Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Naše domácí homeopatická lékárnička

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Když jsem s homeopatií začínala, měli jsme doma jen několik homeopatik (Arnicu, Aconitum, Belladonnu, Apis a Nux). Postupem času množství tubiček přibývalo a já je neustále stěhovala vždy do větších a větších krabiček a pytlíčků. Když jsem ovšem potřebovala najít nějaké konkrétní homeopatikum, musela jsem všechny tubičky vysypat a jednu po druhé pročítat. To se mi už nezdálo praktické a tak jsem přemýšlela, jak naši domácí homeo lékárničku trvale vyřeším. A nápad opravdu přišel.

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Při úklidu ve skříni jsem narazila na nepoužívanou kosmetickou taštičku, do které se tubičky vešly krásně "na stojáka". Nesmazatelnou fixou jsem napsala na dno tubičky název nebo jeho zkrácenou verzi. S výsledkem jsem byla nadšená. Je to velmi přehledné a praktické. Taštička se nám vejde do každého zavazadla na dovolenou nebo na víkend k rodičům. Ze zkušenosti vím, že pokud někam jedeme a zapomenu vzít lékárničku sebou, tak nastane nečekaná situace (noční horečka, bolest ucha, menší úraz,..) a já jsem pak zoufalá a sháním homeopatika po okolí (ne vždy s úspěchem). Proto se snažím nezapomínat.

Mám ještě jednu zmenšenou verzi na jednodenní výlety. Je to malá kosmetická taštička, kde je asi 5 základních akutních homeopatik (Apis, Aconitum, Arnica, Belladonna a Nux), náplasti, dezinfekce, tea tree olejíček, třezalkový olej, esenciální levandulový olej, malé nůžky a obvaz. Tato malá cestovní lékárnička nám už mnohokrát posloužila na výletech.

  • Můj tip:

Zmínila jsem, že součástí naší lékárničky je třezalkový olej. Jeho neuvěřitelné účinky jsem objevila asi před 8 lety a od té doby ho každý rok vyrábím a všude ho vozíme sebou. Třezalkový neboli Janův olej se vyrábí z květů třezalky tečkované (bylina svatého Jana) a kvalitního rostlinného oleje za studena lisovaného (slunečnicový, mandlový, olivový, sezamový,..). Já volím nejčastěji mandlový nebo olivový. Janův olej vyrábíme doma, protože ten domácí je nejkvalitnější a víte, jaké suroviny používáte. Květy za slunečného počasí natrháme do skleničky (nejlépe na svatojánskou noc, to má pak opravdu kouzelné účinky), zalijeme olejem a necháme na parapetu 14 dní stát. Olej postupně mění barvu na krásně červeno-oranžovou. Někdy mají květy tendenci vyplavat nahoru a pokud nejsou pod olejem, tak začnou plesnivět. Já na prevenci tohoto jevu dávám na povrch sklenice malé tenké sklíčko a zatížím ho kamínkem. Pak květy přes plátýnko přecedíme a olej uchováváme v lednici. Menší množství dám do malé skleničky (plastové bralenky – k dostání v každé lékárně) a tuto lahvičku vozíme všude sebou. Olej je výborný do otevřených ran a popálenin. Mám zkušenost, že čím hlubší a krvavější rána, tím lepší hojivý efekt. Tento olej totiž podporuje granulaci tkání a tvorbu nových buněk. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:40

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze