Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Osiny a jiná cizí tělesa

Autor: Petra Sumeráková

Námětem na tento článek bylo několik nepříjemných zážitků mých přátel a jejich psů za posledních pár týdnů. Letošní léto je extrémně suché, takže osiny a další luční překvapení číhají na každém kroku, v posekané i neposekané trávě, na vesnicích i v městských parcích, o polích ani nemluvě.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Největší prevencí je po každé procházce psa důkladně zkontrolovat, prohlédnout hlavně tlapky, meziprstí, ale také oči, uši i okolí nosu. Nemůžeme si být samozřejmě nikdy jisti, protože osina může být zapeklitě skrytá a problém můžeme najít až tehdy, když ho pocítí sám pes - tzn. že začne mít bolesti, které se projeví kulháním, olizováním postiženého místa, drbáním ucha, kýcháním, otíráním poraněného oka, atd. Případně již vidíme sami přímo postižené a oteklé místo.

Ve všech případech, kdy osinu neuvidíte a nevyndáte, okamžitě vyhledejte veterinární pomoc. Včasná léčba a hlavně správná diagnostika ušetří někdy i týdny trvající komplikace. Velmi často i zpočátku nezávažný stav může skončit chirurgickým zákrokem. Proto opravdu nic nepodceňujte.

"Domácí" první pomoc a pomocná léčba

Pakliže osinu vyndáme například z tlapky, ošetříme místo dezinfekcí. V těchto případech ráda používám koloidní stříbro 20 nebo 30 ppm. Působí antisepticky, navíc zklidní podráždění a velmi často i počáteční otok. Dalším pomocníkem může být i levandulový éterický olej. Jako jeden z mála ho můžete na kůži použít neředěný.

Pokud je místo hodně podrážděné, červené s otokem – použijte homeopatikum Belladonna 15 C - 5 granulí zpočátku klidně každé 2 hodiny dokud neuvidíte úlevu a menší bolestivost.

Pakliže se vám ani veterináři nepodařilo osinu najít, našli jste jen oteklé místo, kudy pravděpodobně vnikla, můžete čekat, že "vyhnisá". Jenže u osin je bohužel i tendence k cestování a tak může být už daleko od místa nálezu. Můžete ji však homeopaticky tzv. vypudit z těla ven. Velmi dobrým pomocníkem je v tomto případě homeopatikum Silicea v ředění 15 C. Zpočátku podávejte klidně i 5x denně 5 granulí. V léčbě pokračujte několik dní - do doby než se osina objeví. Tento lék už zachránil nejednoho psa od chirurgického řezu. Silicea by měla postupně ránu zbavit i hnisavého procesu.

Na doléčení a zhojení rány, která je citlivá a místo celé rozbolavělé, můžete podávat i homeopatikum Arnica montana a to 2x denně 5 granulí až do úplného vyléčení. Pokud se jednalo o velmi zanícenou a infikovanou ránu, použijte Calendula Officinalis.

Velkou opatrnost je nutno zachovat v případě poranění očí. Osina v oku rovná se urychlená cesta k veterináři. Souběžně s jeho indikací léčby můžete podávat i homeopatika, která pomohou a urychlí zhojení poraněného a velmi bolestivého oka. Psu můžete ulevit lékem Calcarea sulphurica 15 C nebo taktéž homeopatikem Calendula officinalis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 17:33

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze