Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická léčba otravy arsenem

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Na mnoha místech po celém světě je spodní voda kontaminovaná arsenem, ale místní obyvatelstvo je příliš chudé, a protože se nemůže přestěhovat jinam, dochází k jeho pomalé otravě. Situace se týká stovek milionů lidí, přičemž někteří v jejím důsledku i umírají.

Ilustrační foto

Popsaným problémem se zabývala skupinka vědců, jejichž práce dokazuje účinnost potencovaného arsenu při „detoxikaci“ zasažených oblastí. Lék by se mohl stát účinnou pomocí pro místní komunity.

V Západním Bengálsku byly provedeny dva pokusy, při nichž dostávali lidé otrávení arsenem jeho homeopatickou formu (známou pod latinským názvem Arsenicum album). Ve dnech a týdnech následujících po podání homeopatického léku vylučovali v moči větší množství arsenu a snížil se jim jeho obsah v krvi a další toxické biomarkery.

Vědci oznámili, že léčba arsenem dále „… výrazně zlepšila celkovou fyzickou sílu, chuť k jídlu, schopnost trávit potravu a také duševní pohodu a náladu lidí, kteří se po léku cítili celkově zdravější. Již za 2 měsíce od zahájení léčby se u některých dobrovolníků trpících závažnými kožními potížemi začalo projevovat jisté zlepšení symptomů.“

Výsledky studie tak nabízejí jednoduchou a finančně nenáročnou metodu detoxikace stále většího počtu lidí, kterých se tento problém týká. Ovšem s výhradou, že pokud i nadále trvá počáteční příčina, nemůže homeopatie sloužit jako úplná prevence otravy arsenem – může stav pouze zlepšit. Pro zajištění trvalého zdraví obyvatelstva je nutná čistá pitná voda. Homeopatický arsen však nabízí jednoduchou strategii, jak se v krátké době vypořádat se zdravotními problémy pacientů otrávených arsenem.

Další informace najdete zde: Can Homeopathic Arsenic Remedy Combat Arsenic Poisoning in Humans?

Zdroj: http://homeopathyplus.com.au/arsenic-poisoning-treated-with-homeopathy/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.11.2019 20:37

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze