Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Syndrom neklidných nohou

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Je častá neurologická senzo-motorická porucha, která se vyskytuje nejčastěji u lidí mezi 40. a 65. rokem života. Protože se potíže vyskytují v klidu a teple, zejména před usnutím, brání usnutí a normálnímu spánku.

Ilustrační foto

Spánek není osvěžující, člověk je během následujcího dne ospalý, nesoustředěný, klesá jeho výkonnost. Je charakterizován nepříjemnými pocity v dolních končetinách, někdy až tupými bolestmi a nutkavými pohyby dolních končetin.

Abyste mohli odlišit jiné neurologické problémy, je třeba si odpovědět na čtyři otázky:

  1. Míváte nepříjemné pocity v dolních končetinách, když sedíte nebo ležíte?
  2. Měl jste někdy opakované nucení pohybovat dolními končetinami, když jste si lehl nebo sedl?
  3. Ustanou tyto nepříjemné pocity a nucení k pohybům, když vstanete a pohybujete se?
  4. Jsou tyto potíže horší večer a v noci než ráno?

Odpověděli jste kladně? 

Pokud je váš spánek přerušovaný a neosvěžující, pak můžete najít řešení svých problémů v homeopatickém léku Zincum metallicum 30 C. Doporučuji ho užívat 2x denně 5 granulí (ráno a před spaním).

Máte-li tyto problémy spojeny s chudokrevností (ano, i zde bývají často pociťovány neklidné nohy), pak může být dobrou volbou homeopatický lék Ferrum phosphoricum 9 C. Užívejte  2x denně 5 granulí (ráno a před spaním).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:02

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze