Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolesti krční páteře

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Zná je téměř každý, mohou pramenit z nejrůznějších příčin a mohou mít nejrůznější projevy. Dokonce i poruchy polykání, pocit cizího tělesa v krku, suchost sliznic. To vše může mít skrytou příčinu v poruchách funkce krční páteře. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Krční páteř tvoří most mezi hrudníkem a hlavou, přičemž z biomechanického hlediska jsou na svaly na zadní straně krku kladeny obrovské nároky, aby hlavu udržely ve vzpřímené pozici. Není proto divu, že se snadno přetíží. Všechno souvisí se vším a jestliže dobře nefunguje koordinace a kondice břišních svalů, nefunguje propojení všech stabilizačních svalů na přední straně těla. Tedy – slabé břicho – slabé svaly přední strany krku – přetížení svalů zadní strany krku – bolest, a problém je na světě.

Funkčně souvisí v pohybovém systému krční páteř velice úzce s ramenním pletencem, protože se zde nachází svaly, které krční páteř a rameno přímo propojují. V psychomotorickém vývoji v nejútlejším věku se pak páteř napřimuje právě přes oporu o horní končetiny. Tedy příčina bolestí v krční páteři může být a často je v oblasti ramenního pletence a naopak.

Na paletu léčebných prostředků patří zcela jistě fyzioterapie k odstranění svalové nerovnováhy, tzv. dysbalance, k aktivaci správných pohybových stereotypů a pro trénink kondice nové souhry. Léčbu lze však podpořit homeopatickými léky.

Mezi kterými léky vybírat? Podle čeho se orientovat?

Nejlepší je poradit se s homeopatem osobně. Pokud to však není ihned možné, můžete vyjít z následujících homeopatických léků:

  • Actaea racemosa – ostrá bodavá bolest, často vyzařující do levé paže, s celkovou přecitlivělostí na bolest, zhoršená dotykem, pohybem a chladem, zlepšená teplem – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Chelidonium – extrémní bolest krční páteře, pravého ramene a lopatky, s pocity hněvu a vzteku – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Bryonia – bodavá bolest vyzařující do šíje, do obou ramen, zhoršená pohybem hlavy a zlepšená tlakem v oblasti krční páteře
  • Belladonna – velmi akutní pulzující bolest krční páteře vyzařující do hlavu, zhoršená předklonem hlavy, zlepšující se odpočinkem – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Nux vomica – náhlá paralyzující bolest šíje vyzařující do obou ramen a paží, často záchvatovitá, související s fyzickým i psychickým přetížením – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Gelsemium – pocit zhmoždění krční páteře a bolest vyzařující do hlavy, s otupělostí a únavou, pocitem paralyzování a silným stažením svalů v oblasti krční páteře – užívejte v ředění 15 C – 5 granulí 2x denně

V závěru jen opět připomínám, že není nad osobní poradenství homeopata, který vás podrobně vyšetří. V článku jsou uvedeny jen vybrané léky, nicméně věřím, že pokud budete akutně potřebovat, pomohou třeba i vám.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 15:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze