přetěžovány a z toho vznikají další problémy a bolestivost.

Z homeopatických léků bych určitě doporučila tyto:
Calcarea fluorica 15 C 1 dávku (5 granulí) denně,
Crateagus 15 C 1 dávku denně.

Dále bych volila podle symptomů: jak a kdy se onemocnění projevuje, kdy se kobylka zlepšuje/zhoršuje.
Bryonia 15 C – lék přidejte 1–2x denně, pokud je problém v zánětu podotrochleální burzy.
Ruta 15 C – lék přidejte 1–2x denně, pokud je problém spíš ve vazech.
Arnica 30 C – podávejte 1 dávku denně, jestliže jsou potíže spojené s nějakým úrazem či traumatem.

Pokud neuvidíte během 6 týdnů zlepšení, doporučuji konzultaci přímo s homeopatem, ideálně s veterinářem. S pozdravem Lada Paulů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.8.2020 07:10

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze