Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pro koho je začátek školního roku více stresující? Pro matku nebo pro dítě?!

Autor: Lucie Nestrašilová

Začátek školního roku sebou přináší mnoho pocitů. Jedním z nich je radost rodičů, že už nebudou muset vymýšlet zábavný program pro své děti, které jsou za 2 měsíce přehlceny všemožnými aktivitami. Mnoho rodin složitě řeší i hlídání svých ratolestí v době, kdy již nemohou čerpat dovolenou a hlídací babička není k dispozici. Těm se uleví především.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Pak jsou tu pocity nervozity a starosti, abychom přežili fronty na čip do jídelny, dostali dítě do školní družiny, protlačili své dítě na seznamy zájmových kroužků, o které má zájem, nezkolabovali v boji o sešit číslo 422, 425 nebo 511, které jsou na dlouhém seznamu pomůcek, jež dítko obdrželo první školní den. Kromě toho - sehnat vhodné přezůvky velikosti právě vašeho dítěte v prvním zářijovém týdnu je téměř nemožné a tak vám nezbyde nic jiného, než nakoupit balík ponožek, které vaše dítě záhy zničí. Chodit bos nebo v ponožkách je prý zdravé, tak to vezměte pozitivně jako já☺

Patří sem však i pocity radosti a těšení se. Ty mají zejména prvňáčci a jejich rodiče, které první den roní slzy, žhaví fotoaparáty, natáčí videa, jak jejich miláček vstoupil poprvé na půdu školy a pomalu, ale jistě se vzdaluje z lůna rodičů. Dost pravděpodobně se tyto slzy za pár týdnů změní v slzy vzteku, že ten náš „Pepíček“ neumí hezké vlnovky a tak mu hrozí, že na vysvědčení neuvidí vysněnou jedničku. Zkušení rodiče už ví, že o „vlnovce“ život není a že jsou ve vzdělání důležitější věci. Ale vysvětlete to Pepíčkovi a „prvo-rodičům“.

V naší rodině jsme toto září zaznamenali jinou novinku. Kromě toho, že jedno ze starších dítek čeká maturita, ten nejmladší mazánek přestoupil do nové sportovní školy. Nemusím asi psát, že jsem toho z 31. na 1. moc nenaspala, abychom náhodou nezaspali a hned první den nepřijeli pozdě. Navíc jsem se u našeho mazánka obávala jeho citlivosti na změnu prostředí, neb od vstupu do mateřské školy každý rok pravidelně v září „pláčeme“ a spotřeba homeopatik (aktuálně konstituční Nux vomica) a bachovek Rescue u nás rapidně roste. V zásobě mám i Lycopodium (pro lidi, které mají velký problém s jakoukoliv změnou.) Moje obavy byly tentokrát zbytečné. Nastupoval do třídy se svými kamarády - spoluhráči z hokejového týmu a při odchodu do budovy školy mi neřekl ani „ahoj“, aby nebyl za „mazánka“☺ Druhý den ráno, když měl v 6:30 vstávat mi sice sdělil, že je škola „blbá“ a že do ní „fakt chodit nechce“, ale ačkoli jsem s ním do té budovy tentokrát vstoupit musela, hnal 20 metrů přede mnou, aby ho náhodou někdo neviděl s matkou!

Jenže se změnou nové školy souvisí i spousta starostí, které rodiče jiných třeťáků již neřeší. Informace pro rodiče nově příchozích dětí jsem si vyhledala na internetu a už jsem sahala po Rescue tentokrát já. Stránky školní družiny hlásají: KAPACITA NAPLNĚNA! Jinými slovy - kdo se nepřihlásil do června, má smůlu. „Ale my jsme přece noví!!!“, chtělo se mi křičet, kopat, kousat! „Co budeme dělat“, zmíním své obavy ráno před synem v autě. Syn je narozdíl ode mě v klidu a prohlásí: „Maminko, já už jsem to vymyslel! Mohli bysme se domluvit tak, že na Tebe vždycky počkám u Mekáče nebo na Slavii!" Je sice fajn, že se sám snaží najít řešení, ale tohle se mi opravdu nezamlouvá.

Nakonec jsem vyrazila do školy osobně a pobíhání po chodbách a sběr informací mě dovedl až k čipu do jídelny a k místu ve školní družině! Jak mě se ulevilo!

Obávám se však, že úleva přišla jen na chvíli. Při svém putování po chodbách školy jsem mimo jiné nakoukla i do synovi třídy. Celá jeho hokejová partička si sedla do lavic k sobě. Myslím, že brzy budu muset školu navštívit znovu...

Díky za každé nové zářijové ráno:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 15:59

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze