Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Slupky a jadýrka z citrusů nevyhazujte!

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

V horkých letních dnech konzumujeme spoustu citrusových plodů. Ať už si jimi ochucujeme vodu, děláme osvěžující ledový čaj nebo je jíme "jen tak". Co však se slupkami od takových plodů? Kreativní Katka vám poradí...

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia.org

Citróny, pomaranče, mandarínky a grepy sú zdravé, navyše zvyšky, ktoré z nich obvykle vyhadzujeme, nám môžu poslúžiť na výrobu zaujímavých šperkov.

Čo na to potrebujeme?

Šupky a jadierka citrusov, nožnice, ihlu, pevnejšiu niť, prípadne korálky.

Ako na to?

Citrusový plod ošúpeme tak, aby šupka zostala v čo najväčších kusoch. Ideálne sú mandarínky, ktorých šupka je obvykle najtenšia. Šupku nastriháme na trojuholníčky a navliekame na niť. Medzi trojuholníčkami necháme medzery, aby dobre uschli (obr.1). Po uschnutí ich poposúvame, aby boli tesne pri sebe (obr.2). Medzi trojuholníčky môžeme navliekať aj korálky (obr.3).

  

Ďalšou možnosťou je strihať šupky na pásiky a zatočené navliekať (obr.4, 5). Pekne vyzerajú aj navlečené jadierka, či už z citrusov, jablka, alebo melónu (obr.6).

  

Tiež ich musíme navliekať ešte vlhké a s rozostupmi, aby dobre uschli. Na takýto náhrdelník, či už zo šupiek, alebo jadierok potrebujeme viacero plodov. Samozrejme, netreba kvôli jednému náhrdelníku skonzumovať naraz niekoľko kíl ovocia. Najlepšie je prichystať si niť navlečenú do ihly, niekam ju zapichnúť a vždy, keď skonzumujeme nejaké ovocie, ponavliekať trojuholníčky zo šupky, alebo jadierka a takto postupne dopĺňať. Náhrdelník schne najlepšie, keď je zavesený. Z plodov a šupiek môžeme podobným spôsobom vyrobiť aj náušnice.

Prajeme vám veľa vitamínov a radosť z pekného šperku.

Reklama: Oscillococcinum - Novinka - Výhodné rodinné balení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.učitelka na Gymnáziu

Autorka píše do slovenských časopisů pro maminky. Text na téma "Puberta" doplnila i tématickými obrázky svých studentů. Vyznává více "respektující" přístup k dětem, které se v období puberty nacházejí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.4.2019 20:29

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze