Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Chroničtí žvýkači
Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.
Může vám celodenní žvýkání uškodit? Nebo naopak pomůže? Jak to vlastně je?

Zdroj: Shutterstock
Z hlediska pohybového systému celodenní či hodinové žvýkání jednoznačně škodí. Dochází k přetížení žvýkacích svalů, které se pak velice snadno přenáší na celou krční páteř. Ta totiž zajišťuje výchozí pozici pro pohyb čelisti při žvýkání. Žvýkáním si tedy přetěžujete nejen svaly v oblasti obličeje, ale i celou krční páteř.
Shodou okolností jsou to zrovna žvýkací svaly, které jsou již samy o sobě ve zvýšeném napětí, pokud jsme ve stresu. K těmto svalům patří například i svaly šíjové.
Výrobci žvýkaček a někteří zubaři mentolové žvýkačky doporučují. Domnívám se však, že toto doporučení neznamená „když nejím, žvýkám“. Jistě neuškodí vzít si po jídle na chvíli žvýkačku, především tehdy, kdy si nemohu vyčistit zuby. Pokud si je ale vyčistím, je žvýkání už podle mého názoru zbytečné.
Žvýkačka by také neměla fungovat jako dlouhodobé řešení zakrývání zápachu z úst. Zápach z úst může pramenit z neošetřeného chrupu, ale také ze špatné funkce trávícího systému nebo jater, který se tímto neřeší, ale spíše odsouvá.
Dlouhodobá stimulace jednoho druhu chuti – mentolová, vás může ochuzovat i o gurmánské zážitky při jídle. Receptory jsou zkrátka vyčerpané, neznají pocit neutrální chuti.
Až si budete brát příště žvýkačku, zkuste si na tyto aspekty vzpomenout.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích