Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Medvědi, lvi, tygři a homeopatická léčba

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

16-leté zkušenosti Dr. Věry Yu. Zhdanové, vedoucí zvěrolékařky veterinární služby „Big Moscow State Cirkus“. Léčba cirkusových zvířat je specifická v tom, že musí být RYCHLÁ a EFEKTIVNÍ, aby mohlo zvíře co nejdřív znovu vystoupit na scéně

Ilustrační foto

Podobně jako u atletů, u cirkusových zvířat je taky nejčastěji předepisovaným homeopatickým lékem Arnika. U úrazů kostí a okostice předepisuji často Rutu, u úrazů šlach Rhus toxicodendron. Během náročné cirkusové sezóny zlepšují fyzický výkon tyto homeopatické léky: Arnika, Cocculus, Phosphorus a Acidum phosphoricum.

Medvědi, lvi a tygři často potřebují homeopatický lék na zvýšené libido během období říje. Sexuální excitabilita se zvyšuje u samiček i samců, pokud zvíře nemá dostatek pohybu a zároveň dostává kvalitní stravu. Nejčastěji předepisuji následující homeopatické léky na snížení libida: Murex, Ignatia, Belladona, Staphysagria, Platina.

Užívání homeopatik u cirkusových zvířat snižuje spotřebu antibiotik, steroidů, analgetik a následně prodlužuje trvání a kvalitu života zvířat v cirkusu.

Zpracovala MUDr. Eva Kettmannová z přednášky Dr. Zhdanové z Europského kongresu homeopatie v Rize 2011

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 16:37

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze