Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dostal váš pes žihadlo? Víme, jak mu pomoci!

Autor: Petra Sumeráková

Žihadla patří k létu stejně jako sluníčko. Píši o nich často i ve svých článcích. Myslím si však, že si zaslouží svůj vlastní prostor.

Ilustrační foto

Léto je zkrátka plné bodavého i kousavého hmyzu. Největší hrozbou jsou žihadla včel a vos, ale hrozí i kousnutí například od zákeřných rezavých mravenců. Myslím, že každý pes se s žihadlem několikrát za život setká. Jejich reakce mohou být různé, od úplně žádné až po život ohrožující. V každém případě je to situace nepříjemná a bolestivá.

Jak rychle pomoci?

Pokud je to možné, místo vpichu či kousnutí kontrolujeme. Lokálně ho můžeme ihned ošetřit DAPIS gelem, který je pro tyto případy ideální. Dapis je vhodný i pro zvířata, nevadí, když ho olíznou. Přesto, aby učinkoval tak, jak má, je dobré jeho olíznutí zabránit, psa zabavit a nenechat ho, aby si ranku či štípanec začal hned čistit.

Psa samozřejmě sledujeme a hlídáme. Jakýkoli neklid nebo otoky musíme okamžitě řešit. V případě silné alergické reakce na včelí (vosí) bodnutí velmi často otéká psům obličej a čenichová partie. To většinou poznáme tak, že si pes čumák intenzivně otírá packami nebo například o koberec.

Apis podejte včas!

Včasné podání homeopatického léku Apis mellifica v ředění 15 C může velmi rychle otok zmírnit až zcela potlačit. Podávám ihned 5 kuliček pod jazyk, mezitím si další kuličky rozpustím ve 20ml injekční stříkačce a následně aplikuji každých 10 minut. Již po první dávce byste měli vidět minimálně zklidnění zvířete a zastavení otoku. Velmi často i na dotyk zjišťuji, že tlama měkne a otok odchází. Směs podávám tak dlouho, dokud otok zcela nezmizí. Zvíře mám pod neustálým dohledem a kontroluji, zda dobře dýchá!!!

Pokud by byla situace špatná, zvíře by se dusilo, musíte okamžitě vyhledat veterinární pomoc. Avšak i cestou k lékaři můžete Apis aplikovat pod jazyk. Zcela jistě celý stav zmírní. V takových případech je každá minuta drahá a toto je první pomoc, kterou můžete kdykoli a bez obav použít.

Jestliže víte, že je pes je v tomto směru alergik, doporučuji bez Apisu v létě ani nevycházet ven. Určitě by se měl stát součástí vaší procházkové výbavy.

V případě různých štípanců, bodanců a podrážděných míst na kůži (kdy není reakce s otokem), můžete podat homeopatikum Ledum palustre, což je lék k těmto účelům hojně využívaný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 21:39

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze