Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chroničtí žvýkači

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Může vám celodenní žvýkání uškodit? Nebo naopak pomůže? Jak to vlastně je?

Ilustrační foto

Z hlediska pohybového systému celodenní či hodinové žvýkání jednoznačně škodí. Dochází k přetížení žvýkacích svalů, které se pak velice snadno přenáší na celou krční páteř. Ta totiž zajišťuje výchozí pozici pro pohyb čelisti při žvýkání. Žvýkáním si tedy přetěžujete nejen svaly v oblasti obličeje, ale celou krční páteř.

Shodou okolností jsou to zrovna žvýkací svaly, které jsou již samy o sobě ve zvýšeném napětí, pokud jsme ve stresu. K těmto svalům patří například i svaly šíjové.

Výrobci žvýkaček a někteří zubaři mentolové žvýkačky doporučují. Domnívám se však, že toto doporučení neznamená „když nejím, žvýkám“. Jistě neuškodí vzít si po jídle na chvíli žvýkačku, především tehdy, kdy si nemohu vyčistit zuby. Pokud si je ale vyčistím, je žvýkání už podle mého názoru zbytečné.

Žvýkačka by také neměla fungovat jako dlouhodobé řešení zakrývání zápachu z úst. Zápach z úst může pramenit z neošetřeného chrupu, ale také ze špatné funkce trávícího systému nebo jater, který se tímto neřeší, ale spíše odsouvá.

Dlouhodobá stimulace jednoho druhu chuti – mentolová, vás může ochuzovat i o gurmánské zážitky při jídle. Receptory jsou zkrátka vyčerpané, neznají pocit neutrální chuti.

Až si budete brát příště žvýkačku, zkuste si na tyto aspekty vzpomenout.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 02:42

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze