Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jáhlový dezert

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Jáhlový dezert je u našich kluků oblíbený, proto ho ráda vařím. Jáhly jsou bezlepková obilnina a obsahují kvalitní bílkoviny. Pro zdravou snídani nebo svačinku jsou jako stvořené.

Ilustrační foto
Zdroj: PharmDr. Jana Strieglerová

Jáhly vždy v sítku operu nejdříve ve vlažné vodě (tím se spláchne prach, který vzniká ve mlýně při jejich loupání) a pak v horké vodě (tím se sníží nebo odstraní jejich hořkost). Čerstvé jáhly jsou sladké, ale čím více stárnou, tím hořknou. Při nákupu je proto dobré sledovat dobu trvanlivosti.

Po propláchnutí dám jáhly do hrnce a přidám vodu vždy v poměru 1:3 (1 díl jáhel a 3 díly vody). Někdy je vařím v obilném mléce nebo je možné smíchat obilné mléko s vodou. Někdo vaří v kozím nebo kravském mléce. Vždy přidávám špetku soli, jáhly jsou pak sladší.

Jáhly se vaří až do změknutí asi 20–30 minut. Někdy je odstavím dříve a nechám je pod pokličkou "dojít". 

Do teplých uvařených jáhel přimíchám trochu medu nebo sladu. Dá se ochutit sušeným ovocem nebo oříšky. Výborné jsou rozmixované sušené rozinky. Do poloviny jáhel dám kakao, druhou polovinu nechám žlutou a při plnění skleniček nebo misek barvy střídám a tím vytvářím barevné proužky (děti to ocení:).

Osvědčilo se mi dávat dezert do malých skleniček (od marmelády nebo jogurtu), děti si ho pak berou na svačinu do školy. Ale pozor, pokud vaše dítě háže aktovkou na zem, je lepší zvolit variantu plastové krabičky – už jsme čistili sešity a učebnice zalepené od jáhel a není to nic příjemného:)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:27

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze