Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podnikání je cesta

Autor: Bc. Eva Leňová

Náš svět je zaměřený na úspěch. Přitom kritéria, která ukazují, zda ve svém životě a práci úspěšní jsme, jsou poměrně přísná. Většina z nich je čistě materiálního rázu a kategorie jako „spokojenost s vlastním životem“ nebo „dobré zdraví“ k nim nepatří. Úspěšný člověk samozřejmě nemocný být nesmí, ovšem hlavně proto, že musí pracovat neustále a nemoc nemůže být důvodem nesplnění nějakého úkolu nebo nedokončení nějakého projektu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Přináší-li nám úspěch pocity spokojenosti, naplnění a vnitřního štěstí, býváme samozřejmě méně nemocní - nejsme ve stresu, dobře se o sebe staráme, funguje nám imunita. Většina „úspěšných“ lidí ale považuje spíše za normální, užívat nejrůznější léky a prostředky, které jim umožňují případné zdravotní problémy nevnímat a dávají jim pocit falešného zdraví. Starají se o to, aby dobře vypadali, protože mladistvý vzhled a fyzická atraktivita jsou další důležité ukazatele úspěchu, ale používají k tomu mnohdy prapodivných prostředků.

Takto nastavený obraz světa a úspěšného člověka je nesmírně náročný zejména pro mladé ženy, které by krom úspěchů v povolání navíc rády plnily i role úspěšných partnerek a maminek. A tak si toho dobrovolně na sebe nakládají ještě více, než jejich partneři. V Klubu moudrého podnikání žen pak často řešíme otázky typu: Jak mám zvládnout práci, zájmy, které mám společné s partnerem, domácnost, sport a ještě si najít čas i na sebe?

Podobnými otázkami se zabývala i Blanka. V životě se jí celkem dařilo. Vystudovala svůj vysněný obor a našla v něm i uplatnění. Ke svému velkému zklamání ovšem zjistila, že se v podstatě jedná o klasickou kancelářskou práci, která jí pocit naplnění a spokojenosti nedává. A tak si s kamarádkou řekly, že zkusí něco smysluplného, a otevřely si internetový obchod s potřebami pro ženy.

Blanka si po nějaké době v práci zařídila volné pátky, kdy se věnuje svému podnikání. A protože to tak má nastavené, zvládne za 4 dny stejný objem práce jako ti, kdo do zaměstnání dochází denně. Samozřejmě za cenu toho, že pracuje minimálně 10 hodin. Pak se věnuje sportu, protože ji to baví, chce být zdravá a dobře vypadat, a doma na ni už čeká partner a běžné domácí povinnosti.

Její původní představa o podnikání byla nabídnout na internetu krom zboží i osvětu, psát články, vést diskusní fórum. Na to už ale večer opravdu nemá sílu a v pátek to prostě všechno nestihne. O víkendech se občas účastní různých akcí, kde svou firmu propaguje a nabízí její výrobky, jindy tráví čas s partnerem a kamarády venku v přírodě. Tam si sice odpočine, ale fyzicky se vrací unavená a chybí jí chvilka pro sebe, kdy by mohla prostě vypnout a jen tak být.

Pomalu uvažovala nad tím, že z práce odejde, ale pak začali s partnerem plánovat koupi domu a rodinu. Proto měla pocit, že si nemůže dovolit finanční nejistotu, nemůže jít do rizika začínajícího podnikání. Nějak se ovšem přestala cítit dobře. Byla pořád víc a víc unavená, občas ji nic netěšilo, začala mít potíže s jídlem, hodně zhubla a k tomu se přidaly i jisté „ženské“ problémy.

Její nejbližší ji upozorňovali, že toho má moc, a že prostě nemůže dělat všechno, co by chtěla. A tak nás požádala, abychom jí poradily, chtěla slyšet, jak si my umíme najít čas na své povinnosti, potřeby, zájmy i samy na sebe. Z našich příběhů zazněla potřeba nastavit si priority, získat podporu partnera a vyplynulo z nich, že i když se nám nedaří snížit objem svých povinností, můžeme změnit způsob, jak na ně nahlížíme a jak se u nich cítíme.

Vaření může být relax a zábava, úklid může být meditace a fyzické cvičení, péče o dítě může přinášet radost a vnitřní uspokojení a večerní vysedávání u počítače při psaní článků může být čas, který mám sama pro sebe, dělám v něm to, co mě baví a ještě tím pomáhám ostatním a angažuji se ve změnách myšlení a přístupů společnosti. Díky tomu, že se věnuji věcem, které mě naplňují, jsem spokojená, uvolněná, méně vyčerpaná, celkově se cítím lépe a víc toho zvládám.

Blanka se zatím rozhodla zůstat zaměstnaná, ale snad i díky nám se jí daří své podnikání více vnímat jako radost a dobu pro sebe. Více si hlídá hranice, kdy už potřebuje vypnout, občas stráví víkend na nějakém kurzu, začala se více zajímat o výživu, zlepšilo se jí zažívání, vaření ji baví a má podporu i u svého partnera, který je velký sportovec a přeje si být zdravý.

A my jsme opravdu rády, že nám Klub MPŽ slouží k tomu, abychom si vzájemně pomáhaly a učily se od sebe. Důležité je, že na všechno nejsme samy, že máme své bezpečné místo, kde se můžeme otevřít, kde ostatní uslyší, co nás trápí, a společně pak hledáme dobrý nápad, jak jít svou cestou za úspěchem.

Protože podnikání je cesta, po níž jdeme za svým cílem, za svým snem. A na této cestě zároveň zjišťujeme, kdo jsme my samy, jaké je naše místo ve světě, co umíme dobře, a do čeho je lepší se (zatím) nepouštět, čím můžeme být užitečné druhým, ale také čím si dokážeme vydělat prostředky, které k životu potřebujeme. Učíme se znát své možnosti, věřit si v tom, co nám jde dobře, najít odvahu a naučit se tomu, co zatím zas tak skvěle nezvládáme. Učíme se zodpovědnosti, být samy sebou, být člověkem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:10

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze