Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Žvýkací imunostimulant

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Už druhý týden děti chodí do školy, nejmladší dcerka je zatím ve školce. Zdá se, že největší radost z toho, že školáci zasedli do lavic a menší děti si hrají v uzavřených třídách, mají bacily.

Ilustrační foto

Mladší syn přišel včera s rýmou, v noci se vzbudil na „hróóózně moc ucpaný nos“ a starší syn ráno říkal, že ho asi začíná škrábat v krku. Samozřejmě všichni dostali hned dávku OSCILLA. Adámkovi jsem na rýmu namíchala do školní lahvičky „koktejl“ – DULCAMARU (rýma se mu spustila po prochlazení, ve vlhkém počasí – několik dní u nás pršelo) a PULSATILLU (žlutá hustá rýma, ve dne vytéká a v noci je nos ucpaný). Do krabičky se svačinkou dostal pastilku z ISLANDSKÉHO LIŠEJNÍKU a do aktovky kapesník s kapkou OLEJE Z 31 BYLIN. Ráno jsme nos několikrát proplachovali VINCENTKOU s kapkou TEA TREE oleje. Staršímu jsme stříkli do krku PROPOLISOVOU TINKTURU a uvidíme, co bude dál.

Před několika dny byl manžel nakoupit a přinesl velký pytlík hlívy – koupil vlastně lék na posílení imunity. Hlíva je skvělá jako podzimní štít proti nemocem. „Děcka jdou do školy, tak je musíme trochu posílit,“ říkal, když hlívu krájel na tenké plátky. Pak ji dal usušit.

Hlíva obsahuje mnoho aminokyselin – arginin, histidin, lysin, tryptofan – a vitamíny – B1, B2, B3, B6, B12, D a K. Dále v hlívě najdeme organické kyseliny a důležité minerály – železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, selen, chrom, měď, bor a jod. Důležitou součástí hlívy je velké množství imunostimulačně a radioprotektivně působících polysacharidů (například beta-1,3 D glukan).

Díky všem těmto účinným látkám má hlíva v přírodní léčbě důležité postavení. Má antibakteriální, antivirové, antimykotické i protizánětlivé účinky. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Byly prokázány i preventivní účinky proti onkologickým onemocněním. Pomáhá také s léčbou hemoroidů, křečových žil a ekzémů.

Dnes ráno byla již „tatínkova hlíva“ dostatečně usušená, takže každé z dětí dostalo několik menších plátků – jako ŽVÝKAČKU Z HLÍVY. Sušenou hlívu můžeme rozmixovat na prášek a ten přidávat například do čaje nebo užívat na lžičce medu.

Hlíva výborně chutná například:

  • v polévce: Máme rádi hlívovou gulášovou – na cibulce podusíme hlívu, brambory, přidáme sůl, koření a mletou papriku, podlijeme vodou a uvaříme; na závěr dochutíme česnekem a majoránkou.
  • s těstovinami: Na olivovém oleji osmažíme česnek, přidáme na plátky nakrájenou cibuli, osolíme, přisypeme nakrájenou hlívu a uvařenou luštěninu, podle potřeby podlijeme vodou a přidáme rajčatový protlak nebo rostlinnou smetanu; do červené omáčky přidávám bazalku a do bílé trochu kari.
  • v rizotu: Na oleji smažíme cibulku a česnek, osolíme, přidáme na plátky nakrájenou dýni Hokkaido, petržel, mrkev, posypeme sezamem a přidáme koření, které máme rádi. Pokud máme uvařenou čočku nebo jinou luštěninu, přimícháme ji k hotové zelenině. Na závěr zelenino-luštěninovou směs přimícháme k rýži.
  • jako „dršťky“ na smetaně: K na oleji osmažené, osolené cibulce přidáme na nudličky nakrájenou hlívu, po chvíli podlijeme vařící vodou, přidáme mletý pepř, trochu čili, mletou červenou papriku a necháme změknout. Na závěr přidáme kukuřičnou mouku rozmíchanou v rostlinné smetaně a chvíli povaříme. Takto připravená hlíva chutná ještě trochu lépe, když do ní přidáme uvařenou cizrnu.

TIP: Sušenou hlívu v prášku lze koupit v lékárnách i ve formě tablet. Doma usušená vás vyjde daleko levněji (a s krájením vám mohou pomáhat i děti, které ji pak budou ochotněji užívat☺). Navíc tablety mohou obsahovat i další látky s vedlejšími účinky.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 02:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze