Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bez čeho bych se na dovolené neobešla?

Autor: Lucie Nestrašilová

Letošní dovolenou jsme prožili již tradičně v duchu sportovním. Tentokrát jsme vyrazili poznávat horská zákoutí Krkonoš. Týden v horách jsme si skvěle užili a i když jsme se museli vyrovnat s nepříliš příznivým dovolenkovým počasím, dovolená stála za to.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

A protože máme před sebou ještě další výjezdy a i vás jistě čeká nějaká ta dovolená, pokusím se shrnout náš dovolenkový příběh tak trošku z „homeopatického“ hlediska. Na mém mini příběhu si můžete lépe zapamatovat, jaká homeopatika by neměla chybět ve vaší cestovní lékárničce. Nebo si myslíte, že vám se „TO“ stát nemůže?

Náš příjezd na místo činu byl mírně poznamenán špatným přístupem personálu zařízení, kde jsme měli dovolenou strávit. Venku bylo 10 stupňů, hrozila nám noc v chatě v chladivé zimě. Nakonec jsme vše naštěstí vyřešili. Nicméně jsem již pomalu sahala po homeopatickém léku Aconitum napellus 9 C. Hodila by se i květová esence Rescue remedy pro nečekané stresové události.

Pohodové ráno prvního dne dovolené jsme uvítali „pyžamovou“ snídaní s domácími vajíčky (ta jsem doma nechat nemohla), křupavými bagetkami a dalšími dobrotami. Pyžamová snídaně se v tomto duchu odehrávala i následujících 6 dní. Následky na sebe nenechaly dlouho čekat. Patřím bohužel mezi ty, komu je po potravinách s lepkem těžko, trpí bolestmi břicha a nadýmáním. Nejde sice o alergii, ale když to s lepkem přeženu, organismus se ozve. Po návratu do domácího prostředí jsem lepek hned vyloučila. Uvědomila jsem si, že se zde jasně ukázalo, jak je jídlo o emocích. Když jsem na dovolené, mám pocit, že se můžu odměnit, že mohu jíst i věci, které běžně nejím: „Vždyť jsem přece na dovolené a mám si užívat!“. Ale ono to tak není... Zde se mi hodilo Lycopodium 9 – homeopatický lék na nadýmání s pocitem plnosti v dolní části břicha.

Ve stylu „kudy z nudy“ jsme si na každý den naplánovali jinou cyklotrasu. Další prázdninové aktivity typu: „Tatínku, ještě si můžu na dnešek vybrat další 2 sporty“, byly variabilní. Abychom to vzali první den rovnou jak se říká „od podlahy“, vydali jsme se hned první den na opravdu horský výšlap – strmě vzhůru! Vybavena Arnikou montanou 9 C jsem sebe a syna dopovala již po cestě, můj muž to zvládne i bez podpůrných prostředků (nicméně my pak máme na rozdíl od něj minimální následky vyčerpání po fyzickém výkonu).

Překvapení nás (no, spíše mě) čekalo, když jsme se rozhodli doplnit zásoby a vyrazili jsme se poznávat zdejší kuchyni. Nevím, zda za to mohl termín naplánované dovolené (slabá sezóna v týdnu před začátkem prázdnin) nebo jsme jen špatně hledali, ale najít slušné jídlo, které by neobsahovalo smažené cosi se smaženými hranolky byl téměř nadlidský výkon. Bez Nux vomicy bych tu dovču asi nedala. Člověk celý den sportuje, pak chce doplnit kvalitní palivo, ale zbyde na něj jen „pančovaná nafta“.

Vzhledem k tomu, že jsme si na letní dovolenou letos vybrali ten zřejmě nejchladnější týden v roce, střídal se nám na našich dobrodružných cestách na kole vítr, silný déšť, při prudkém návratu z kopců i mráz. Velmi chladné počasí nám předpověděli i „Norové“ a tak mi lékárničce nechyběl ani Rhus toxicodendron 9 C. Je to homeopatický lék vhodný na nachlazení po promočení (například v dešti), resp. na obtíže vzniklé působením vlhkého chladu a vlhka obecně (promočení, prochlazení po předchozím přehřátí – např. prochlazení po fyzicky náročné práci, čekání ve větru po pobytu v bazénu).

Při návratu z dovolené jsem si připomněla, že mám v lékárničce ještě Apis a Dapis☺ Zazvonili jsme totiž na synova kamaráda ze sousedství a našli jsme jeho maminku s Dapisem v ruce! „Právě mě štípla vosa! Šlápla jsem na ni, tak zkouším, jestli to zabere“. Za půl hodinky na mě sousedka zvoní. Sedí na kole a jede s dětmi na výlet, tak si přijeli vyzvednout i mého syna. Dapis zabral☺

Jsem ráda za každou novou homeopatickou zkušenost i za dny, kdy léky nepoužiji (těch je většina). Nicméně mít je jako jistotu pro případ nouze není, zdá se, vůbec na škodu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 04:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze