Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v dětské nemocnici v Mnichově

Autor: Redakce

V Dětské fakultní nemocnici v Mnichově se za posledních dvanáct let podařilo úspěšně integrovat homeopatii do každodenní praxe. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

V současné době je homeopatická léčba dostupná všem oddělením této nemocnice, jak hospitalizovaným, tak ambulantním pacientům, a stala se uznávaným pomocníkem k zajištění té nejlepší možné terapie pro každé dítě.

Homeopatie zde pomáhá třeba na pohotovosti, kam často přichází rodiče s dětmi trpícími horečnatými virovými onemocnění jako je rýma, zánět průdušek, průdušnice, hltanu, střevní a žaludeční obtíže, homeopatika zmírňují bolení bříška miminek a tiší bolesti při prořezávání zoubků, pomůžou i při bodnutí hmyzem či svědění u planých neštovic. Pozoruhodných výsledků bylo dosaženo také na novorozeneckém oddělení, kde jsou homeopatika používána v léčbě krvácení do mozku u novorozenců. Své místo má tato alternativní medicína ale i na onkologickém oddělení, kde vykazuje zajímavé výsledky při léčbě zánětu ústní dutiny, jež se často objevuje jako následek chemoterapie. Homeopatie má úspěchy ale i v léčbě chronických obtíží jako je senná rýma, astma, migréna, tiky, epilepsie, vývojová retardace, opakované záněty středního ucha, močových cest nebo průdušek a další.

Projekt integrace byl v prvních letech sponzorován Nadací Karla a Veroniky Carstenových, jejímž cílem je zavádění alternativní medicíny - zvláště homeopatie - do praxe. Lékařkou – homeopatkou, která se ujala tohoto nelehkého úkolu, byla Sigrid Kruse. Práce se zdařila a v roce 2002 byla Sigrid Kruse nadací oceněna za první úspěšnou integraci homeopatie do dětské fakultní nemocnice.

Když po šesti letech vypršela finanční podpora Nadace Karla a Veroniky Carstenových, bylo nutné najít nového sponzora. Zcela překvapivě se zapojily pojišťovny AOK a TK a dodnes financují dvě pracovní místa pro lékaře s homeopatickým vzděláním. Tento jejich krok jasně ukazuje, že dokonce i v očích pojišťoven je homeopatie součástí optimální terapie pro malé pacienty.

Homeopatická medicína patří do široké palety možností, jak každému dítěti s ohledem na jeho individualitu a specifickou situaci pomoci s co nejmenšími vedlejšími účinky. Pozitivní výsledky v jednotlivých případech dokazují, že je homeopatie důležitou možností pro svou předvídatelnost, pozorovatelnost a opakovatelnost.

Překlad: Veronika Šujanová

Pro více informací: www.globulus.org
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 15:11

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze