Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Za exotikou s dětmi a s homeopatií

Autor: MUDr. Magdalena Záchová

V dávných dobách naše dovolená vypadala tak, že jsme zabalili batoh, zjistili do jakých destinací jsou levné letenky a s Lonely Planet vyrazili za exotikou. To skončilo s narozením prvního potomka. A moje plány spočívaly v tom, jak vymyslet co nejatraktivnější bojovku v Šumavských lesích. Nicméně volání dálek mého manžela lákalo dál, zatímco já běhala s fáborkami po lese. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Avšak poté, co se manžel vrátil z přejezdu Afriky na kole a já se ho oparně zeptala, kam má namířeno příště, nám oznámil, že je na čase, abychom za exotikou vyrazili celá rodina - tj. my dva a naše dvě děti (13 a 9 let). Výběr destinace netrval dlouho - já jsem milovník Asie, navíc jsme vázáni na letní prázdniny. Rozhodovali jsme se mezi Indonésií a Srí Lankou.

Srí Lanka u mě měla body navíc - moře, hory, národní parky a sloni, čajové plantáže, směs kultur – budhistické, hinduistické a křesťanské, navíc dobrá komunikace v angličtině.

Vzhledem k tomu, že se v medicíně pohybuji více jak 20 let (od roku 1996 jako zaměstnanec na ARO, nyní praktický lékař), tak moje noční můry při přípravě na cestu byly možné zdravotní komplikace. Zvláště když se jedná o vlastní děti...

Zjistila jsem, že se na Srí Lance již několik let nevyskytuje malárie, není tedy nutné užívat antimalarika.

Další zamyšlení je nad očkováním. Na webu vakciny.net je doporučena řada očkování. Vzhledem k našim cestovatelským zkušenostem jsem u některých očkování spíše opatrnější. Určitě bych doporučila očkování proti hepatitidě A (to máme naštěstí celá rodina). Dále jsem dlouze zvažovala břišní typhus. Nakonec jsem ani děti ani sebe naočkovat nenechala, ale po zkušenostech, kdy jsem měla možnost nahlédnout, jak se s potravinami na Srí Lance zachází, bych určitě očkování proti břišnímu typhu doporučila. Ostatní očkování mi přijde zbytečné.

Organizaci celé naší dovolené jsem tak trochu nechala na manželovi – baví ho to a navíc má zkušenosti jako dlouholetý průvodce pro CK Adventura. Na mě připadl úkol vybavit naši lékárničku a zabalit dětem a sobě věci na cestu. Jelikož cestujeme poměrně často, zabalit na Srí Lanku nebyl velký problém - věci k moři, ale i do hor (nejvyšší hora Pidurutalagala je vysoká 2524 m n. m.), dobré boty, vybavení do deště…

Do lékárničky jsem zabalila:

  • Balíček 1: antibiotika, dostatek náplastí, desinfekce, léky proti průjmu, léky na alergické reakce, analgetika a antipyretika (léky proti horečce), desinfekce do vody
  • Balíček 2: homeopatika včetně Dapis gelu na poštípání hmyzem. Naštěstí jsem celou cestu vystačila jenom s homeopatií.

A jaké byly moje zkušenosti?

  1. Hned první den požahala děti medúza - výborně pomohl Dapis gel a dětem jsem dala do pitného režimu Belladonu 15 C + Apis 15 C - od každého 5 granulí do 0,3 l čisté vody popíjet. Pupínky sice hned nezmizely, ale děti se přestaly škrábat a pociťovaly znatelnou úlevu.
  2. Za velkého vedra jsme přespávali v klimatizovaných místnostech, ale klimatizace se nedala regulovat, takže na nás foukal vzduch 20 st. Preventivně jsem podávala Oscillococcinum - tubu jsem rozdělila mezi všechny členy rodiny každé ráno a jakmile si někdo postěžoval, že ho přesto trochu škrábe v krku, okamžitě dostal 1 tabletu Homeogene.
  3. Na mírný střevní diskomfort se velice osvědčil přípravek Engystol - 1 tableta při obtížích. Jakmile si někdo povzdychl, že mu škroutá v břiše, což bylo celkem často, tak po užití tablety přišla úleva velice rychle.
  4. Přesto jsme se nevyhnuli mírnému průjmu. Okamžitě jsem do 0,3 l čisté vody rozpustila Arsenicum album 15 C + Podophyllum peltatum 9 C + China 9 C - od každého 5 granulí a popíjeli jsme během dne. Po využívání této dávky došlo k zastavení průjmu. Obvykle do 5-6 hodin. Jakmile se mi děti zmínily, že mají řidší stolici, dostaly 1 dávku (5 granulí) léku Arsenicum album 15 C a stolice se jim velmi rychle upravila.
  5. Po výstupu na Adam´s peak, více než 1000 m nahoru a opět dolů, to celé po schodech, všem pomohla Arnica 9 C 5 granulí opakovaně během dne.
  6. Poté, co jsme absolvovali několikahodinový výlet za zvířaty a pražilo nám na hlavu sluníčko, tak nám velkou službu udělala Belladona 15 C.

Cesta za exotikou se moc povedla, po Srí Lance jsme cestovali autem s najatým řidičem a částečně i místní dopravou a vlakem. Stravovali jsme se v místních jídelnách, popíjeli výborné fresh juice a lassi (jogurtový nápoj s ovocem), ochutnali čaj přímo z plantáží, povídali si s domorodci a nasávali místní atmosféru. Prostě Asie zblízka. Děti si užily jak moře a hory, tak slony, nádherné památky, ale hlavně poznaly, že v jiných koutech světa se žije jinak a že vymoženosti našeho světa nejsou samozřejmostí pro každého.

A já jsem byla více v klidu, protože jsem věděla, že mám sebou velkého pomocníka – homeopatii, díky níž dovolená proběhla hladce a bez vážnějších zdravotních problémů.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Magdalena Záchová

Autor: MUDr. Magdalena Záchovápraktický lékař, anesteziolog, homeopat

Již od roku 1995 působím v medicíně v nemocniční i ambulantní. Během let jsem poznala, že západní medicína má velké možnosti, ale i také své limity. V dnešní době existují skvělé léky a léčebné postupy, ale poněkud se zapomíná na pacienta jako na celek. Osud mě zavál k akupunktuře, posléze k homeopatii a dalším nekonvenčním metodám. Během několika let používání alternativní i klasické léčby v ordinaci praktického lékaře jsem zjistila, že obě metody se velice dobře doplňují.

www.zachova-homeopatie.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.7.2020 23:10

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze