Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pečený čaj

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

V tento čas jistě doma najdete přebývající ovoce. Já například řeším, co vše se dá udělat se švestkami a ze švestek. Letos jsem do sbírky svých domácích výrobků přidala „Pečený čaj“!

Ilustrační foto
Zdroj: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Je to velmi jednoduchý recept. Pečený čaj úplně úžasně provoní celý byt a nenápadně vám připomene, že i v zimě je na co se těšit. Připravte si ovoce. Mohou to být jablka, hrušky, švestky, broskve, nektarinky, meruňky, prostě cokoliv. Od sousedů jsem si letos vzala i trochu černého jeřábu.

1 kg ovoce
1 kg cukru krupice a méně
1-2 dcl rumu nebo rumová tresť
skořice
hřebíček

Vše smíchejte dohromady a pečte v hlubším pekáči při 175 stupních asi 20 minut. V průběhu pečení směs hlídejte, může začít pěnit, občas je dobré směs promíchat. Následně plňte do sklenic a otočte dnem vzhůru, stejně jako marmelády.

V zimě, až přijde čas, odeberte ze sklenice 2-3 čajové lžičky směsi, dejte do hrníčku a zalejte cca 200 ml vody. Dobrou chuť!


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 20:50

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze