Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chroničtí žvýkači

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Může vám celodenní žvýkání uškodit? Nebo naopak pomůže? Jak to vlastně je?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Z hlediska pohybového systému celodenní či hodinové žvýkání jednoznačně škodí. Dochází k přetížení žvýkacích svalů, které se pak velice snadno přenáší na celou krční páteř. Ta totiž zajišťuje výchozí pozici pro pohyb čelisti při žvýkání. Žvýkáním si tedy přetěžujete nejen svaly v oblasti obličeje, ale i celou krční páteř.

Shodou okolností jsou to zrovna žvýkací svaly, které jsou již samy o sobě ve zvýšeném napětí, pokud jsme ve stresu. K těmto svalům patří například i svaly šíjové.

Výrobci žvýkaček a někteří zubaři mentolové žvýkačky doporučují. Domnívám se však, že toto doporučení neznamená „když nejím, žvýkám“. Jistě neuškodí vzít si po jídle na chvíli žvýkačku, především tehdy, kdy si nemohu vyčistit zuby. Pokud si je ale vyčistím, je žvýkání už podle mého názoru zbytečné.

Žvýkačka by také neměla fungovat jako dlouhodobé řešení zakrývání zápachu z úst. Zápach z úst může pramenit z neošetřeného chrupu, ale také ze špatné funkce trávícího systému nebo jater, který se tímto neřeší, ale spíše odsouvá.

Dlouhodobá stimulace jednoho druhu chuti – mentolová, vás může ochuzovat i o gurmánské zážitky při jídle. Receptory jsou zkrátka vyčerpané, neznají pocit neutrální chuti.

Až si budete brát příště žvýkačku, zkuste si na tyto aspekty vzpomenout.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 23:57

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze