Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chcete se ochladit? Dejte si chlodnik!

Autor: Lucie Nestrašilová

Nevím, jak vy, ale já na svých prázdninových cestách sbírám recepty jídel či nápojů, které mě v dané lokalitě zaujmou. Ze své poslední cesty za rodinou do Polska jsem si od 85ti-leté úžasné "pohádkové" babičky přivezla recept na výtečnou studenou polévku plnou samých dobrot. A věřte, že vás nejen ochladí, ale i posílí.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Příprava chlodniku je navíc rychlá a potěší vaše chuťové buňky. Kombinace použitých surovin je opravdu skvělá!

Jak na ni?

Potřebujeme:
1 kg červené řepy (mladé)
1,5 l kyselého mléka (kvalitní, nejlépe domácí nebo od farmáře)
250 ml smetany (30%)
Svazek ředkviček
Svazek pažitky
Svazek kopru
1 stroužek česneku
Špetka pepře
Sůl a bylinkové koření dle chuti
1 kávová lžička cukru

Postup:
Řepu nakrájím nadrobno (na jaře můžete použít mladou řepu i se stonky). Vložím ji do hrnce a zaliji vodou tak, aby byla zakrytá. Vařím řepu do měkka. Po uvaření ji nechám vystydnout. Když je chladná, vložím do hrnce ostatní ingredience (vše nadrobno pokrájené), důkladně promíchám a mám hotovo!

  • TIP: Chlodnik podáváme s vejcem uvařeným natvrdo.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 19:17

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze