Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti hrudní páteře

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Snad více než u jiných úseků páteře, je nutno při bolestech hrudní páteře vyloučit orgánové onemocnění, například chronické záněty plic, žaludeční vředy, infarkt myokardu, apod. Onemocnění vnitřních orgánů mají totiž projekci (promítnutí) v jednotlivých úsecích páteře. Například onemocnění žaludku se často projevuje bolestmi v oblasti mezi pátým a šestým hrudním obratlem...

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Postavení hrudní páteře je pro správné držení těla zcela zásadní. Vždyť je to právě krční a hrudní páteř, které se vzpřimují v kojeneckém věku jako první. Pokud k tomuto napřímení nedojde správně, promítne se tato změna v celém pohybovém systému. Hrudní páteř, nebýt omezena připojením žeber, měla by největší možnosti rotace. Místo toho je to úsek páteře, ve kterém dochází asi nejčastěji k blokádám. Nejsou to ale jen blokády, ale střídající se úseky blokád a zvýšené pohyblivosti. Proto nestačí jen odblokovat, ale je nutno také stabilizovat a cvičit. Jen „pokřupání“ tedy váš problém obvykle definitivně nevyřeší.

Častým problémem v oblasti hrudníku jsou také zablokovaná žebra. Projeví se obvykle bolestmi při otočení těla a často bolestí při nádechu. Zablokovaná žebra mohou, a často souvisí s psychickým „nezpracováním informace“, psychickým šokem. Představte si, že se dozvíte novou nepříjemnou informaci, která vás poleká, provázíte ji prudkým nádechem.

Při zablokování žeber můžete rozšířit paletu terapie o tyto homeopatické léky:
Aconitum napellus 15 C - 5 granulí, 4x denně
Ignatia amara 15 C - 5 granulí, 4x denně
nebo polykomponentním homeopatickým lékem Sedalia.

Při léčbě bolestí v oblasti hrudní páteře můžete přidat níže uvedené homeopatické léky, dle projevů:

BRYONIA Bodavá bolest mezi, okolo a pod lopatkami vyzařující skrz na přední stranu těla nebo do žaludku, zhoršení pohybem. Užívejte v ředění 9 C, 2x denně 5 granulí.
ACTEA RACEMOSA Bolesti a pocity napětí svalů v oblasti hrudní páteře doprovázené citlivostí obratlových trnů na dotek např. při opření či lehu. Užívejte v ředění 9 C, 2x denně 5 granulí.
CHELIDONIUM Bodavá bolest v oblasti pravé lopatky vyzařující vpřed a podél žeber dopředu, často spojena také s bolestmi pravého ramene, pocit zlomeného žebra. Užívejte v ředění 9 C, 3x denně 5 granulí.
RHUS TOXICODENDRON Křečovitá bolest v oblasti lopatek z pobytu v chladu, pocit jakoby ve vnějším sevření, zhoršení chladem. Užívejte v ředění 9C, 2x denně 5 granulí.


V závěru jen připomínám, že není nad osobní poradenství homeopata, který vás podrobně vyšetří. Ve svém článku uvádím pouze vybrané léky. Nicméně věřím, že pokud budete akutně potřebovat, pomohou i vám☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 05:21

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze