Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

HOMEODUHA

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

K volnosti a režimové anarchii prázdnin neodlučně patří i čtení knížek. Když dojdou zásoby z knihovny, sáhneme i po těch osvědčených, několikrát přečtených. Anebo se k nám nějakým způsobem dostane knížka z našeho dětství, z dětství rodičů.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Před několika dny jsem dětem vyprávěla pohádku z mé oblíbené knížky. Děj jsem si úplně přesně nepamatovala (tuto jsem četla jenom jednou), proto si mé děti vyslechly příběh, jaký ještě nikdy nikdo neslyšel. Byl inspirován příhodou ze ztracené knížky.

Na návštěvě babičky jsme se pak potkali i s bratránky, kteří přinesli velkou tašku už vyřazených knih s otázkou, jestli některou nechceme – a ano! Ta knížka se našla! Hned večer jsme si ten příběh přečetli. O zklamání dětí, že ta první pohádka byla lepší, a o mém zklamání, protože jsem si tu knížku přece pamatovala jinak, se nemusíme zmiňovat. Důležitá je písnička z příběhu, která začíná: „Byla jedna Dominika, měla bratra Kukulíka...“ Kukulík se ztratil, když hledal duhového motýla v Duhových horách. Dominika musela bratříčka hledat a k Duhovým horám se přes moře dostala po duhovém mostě – musela přeběhnout po duze.

Do deštivých a tmavých dní se rozjasnění duhovými barvami hodí – blíží se podzim, připravme se. Homeopatické rodinky doma jistě najdou několik prázdných tubiček od monokomponentů nebo i od Oscillococcina. Tempery nebo akrylové barvy v rodinách s dětmi taky nechybí. Dejme se tedy spolu do tvoření edukační hračky pro děti, které se díky naší ministavebničce naučí barvy duhy a možná si i zahrají na putování po duhovém mostě.

Potřebujeme:
7 tubiček od Oscillococcina nebo 7 tubiček od monokomponentů
akrylové nebo temperové barvy
bezbarvý lak - v případě, že budeme malovat temperami
lepidlo (sekundové, Chemoprén ap.)
štětec a kelímek na vodu

Postup:
Z každé tubičky oddělíme vršek a opačnou – nezavírací – stranou ho přilepíme ke spodní straně tubičky. Vznikne nám takto sedm stavebních jednotek, které lze spojit jednu za druhou. Připravíme si barvy duhy: červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, světle modrou, tmavě modrou a fialovou. Jako první nabarvíme jednu tubičku i s vrškem na červeno. Vršek další tubičky bude červený a tubička oranžová. Následující stavební jednotka bude mít oranžový vršek a žlutou tubičku. Další vršek namalujte na žluto a tubičku na zeleno a pokračujte dál v barvách duhy s tím, že "vršek" každého kousku stavebnice má mít barvu předchozí tubičky. Je to nápověda pro děti, aby věděly, která barva má na duhovém mostě následovat.

  • TIP:

1. Udělejte si stavebnic víc a můžete soutěžit, kdo bude mít duhu hotovou první.
2. Po několika pokusech postavení duhového mostu zavažte dítěti oči a nechte ho diktovat vám pořadí barev. Po sundání šátku z očí dítě samo vidí, jestli diktovalo správně.
3. Když si připravíte duhových paliček víc, můžete s dětmi vyrobit i sluníčko s duhovými paprsky - z kartonu vystřihnete kruh a k němu přilepíte "homeoduhy".
4. "Vyvolávání sluníčka" - víme, že duha se na obloze objeví, když prší a svítí slunce. Takže, pokud prší a my si postavíme duhu, možná přivoláme na oblohu sluníčko.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:44

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze