Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolesti krční páteře

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Zná je téměř každý, mohou pramenit z nejrůznějších příčin a mohou mít nejrůznější projevy. Dokonce i poruchy polykání, pocit cizího tělesa v krku, suchost sliznic. To vše může mít skrytou příčinu v poruchách funkce krční páteře. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Krční páteř tvoří most mezi hrudníkem a hlavou, přičemž z biomechanického hlediska jsou na svaly na zadní straně krku kladeny obrovské nároky, aby hlavu udržely ve vzpřímené pozici. Není proto divu, že se snadno přetíží. Všechno souvisí se vším a jestliže dobře nefunguje koordinace a kondice břišních svalů, nefunguje propojení všech stabilizačních svalů na přední straně těla. Tedy – slabé břicho – slabé svaly přední strany krku – přetížení svalů zadní strany krku – bolest, a problém je na světě.

Funkčně souvisí v pohybovém systému krční páteř velice úzce s ramenním pletencem, protože se zde nachází svaly, které krční páteř a rameno přímo propojují. V psychomotorickém vývoji v nejútlejším věku se pak páteř napřimuje právě přes oporu o horní končetiny. Tedy příčina bolestí v krční páteři může být a často je v oblasti ramenního pletence a naopak.

Na paletu léčebných prostředků patří zcela jistě fyzioterapie k odstranění svalové nerovnováhy, tzv. dysbalance, k aktivaci správných pohybových stereotypů a pro trénink kondice nové souhry. Léčbu lze však podpořit homeopatickými léky.

Mezi kterými léky vybírat? Podle čeho se orientovat?

Nejlepší je poradit se s homeopatem osobně. Pokud to však není ihned možné, můžete vyjít z následujících homeopatických léků:

  • Actaea racemosa – ostrá bodavá bolest, často vyzařující do levé paže, s celkovou přecitlivělostí na bolest, zhoršená dotykem, pohybem a chladem, zlepšená teplem – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Chelidonium – extrémní bolest krční páteře, pravého ramene a lopatky, s pocity hněvu a vzteku – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Bryonia – bodavá bolest vyzařující do šíje, do obou ramen, zhoršená pohybem hlavy a zlepšená tlakem v oblasti krční páteře
  • Belladonna – velmi akutní pulzující bolest krční páteře vyzařující do hlavy, zhoršená předklonem hlavy, zlepšující se odpočinkem – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Nux vomica – náhlá paralyzující bolest šíje vyzařující do obou ramen a paží, často záchvatovitá, související s fyzickým i psychickým přetížením – užívejte v ředění 9 C – 5 granulí 2x denně
  • Gelsemium – pocit zhmoždění krční páteře a bolest vyzařující do hlavy, s otupělostí a únavou, pocitem paralyzování a silným stažením svalů v oblasti krční páteře – užívejte v ředění 15 C – 5 granulí 2x denně

V závěru jen opět připomínám, že není nad osobní poradenství homeopata, který vás podrobně vyšetří. V článku jsou uvedeny jen vybrané léky, nicméně věřím, že pokud budete akutně potřebovat, pomohou třeba i vám.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 14:56

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze