Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Syndrom neklidných nohou

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Je častá neurologická senzo-motorická porucha, která se vyskytuje nejčastěji u lidí mezi 40. a 65. rokem života. Protože se potíže vyskytují v klidu a teple, zejména před usnutím, brání usnutí a normálnímu spánku.

Ilustrační foto

Spánek není osvěžující, člověk je během následujcího dne ospalý, nesoustředěný, klesá jeho výkonnost. Je charakterizován nepříjemnými pocity v dolních končetinách, někdy až tupými bolestmi a nutkavými pohyby dolních končetin.

Abyste mohli odlišit jiné neurologické problémy, je třeba si odpovědět na čtyři otázky:

  1. Míváte nepříjemné pocity v dolních končetinách, když sedíte nebo ležíte?
  2. Měl jste někdy opakované nucení pohybovat dolními končetinami, když jste si lehl nebo sedl?
  3. Ustanou tyto nepříjemné pocity a nucení k pohybům, když vstanete a pohybujete se?
  4. Jsou tyto potíže horší večer a v noci než ráno?

Odpověděli jste kladně? 

Pokud je váš spánek přerušovaný a neosvěžující, pak můžete najít řešení svých problémů v homeopatickém léku Zincum metallicum 30 C. Doporučuji ho užívat 2x denně 5 granulí (ráno a před spaním).

Máte-li tyto problémy spojeny s chudokrevností (ano, i zde bývají často pociťovány neklidné nohy), pak může být dobrou volbou homeopatický lék Ferrum phosphoricum 9 C. Užívejte  2x denně 5 granulí (ráno a před spaním).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:52

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze