Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bolesti hrudní páteře

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Snad více než u jiných úseků páteře, je nutno při bolestech hrudní páteře vyloučit orgánové onemocnění, například chronické záněty plic, žaludeční vředy, infarkt myokardu, apod. Onemocnění vnitřních orgánů mají totiž projekci (promítnutí) v jednotlivých úsecích páteře. Například onemocnění žaludku se často projevuje bolestmi v oblasti mezi pátým a šestým hrudním obratlem...

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Postavení hrudní páteře je pro správné držení těla zcela zásadní. Vždyť je to právě krční a hrudní páteř, které se vzpřimují v kojeneckém věku jako první. Pokud k tomuto napřímení nedojde správně, promítne se tato změna v celém pohybovém systému. Hrudní páteř, nebýt omezena připojením žeber, měla by největší možnosti rotace. Místo toho je to úsek páteře, ve kterém dochází asi nejčastěji k blokádám. Nejsou to ale jen blokády, ale střídající se úseky blokád a zvýšené pohyblivosti. Proto nestačí jen odblokovat, ale je nutno také stabilizovat a cvičit. Jen „pokřupání“ tedy váš problém obvykle definitivně nevyřeší.

Častým problémem v oblasti hrudníku jsou také zablokovaná žebra. Projeví se obvykle bolestmi při otočení těla a často bolestí při nádechu. Zablokovaná žebra mohou, a často souvisí s psychickým „nezpracováním informace“, psychickým šokem. Představte si, že se dozvíte novou nepříjemnou informaci, která vás poleká, provázíte ji prudkým nádechem.

Při zablokování žeber můžete rozšířit paletu terapie o tyto homeopatické léky:
Aconitum napellus 15 C - 5 granulí, 4x denně
Ignatia amara 15 C - 5 granulí, 4x denně
nebo polykomponentním homeopatickým lékem Sedalia.

Při léčbě bolestí v oblasti hrudní páteře můžete přidat níže uvedené homeopatické léky, dle projevů:

BRYONIA Bodavá bolest mezi, okolo a pod lopatkami vyzařující skrz na přední stranu těla nebo do žaludku, zhoršení pohybem. Užívejte v ředění 9 C, 2x denně 5 granulí.
ACTEA RACEMOSA Bolesti a pocity napětí svalů v oblasti hrudní páteře doprovázené citlivostí obratlových trnů na dotek např. při opření či lehu. Užívejte v ředění 9 C, 2x denně 5 granulí.
CHELIDONIUM Bodavá bolest v oblasti pravé lopatky vyzařující vpřed a podél žeber dopředu, často spojena také s bolestmi pravého ramene, pocit zlomeného žebra. Užívejte v ředění 9 C, 3x denně 5 granulí.
RHUS TOXICODENDRON Křečovitá bolest v oblasti lopatek z pobytu v chladu, pocit jakoby ve vnějším sevření, zhoršení chladem. Užívejte v ředění 9C, 2x denně 5 granulí.


V závěru jen připomínám, že není nad osobní poradenství homeopata, který vás podrobně vyšetří. Ve svém článku uvádím pouze vybrané léky. Nicméně věřím, že pokud budete akutně potřebovat, pomohou i vám☺

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:32

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze