Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Záněty uší u psů

Autor: Petra Sumeráková

Záněty zevního zvukovodu patří snad k nejčastějším psím zdravotním problémům. Dokáží pěkně potrápit pejska, majitele a leckdy i veterinárního lékaře.

Ilustrační foto

V první řadě je důležitá správná diagnostika, ne každé drbání ucha či zarudnutí znamená zánět. Majitel psa coby laik to nemusí vždy zcela jasně poznat a pak často slýchám otázky typu: "A co teda s tím? Máme jet hned k veterináři?"

Ušní problémy se nesmí podceňovat, protože jakákoli bolest ucha je pro psa nepříjemná. Jestliže tento problém nebude majitel řešit, může dojít i k závažnému poškození sluchu a v rozvinutém stádiu může být pes díky bolesti i velmi agresivní. Jeho ošetření je pak těžko zvladatelné nejen pro majitele, ale i pro odborníky.

První pomoc

První pomocí v případě počínajícího ušního zánětu mohou být HOMEOPATIKA, která poskytnou úlevu a celkově zkrátí celý proces hojení.

Pakliže zjistíme, že si pes velmi často drbe ucho, klepe hlavou a je celkově nervózní, ucho prohlédneme. Když je zarudlé, opuchlé, je z něj cítit zápach a vidíme hojný tmavý ušní maz, můžeme předpokládat, že se s největší pravděpodobností jedná o zánět. Když pes cítí velkou bolest a vše vzniklo náhle, podejte mu Belladonnu 9 C - 5 globulí každé 2 hodiny až do úlevy. Jestliže tyto problémy vznikly v noci a pes je silně neklidný, můžete podat Arsenicum album 9 C. U psa, který je díky bolesti až agresivní a kousající a ucho je opravdu horké a červené, můžete vyzkoušet Chamomillu 30 C, opět každé 2 hodiny až do zlepšení stavu. Při manipulaci se psem také výrazně pomohou bachovy esence - RESCUE kapky - můžete aplikovat na jazyk či dásně klidně každých 30 minut 4 kapky.

Toto je opravdu jen první pomoc na úlevu od bolestí a na celkové zklidnění psa. Doporučuji ji hlavně v případech, kdy nemáte možnost se okamžitě dostavit k veterináři. Jakmile se psu uleví, je potřeba ucho ošetřit. V první řadě důkladně vyčistit, odstranit chloupky ze zvukovodu a vypláchnout ušní maz. Pokud to sami nezvládnete, určitě se obraťte na odborníka. To samé v případě, když i po několika hodinách podávání homeopatik nenastane úleva! V mnoha případech je potřeba opravdu i podání antibiotických kapek. Také se nemusí vždy jednat o zánět, na vině mohou být ušní roztoči nebo kvasinkové infekce. Každému vždy říkám: "Pakliže se do 24 hodin ucho i pes nezklidní, rozhodně vyhledejte odborného veterinárního lékaře!"

Jak je to s péčí a prevencí o uši psů?

Uši kontrolujte. Čistěte je však pouze v případě, že je to opravdu nutné. Přehnaná ušní hygiena může uškodit stejně jako hygiena nedostatečná. Když je potřeba čistit, použijte buď přípravky k tomu speciálně určené nebo můžete použít koloidní stříbro 20 ppm či měsíčkový olej.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 04:25

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze