Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Slupky a jadýrka z citrusů nevyhazujte!
Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.
V horkých letních dnech konzumujeme spoustu citrusových plodů. Ať už si jimi ochucujeme vodu, děláme osvěžující ledový čaj nebo je jíme "jen tak". Co však se slupkami od takových plodů? Kreativní Katka vám poradí...

Zdroj: Wikipedia.org
Citróny, pomaranče, mandarínky a grepy sú zdravé, navyše zvyšky, ktoré z nich obvykle vyhadzujeme, nám môžu poslúžiť na výrobu zaujímavých šperkov.
Čo na to potrebujeme?
Šupky a jadierka citrusov, nožnice, ihlu, pevnejšiu niť, prípadne korálky.
Ako na to?
Citrusový plod ošúpeme tak, aby šupka zostala v čo najväčších kusoch. Ideálne sú mandarínky, ktorých šupka je obvykle najtenšia. Šupku nastriháme na trojuholníčky a navliekame na niť. Medzi trojuholníčkami necháme medzery, aby dobre uschli (obr.1). Po uschnutí ich poposúvame, aby boli tesne pri sebe (obr.2). Medzi trojuholníčky môžeme navliekať aj korálky (obr.3).
Ďalšou možnosťou je strihať šupky na pásiky a zatočené navliekať (obr.4, 5). Pekne vyzerajú aj navlečené jadierka, či už z citrusov, jablka, alebo melónu (obr.6).
Tiež ich musíme navliekať ešte vlhké a s rozostupmi, aby dobre uschli. Na takýto náhrdelník, či už zo šupiek, alebo jadierok potrebujeme viacero plodov. Samozrejme, netreba kvôli jednému náhrdelníku skonzumovať naraz niekoľko kíl ovocia. Najlepšie je prichystať si niť navlečenú do ihly, niekam ju zapichnúť a vždy, keď skonzumujeme nejaké ovocie, ponavliekať trojuholníčky zo šupky, alebo jadierka a takto postupne dopĺňať. Náhrdelník schne najlepšie, keď je zavesený. Z plodov a šupiek môžeme podobným spôsobom vyrobiť aj náušnice.
Prajeme vám veľa vitamínov a radosť z pekného šperku.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích