Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak homeopatie vyléčila "činčiláka"

Autor: MVDr. Michaela Švaříčková

V mé každodenní veterinární praxi, kterou provozuji v nevelké obci, tedy městu, musím ošetřit nejrůznější pacienty. Od drobných hlodavců, které mají děti pro radost, přes psy, kočky, akvarijní a terarijní zvířata, exotické ptáky, užitkovou drůbež až po velká hospodářská zvířata.
 

Ilustrační foto

Použití alopatických léků u tak širokého spektra pacientů, kdy každý druh má svá metabolická specifika, s sebou nese jistá rizika - peniciliny mohou u křečka nebo morčete způsobit smrt, stejně tak kyselina acetylsalicylová u koček, atd. Dalším úskalím je napočítat dávku léku, a to nejen s ohledem na hmotnost zvířete, ale i s ohledem na rychlost jeho metabolismu. Homeopatická léčba je pro mne v tomto ohledu velkou úlevou a pomocí. Příznak je vodítkem k výběru léku, a to, jedná-li se o koně nebo hada, je důležité až při způsobu podání homeopatického léku.

A tak, když se v čekárně objevily dvě asi desetileté uplakané děti s činčilou v krabici, jsem nemusela propadat panice.

Děti mi povyprávěly, co se jejich činčilímu klukovi přihodilo. Předešlý večer se u něj objevily křeče, nejprve drobné záchvěvy a postupně křeč „jakoby v celém tělíčku“. Při vyšetření se objevovaly ještě stále drobné záškuby a byla patrná výrazná slabost pánevních končetin. Téměř se neudržel na nohou. Do 20 ml injekční stříkačky jsem v injekční vodě rozpustila po 5ti kuličkách Kalium carbonicum 15 C a Cuprum metallicum 9 C a tyto „homeopatické kapky“ podávaly děti každou hodinu. Druhý den přišly na kontrolu a činčilí kluk byl naprosto v pořádku.

Asi za tři měsíce mi telefonovala jejich maminka, že měl činčilák zase „ty křeče“, ale proto, že měli doma ještě zbytek kapek ve stříkačce, tak mu kapali a už je zase v pořádku. Kapky jim ale došly, a tak jestli si děti můžou přijít pro další, kdyby je náhodou potřebovali.

O kuriózní případy není nouze.

Když mi přinesli krásnou černou slepici, že nemůže snést příliš velké vejce a že se již několik dní marně pokouší vejce vytlačit, připravila jsem opět kapky do stříkačky. Tentokrát Caulophylum 9 C. Podávali do zobáku a do druhého dne slepice snesla velké dvoužloutkové vejce.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Michaela Švaříčková

Autor: MVDr. Michaela Švaříčkováveterinární lékař, odborník v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 10:02

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze