Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak homeopatie vyléčila "činčiláka"

Autor: MVDr. Michaela Švaříčková

V mé každodenní veterinární praxi, kterou provozuji v nevelké obci, tedy městu, musím ošetřit nejrůznější pacienty. Od drobných hlodavců, které mají děti pro radost, přes psy, kočky, akvarijní a terarijní zvířata, exotické ptáky, užitkovou drůbež až po velká hospodářská zvířata.
 

Ilustrační foto

Použití alopatických léků u tak širokého spektra pacientů, kdy každý druh má svá metabolická specifika, s sebou nese jistá rizika - peniciliny mohou u křečka nebo morčete způsobit smrt, stejně tak kyselina acetylsalicylová u koček, atd. Dalším úskalím je napočítat dávku léku, a to nejen s ohledem na hmotnost zvířete, ale i s ohledem na rychlost jeho metabolismu. Homeopatická léčba je pro mne v tomto ohledu velkou úlevou a pomocí. Příznak je vodítkem k výběru léku, a to, jedná-li se o koně nebo hada, je důležité až při způsobu podání homeopatického léku.

A tak, když se v čekárně objevily dvě asi desetileté uplakané děti s činčilou v krabici, jsem nemusela propadat panice.

Děti mi povyprávěly, co se jejich činčilímu klukovi přihodilo. Předešlý večer se u něj objevily křeče, nejprve drobné záchvěvy a postupně křeč „jakoby v celém tělíčku“. Při vyšetření se objevovaly ještě stále drobné záškuby a byla patrná výrazná slabost pánevních končetin. Téměř se neudržel na nohou. Do 20 ml injekční stříkačky jsem v injekční vodě rozpustila po 5ti kuličkách Kalium carbonicum 15 C a Cuprum metallicum 9 C a tyto „homeopatické kapky“ podávaly děti každou hodinu. Druhý den přišly na kontrolu a činčilí kluk byl naprosto v pořádku.

Asi za tři měsíce mi telefonovala jejich maminka, že měl činčilák zase „ty křeče“, ale proto, že měli doma ještě zbytek kapek ve stříkačce, tak mu kapali a už je zase v pořádku. Kapky jim ale došly, a tak jestli si děti můžou přijít pro další, kdyby je náhodou potřebovali.

O kuriózní případy není nouze.

Když mi přinesli krásnou černou slepici, že nemůže snést příliš velké vejce a že se již několik dní marně pokouší vejce vytlačit, připravila jsem opět kapky do stříkačky. Tentokrát Caulophylum 9 C. Podávali do zobáku a do druhého dne slepice snesla velké dvoužloutkové vejce.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Michaela Švaříčková

Autor: MVDr. Michaela Švaříčkováveterinární lékař, odborník v homeopatii

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 05:02

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze