Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie v dětské nemocnici v Mnichově

Autor: Redakce

V Dětské fakultní nemocnici v Mnichově se za posledních dvanáct let podařilo úspěšně integrovat homeopatii do každodenní praxe. 

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

V současné době je homeopatická léčba dostupná všem oddělením této nemocnice, jak hospitalizovaným, tak ambulantním pacientům, a stala se uznávaným pomocníkem k zajištění té nejlepší možné terapie pro každé dítě.

Homeopatie zde pomáhá třeba na pohotovosti, kam často přichází rodiče s dětmi trpícími horečnatými virovými onemocnění jako je rýma, zánět průdušek, průdušnice, hltanu, střevní a žaludeční obtíže, homeopatika zmírňují bolení bříška miminek a tiší bolesti při prořezávání zoubků, pomůžou i při bodnutí hmyzem či svědění u planých neštovic. Pozoruhodných výsledků bylo dosaženo také na novorozeneckém oddělení, kde jsou homeopatika používána v léčbě krvácení do mozku u novorozenců. Své místo má tato alternativní medicína ale i na onkologickém oddělení, kde vykazuje zajímavé výsledky při léčbě zánětu ústní dutiny, jež se často objevuje jako následek chemoterapie. Homeopatie má úspěchy ale i v léčbě chronických obtíží jako je senná rýma, astma, migréna, tiky, epilepsie, vývojová retardace, opakované záněty středního ucha, močových cest nebo průdušek a další.

Projekt integrace byl v prvních letech sponzorován Nadací Karla a Veroniky Carstenových, jejímž cílem je zavádění alternativní medicíny - zvláště homeopatie - do praxe. Lékařkou – homeopatkou, která se ujala tohoto nelehkého úkolu, byla Sigrid Kruse. Práce se zdařila a v roce 2002 byla Sigrid Kruse nadací oceněna za první úspěšnou integraci homeopatie do dětské fakultní nemocnice.

Když po šesti letech vypršela finanční podpora Nadace Karla a Veroniky Carstenových, bylo nutné najít nového sponzora. Zcela překvapivě se zapojily pojišťovny AOK a TK a dodnes financují dvě pracovní místa pro lékaře s homeopatickým vzděláním. Tento jejich krok jasně ukazuje, že dokonce i v očích pojišťoven je homeopatie součástí optimální terapie pro malé pacienty.

Homeopatická medicína patří do široké palety možností, jak každému dítěti s ohledem na jeho individualitu a specifickou situaci pomoci s co nejmenšími vedlejšími účinky. Pozitivní výsledky v jednotlivých případech dokazují, že je homeopatie důležitou možností pro svou předvídatelnost, pozorovatelnost a opakovatelnost.

Překlad: Veronika Šujanová

Pro více informací: www.globulus.org
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:31

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze