Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Na dovolenou vždy s Apisem!

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Uprostřed léta přidávám další článek o homeopatickém léku, bez kterého bych se asi neobešla. Apis patří mezi homeopatika, které mám vždy v příruční lékárně a i doma má své čestné místo v kuchyni, aby byl vždy po ruce!

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jednak jsme v naší rodině všichni „chutní“ a komáři a ovádi se na nás jen hrnou, takže selže-li prevence (Ledum palustre 15 C pravidelně), pak si s vytvořenými pupenci dobře poradí právě Apis mellifica. Mám pocit, že jed z hmyzu je čím dál toxičtější, pupeny větší a léčba delší. V takovém případě doplňuji Apis o natírání Dapisem, což je výborná kombinace.

Na Apis nedám dopustit ani v počátcích běžných katarů (zánětů dýchacích cest), kdy dochází v první fázi k otoku sliznice. Tělo si zkrátka tvoří podmínky pro procesy imunitních reakcí. Je to správná reakce a s Apisem vás v počátečních stádiích takového onemocnění nebudou tolik pálit sliznice. Bude se vám i lépe dýchat a smrkat. 

V pohybovém systému je to podobné. Ať už se jedná o akutní úrazy s velkým otokem, nebo o aktivaci chronických potíží, otok je v určité míře přítomen vždy. Mít Apis po ruce znamená mít velkou výhodu!

Přeji krásné letní dny.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.5.2019 06:01

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze