Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Na dovolenou vždy s Apisem!

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Uprostřed léta přidávám další článek o homeopatickém léku, bez kterého bych se asi neobešla. Apis patří mezi homeopatika, které mám vždy v příruční lékárně a i doma má své čestné místo v kuchyni, aby byl vždy po ruce!

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jednak jsme v naší rodině všichni „chutní“ a komáři a ovádi se na nás jen hrnou, takže selže-li prevence (Ledum palustre 15 C pravidelně), pak si s vytvořenými pupenci dobře poradí právě Apis mellifica. Mám pocit, že jed z hmyzu je čím dál toxičtější, pupeny větší a léčba delší. V takovém případě doplňuji Apis o natírání Dapisem, což je výborná kombinace.

Na Apis nedám dopustit ani v počátcích běžných katarů (zánětů dýchacích cest), kdy dochází v první fázi k otoku sliznice. Tělo si zkrátka tvoří podmínky pro procesy imunitních reakcí. Je to správná reakce a s Apisem vás v počátečních stádiích takového onemocnění nebudou tolik pálit sliznice. Bude se vám i lépe dýchat a smrkat. 

V pohybovém systému je to podobné. Ať už se jedná o akutní úrazy s velkým otokem, nebo o aktivaci chronických potíží, otok je v určité míře přítomen vždy. Mít Apis po ruce znamená mít velkou výhodu!

Přeji krásné letní dny.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 11:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze