Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dostal váš pes žihadlo? Víme, jak mu pomoci!

Autor: Petra Sumeráková

Žihadla patří k létu stejně jako sluníčko. Píši o nich často i ve svých článcích. Myslím si však, že si zaslouží svůj vlastní prostor.

Ilustrační foto

Léto je zkrátka plné bodavého i kousavého hmyzu. Největší hrozbou jsou žihadla včel a vos, ale hrozí i kousnutí například od zákeřných rezavých mravenců. Myslím, že každý pes se s žihadlem několikrát za život setká. Jejich reakce mohou být různé, od úplně žádné až po život ohrožující. V každém případě je to situace nepříjemná a bolestivá.

Jak rychle pomoci?

Pokud je to možné, místo vpichu či kousnutí kontrolujeme. Lokálně ho můžeme ihned ošetřit DAPIS gelem, který je pro tyto případy ideální. Dapis je vhodný i pro zvířata, nevadí, když ho olíznou. Přesto, aby učinkoval tak, jak má, je dobré jeho olíznutí zabránit, psa zabavit a nenechat ho, aby si ranku či štípanec začal hned čistit.

Psa samozřejmě sledujeme a hlídáme. Jakýkoli neklid nebo otoky musíme okamžitě řešit. V případě silné alergické reakce na včelí (vosí) bodnutí velmi často otéká psům obličej a čenichová partie. To většinou poznáme tak, že si pes čumák intenzivně otírá packami nebo například o koberec.

Apis podejte včas!

Včasné podání homeopatického léku Apis mellifica v ředění 15 C může velmi rychle otok zmírnit až zcela potlačit. Podávám ihned 5 kuliček pod jazyk, mezitím si další kuličky rozpustím ve 20ml injekční stříkačce a následně aplikuji každých 10 minut. Již po první dávce byste měli vidět minimálně zklidnění zvířete a zastavení otoku. Velmi často i na dotyk zjišťuji, že tlama měkne a otok odchází. Směs podávám tak dlouho, dokud otok zcela nezmizí. Zvíře mám pod neustálým dohledem a kontroluji, zda dobře dýchá!!!

Pokud by byla situace špatná, zvíře by se dusilo, musíte okamžitě vyhledat veterinární pomoc. Avšak i cestou k lékaři můžete Apis aplikovat pod jazyk. Zcela jistě celý stav zmírní. V takových případech je každá minuta drahá a toto je první pomoc, kterou můžete kdykoli a bez obav použít.

Jestliže víte, že je pes je v tomto směru alergik, doporučuji bez Apisu v létě ani nevycházet ven. Určitě by se měl stát součástí vaší procházkové výbavy.

V případě různých štípanců, bodanců a podrážděných míst na kůži (kdy není reakce s otokem), můžete podat homeopatikum Ledum palustre, což je lék k těmto účelům hojně využívaný.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2019 02:40

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze