Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

HOT SPOTY

Autor: Petra Sumeráková

Velmi častým problémem jsou v létě pro řadu pejskařů hot spoty neboli ,,žhavá místa na kůži“ odborně zvaná pyotraumatická dermatitida.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jak vznikají? Jak jim předcházet a jak se s nimi co nejrychleji vypořádat a urychlit jejich hojení?

Tato velmi bolestivá kožní traumata vznikají nejčastěji v jarních a letních měsících u psů, kteří se rádi koupou a kde vlivem vlhkosti a husté srsti dojde k zapaření kůže. Dále mohou vzniknout i po poštípání hmyzem, či parazity a vlivem svědění si pes začne místo škrábat nebo otírat. Další příčinou je i neodborné domácí stříhání, kdy je špatně prováděn střih, například proti srsti skoro na kůži, nebo je střih prováděn žhavou střihací hlavicí a tak dojde k podráždění kůže, následnému svědění a rozškrábání psem až do hlubokých a mokvavých ložisek.

Prevence je psa po každém vykoupání co nejlépe vysušit a ideálně srst i prokartáčovat, denně kontrolovat kůži, zda na ní nejsou nějaké změny, štípance či paraziti a stříhání a úpravu srsti přenechat odborníkům. Samozřejmě, že ne vždy se dá hot spotům zcela předejít. Ani mým psům se nevyhýbají a sem tam s nimi také bojujeme.

Pokud se vám podaří najít na kůži teprve, jak já říkám, "zárodek" hot spotu - což je zarudlé, teplo vyzařující místo, velice svědivé a už v tomto stádiu i dost bolestivé, můžete si pomoci homeopatiky. Podejte Belladonnu 9 C - v počátku co nejčastěji, klidně každou hodinu 5 granulí. U našich psů je okolí hot spotu zpravidla i trochu oteklé a střídám tedy Belladonnu s Apisem, rovněž v ředění 9 C a na lokální zklidnění kůže používám koloidní stříbro v co možná nejvyšší koncentraci, ideálně 40ppm. Když se vám poštěstí k tomu všemu psa ohlídat, aby si dané místo nadále nerozškrabával, tak tato kombinace většinou do několika málo hodin hot spot zcela potlačí.

Velmi často se však stane, že majitel především dlouhosrstého plemene najde už přímo mokvající ránu, která psa samozřejmě velice bolí a je v ní již velký zánět. Toto stádium už se stává velmi těžko a zdlouhavě léčitelné. Upřímně je to přímo souboj. I s tím největším miláčkem se dá jen těžko domluvit a jsou případy, kdy se zvíře, kvůli ošetření takovéhoto ložiška musí podrobit anestezii. V první řadě je totiž potřeba ránu očistit, dezinfikovat a ideálně její prostředí co nejvíce vystříhat. Dále použít přípravky, které ránu vysuší. V případě mokvavého spotu nikdy nepoužívejte žádné masti!!! Na samém počátku je ideální nepálivý roztok betadiny, další dny pak používám jitrocelovou domácí tinkturu, což je jitrocel macerovaný v lihu. Líh ránu vysušuje, jitrocel hojí a pomáhá proti svědění.

V mokvavém a hnisajícím stádiu můžete hojení podpořit i homeopatikem Hepar Sulfur, v případě opravdu velmi hnisavé rány můžete použít i Pyrogenium. Nejdůležitější ze všeho je zabránit zvířeti v drbání či lízání rány, v opačném případě vznikne začarovaný kruh a ránu můžete hojit i několik týdnů. Není radno takovéto rány podceňovat, velmi často je potřeba odborné veterinární ošetření a občas i podání antibiotik.

Tzv. dohojení rány se pak dá zvládnout i s pomocí mastí. Ať už domácí výroby - jitrocelová, konopná či přípravků z aloe vera, nebo komerčních výrobků.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 23:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze