Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická léčba otravy arsenem

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Na mnoha místech po celém světě je spodní voda kontaminovaná arsenem, ale místní obyvatelstvo je příliš chudé, a protože se nemůže přestěhovat jinam, dochází k jeho pomalé otravě. Situace se týká stovek milionů lidí, přičemž někteří v jejím důsledku i umírají.

Ilustrační foto

Popsaným problémem se zabývala skupinka vědců, jejichž práce dokazuje účinnost potencovaného arsenu při „detoxikaci“ zasažených oblastí. Lék by se mohl stát účinnou pomocí pro místní komunity.

V Západním Bengálsku byly provedeny dva pokusy, při nichž dostávali lidé otrávení arsenem jeho homeopatickou formu (známou pod latinským názvem Arsenicum album). Ve dnech a týdnech následujících po podání homeopatického léku vylučovali v moči větší množství arsenu a snížil se jim jeho obsah v krvi a další toxické biomarkery.

Vědci oznámili, že léčba arsenem dále „… výrazně zlepšila celkovou fyzickou sílu, chuť k jídlu, schopnost trávit potravu a také duševní pohodu a náladu lidí, kteří se po léku cítili celkově zdravější. Již za 2 měsíce od zahájení léčby se u některých dobrovolníků trpících závažnými kožními potížemi začalo projevovat jisté zlepšení symptomů.“

Výsledky studie tak nabízejí jednoduchou a finančně nenáročnou metodu detoxikace stále většího počtu lidí, kterých se tento problém týká. Ovšem s výhradou, že pokud i nadále trvá počáteční příčina, nemůže homeopatie sloužit jako úplná prevence otravy arsenem – může stav pouze zlepšit. Pro zajištění trvalého zdraví obyvatelstva je nutná čistá pitná voda. Homeopatický arsen však nabízí jednoduchou strategii, jak se v krátké době vypořádat se zdravotními problémy pacientů otrávených arsenem.

Další informace najdete zde: Can Homeopathic Arsenic Remedy Combat Arsenic Poisoning in Humans?

Zdroj: http://homeopathyplus.com.au/arsenic-poisoning-treated-with-homeopathy/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:37

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze