Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Fotosenzitivita

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Máte citlivou pokožku? Jste světlý typ a vždy se na sluníčku spálíte?

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Mohou vám pomoci homeopatika?

Ano, i zde mají homeopatické léky své místo. Velmi citlivá pokožka může na sluníčko reagovat celkovou vyrážkou, svěděním a velmi rychlým spálením na sluníčku. Nejhorší jsou obvykle silné první letní paprsky. Ovšem třeba na počátku tohoto léta jsme si intenzivního sluníčka moc neužili. Kůže se tedy postupně neadaptovala a každé sluníčko po delším období "pod mrakem" vnímá jako narušitele a reaguje podrážděním. Pokud chcete tyto reakce zmírnit, můžete před sluněním použít homeopatický lék Hypericum perforatum 30 C v dávce 5 granulí 1x týdně. S tímto postupem je vhodné začít ideálně již před letní sezónou (přibližně od dubna), ale ani před dovolenou to není špatná volba.

Pokud jedete na dovolenou k moři, můžete využít také homeopatický lék Muriaticum acidum 15 C v dávce 5 granulí 1x denně, a to zhruba týden před odjezdem a v průběhu dovolené každý den.

Ani sebelepší lék vám nepomůže, pokud nebudete dodržovat režimová opatření:

  • nesluňte se přes poledne (mezi 11.-15.hodinou)
  • používejte krémy na opalování s ochranným faktorem (nízká ochrana má faktor 6-10, střední ochrana 10-30, vysoká nad 30)
  • noste brýle s UV faktorem
  • voda přitahuje záření - myslete na to při relaxaci na vodní hladině (na matraci, atp.). Po vykoupání se utřete do sucha, i zbylé kapky vody přitahují paprsky.

Užijte si pohodové léto:-)
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 19:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze