Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Poranění oka – puchýř na rohovce

Autor: Petra Sumeráková

Poranění a nemoci očí patří k velmi širokému tématu a možnosti léčby taktéž. V tomto článku bych ráda podrobněji probrala puchýře na rohovce.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikimedia.org

Úrazy očí u psů mohou být jak zcela banální, tak i velmi závažné a komplikované.

V mé vlastní praxi jsem se velmi často setkala s různými puchýřky na rohovce. Příčin jejich vzniku může být spousta – od podráždění například špatně rostlými řasami v oku až po úrazy v kuchyni, kdy pes sedí pod sporákem s prskajícím olejem, což se u nás děje skoro denně. A tím pádem – u nás – různé puchýřky léčíme jak na běžícím pásu.

Rohovka má tu velkou výhodu, že se dokáže vlivem správné a včasně nasazené léčby regenerovat velice rychle. Někdy mě ta rychlost až zarazí, protože leckdy vyléčím oční problém v řádu několika hodin! Ale samozřejmě ne každé poranění lze vyléčit jako mávnutím kouzelného proutku – v případě hlubších puchýřů nečekejte zázrak na počkání.

Puchýřek na rohovce snadno zjistíte posvícením do oka – já už pro jistotu vlastním i oční svítilnu. Oko zklidněte například kapkami ze světlíku (můžete kapat klidně každé 2 hodiny) a 2x denně můžete přidat zvlhčující oční gel – tzv. umělé slzy. Řada z nich je již volně prodejná a některé krom zvlhčujících látek obsahují i látky, které mají hojivé účinky – například dexpanthenol.

Z homeopatik se mi v těchto případech přímo zázračně osvědčil RHUS TOXICODENDRON – v potenci 15 C. Podávám 5 kuliček cca každé 2 hodiny až do zlepšení stavu. Puchýřek nám do několika hodin krásně zmizí bez jakékoli jizvičky.

Pokud se však oko do 24 hodin nezlepší nebo vidíte dokonce zhoršení, může se jednat o hlubší a zásadnější poranění rohovky, kdy je potřeba vyhledat odborného veterinárního lékaře nejlépe specialistu ophtalmologa. Jakékoli poranění či onemocnění oka není radno podceňovat.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 15:36

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze