Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Medvědi, lvi, tygři a homeopatická léčba

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

16-leté zkušenosti Dr. Věry Yu. Zhdanové, vedoucí zvěrolékařky veterinární služby „Big Moscow State Cirkus“. Léčba cirkusových zvířat je specifická v tom, že musí být RYCHLÁ a EFEKTIVNÍ, aby mohlo zvíře co nejdřív znovu vystoupit na scéně

Ilustrační foto

Podobně jako u atletů, u cirkusových zvířat je taky nejčastěji předepisovaným homeopatickým lékem Arnika. U úrazů kostí a okostice předepisuji často Rutu, u úrazů šlach Rhus toxicodendron. Během náročné cirkusové sezóny zlepšují fyzický výkon tyto homeopatické léky: Arnika, Cocculus, Phosphorus a Acidum phosphoricum.

Medvědi, lvi a tygři často potřebují homeopatický lék na zvýšené libido během období říje. Sexuální excitabilita se zvyšuje u samiček i samců, pokud zvíře nemá dostatek pohybu a zároveň dostává kvalitní stravu. Nejčastěji předepisuji následující homeopatické léky na snížení libida: Murex, Ignatia, Belladona, Staphysagria, Platina.

Užívání homeopatik u cirkusových zvířat snižuje spotřebu antibiotik, steroidů, analgetik a následně prodlužuje trvání a kvalitu života zvířat v cirkusu.

Zpracovala MUDr. Eva Kettmannová z přednášky Dr. Zhdanové z Europského kongresu homeopatie v Rize 2011

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:33

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze