Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Fotosenzitivita

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Máte citlivou pokožku? Jste světlý typ a vždy se na sluníčku spálíte?

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Mohou vám pomoci homeopatika?

Ano, i zde mají homeopatické léky své místo. Velmi citlivá pokožka může na sluníčko reagovat celkovou vyrážkou, svěděním a velmi rychlým spálením na sluníčku. Nejhorší jsou obvykle silné první letní paprsky. Ovšem třeba na počátku tohoto léta jsme si intenzivního sluníčka moc neužili. Kůže se tedy postupně neadaptovala a každé sluníčko po delším období "pod mrakem" vnímá jako narušitele a reaguje podrážděním. Pokud chcete tyto reakce zmírnit, můžete před sluněním použít homeopatický lék Hypericum perforatum 30 C v dávce 5 granulí 1x týdně. S tímto postupem je vhodné začít ideálně již před letní sezónou (přibližně od dubna), ale ani před dovolenou to není špatná volba.

Pokud jedete na dovolenou k moři, můžete využít také homeopatický lék Muriaticum acidum 15 C v dávce 5 granulí 1x denně, a to zhruba týden před odjezdem a v průběhu dovolené každý den.

Ani sebelepší lék vám nepomůže, pokud nebudete dodržovat režimová opatření:

  • nesluňte se přes poledne (mezi 11.-15.hodinou)
  • používejte krémy na opalování s ochranným faktorem (nízká ochrana má faktor 6-10, střední ochrana 10-30, vysoká nad 30)
  • noste brýle s UV faktorem
  • voda přitahuje záření - myslete na to při relaxaci na vodní hladině (na matraci, atp.). Po vykoupání se utřete do sucha, i zbylé kapky vody přitahují paprsky.

Užijte si pohodové léto:-)
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.1.2020 03:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze