Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O nás

Autor: Redakce

Webový portál Svět homeopatie je určen všem zájemcům o homeopatii, zdravý životní styl, laikům i odborníkům. Vytvořili jsme ho proto, aby pomohl lidem, kteří jsou postaveni tváří v tvář situacím souvisejícím se zdravím, jimž sami nerozumí a které v nich budí pochopitelné rozpaky. Současná doba informační revoluce, v níž žijeme, přináší mnohým z nás problém, jak snadno odlišit užitečné informace od nepotřebných.

Ilustrační foto

Dovolujeme si tvrdit, že Svět homeopatie vám přináší informace potřebné a užitečné. Potkáte se na nich s těmi nejobvyklejšími příznaky potíží či nemocí, které mohou postihnout vás nebo členy vaší rodiny. Informace, které ve Světě homeopatie najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii. 

Ačkoli je tento webový portál především o zdraví a nemoci a o tom, jak s nimi nakládat, přesto vše začleňuje do širšího rámce pohody. Pojem pohody představuje stav bytí zahrnující mnohem více, než jen momentální zdraví mezi dvěma onemocněními. Myšlenka plného zdraví vychází ze znalosti toho, že jsme komplexní bytosti, v nichž nepřetržitě dochází k vzájemnému ovlivňování těla, myšlení a citů. To vše je spojeno s prostředím, v němž žijeme, a s ostatními bytostmi, které je obývají. To vše zapadá do koncepce celostní medicíny, jíž se naši lékaři věnují. Celostní medicína vidí každého člověka jako střed jeho vlastního světa. V každém okamžiku je jedinec spojen se svým světem nesmírným množstvím vazeb, jako jsou všechny události jeho života, různé mezilidské vztahy minulé i přítomné, stresy, příjemné a nepříjemné zážitky, duchovní vědomí a smysl vlastního života.

Ve Světě homeopatie se potkáte s homeopatií, která se svým opatrným a citlivým přístupem shoduje s jednou z nejdůležitějších zásad lékařské péče – totiž že terapie pacientovi nesmí uškodit. Mnoho běžných, každodenních obtíží lze léčit bezpečně a účinně doma pomocí homeopatických prostředků. Pokud by se však banální onemocnění rozvíjelo v nějakou horší chorobu, například běžné nachlazení v plicní infekci, pak je na místě poradit se s lékařem.

Mimo to vás ve Světě homeopatie seznámíme s principy správné výživy, najdete zde svou cestu k přiměřené fyzické aktivitě, poradíme vám, jak se nejlépe připravit na cesty, nahlédnete s námi do tajů aromaterapie, přírodní kosmetiky a v neposlední řadě pomůžeme seniorům v hledání aktivní náplně života.

Ve Světě homeopatie nezapomeneme ani na rozvoj zdravých, otevřených a přátelských vztahů. Jelikož velká část každodenního stresu spočívá právě v oblasti mezilidských vztahů, ať již doma, v práci nebo v našem okolí. Víme, že negativní, ale i pozitivní emoce přímo ovlivňují fyziologické pochody v organismu. Rozvíjející se psychoneuroimunologie učinila velké kroky k pochopení vazeb mezi našimi myšlenkami a pocity na jedné straně a fyziologickými ději řídícími naše orgány na straně druhé.

Je známou pravdou, že žádná medicína nedokáže vyléčit pokaždé každého pacienta z každé nemoci. Integrovaný přístup k medicíně ovšem může přinést pružnou a pragmatickou koncepci zdravotní péče – a homeopatie v tomto procesu může sehrát důležitou úlohu. V mnoha zemích už se lékaři vzdělaní v konvenční medicíně stále více obracejí k doplňkovým metodám léčby, jako je homeopatie, aby rozšířili škálu dostupných léčebných postupů. Do jisté míry tak lékařská veřejnost reaguje na přání stále většího počtu pacientů, kteří by za své vlastní zdraví chtěli převzít více zodpovědnosti. Více a více lidí chce pochopit, co mohou sami udělat, aby předešli nemoci, a pokud už onemocní, porozumět příčinám své choroby a určit, čím mohou přispět k vlastnímu uzdravení. Homeopatie nabízí jednoduchý, efektivní, poměrně levný a bezpečný způsob, jak toho všeho dosáhnout – za předpokladu, že se řídíme zdravým rozumem.

Věříme, že vám webový portál Svět homeopatie pomůže zorientovat se v oblasti homeopatie, v jednotlivých příznacích nemocí a že přispěje k položení základů, na nichž budete moci v budoucnu postavit svou vlastní cestu ke zdraví.

MEDICÍNA JE JEN JEDNA A HOMEOPATIE JE JEJÍ SOUČÁSTÍ…

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 16:27

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze