Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Strach z bouřky

Autor: Petra Sumeráková

Léto není jen čas dovolených, pro mnoho pejskařů je také obdobím spojeným se strachem jejich miláčků z bouřek.

Ilustrační foto

Já sama mám ve své smečce několik bojácných jedinců a je pravda, že souboj s hledáním té správné zklidňující kombinace svádím už dlouhá léta. Není nic složitějšího, než najít ten správný "lék na strach", který situaci alespoň trošku zklidní.

Co se mi léty potvrdilo, je to, že na strach opravdu neexistuje jeden zázračný lék a ani jedno schéma dávkování.

Pokud se majitelé psů rozhodnou vyzkoušet nějakou alternativní formu zklidnění, musí se připravit na to, že to bude běh na dlouhou trať a než najdou to pravé ořechové, budou muset otestovat několik léků či kombinací. Bohužel ani klasická medicína nenabízí v tomto směru žádný zcela účinný přípravek. Na trhu je sice mnoho tzv. antistresových kapek či tabletek, výsledky však přináší jen málokdy. Jediné co se občas u někoho osvědčí jsou preparáty s feromony. Takže lidem, kteří bojují s velkým strachem u svých psů ani nezbyde nic jiného, než stále hledat a zkoušet to, co jim trochu pomůže.

100% uklidnění v případě silné bouřky a velkého strachu u psa nikdy nečekejte, ale existuje několik možností, které můžete zkusit a tento problém zmírnit třeba i o 80%.

Problém u bouřek je ten, že jsou náhlé a člověk ani pes se na ně nestačí připravit. Takže podávat lék psu, který je již ve stresu z hromů a blesků se míjí účinkem a zabírá jen lehce nebo vůbec.

Proto je lepší si dělat celoletní ,,bouřkovou kůru“ a přípravu a již v období prvních jarních bouřek a s nástupem vyšších teplot začít psa medikovat. Je dobré začít s denním podáváním bachových esencí. Do misky s vodou nakapat 5 kapek esence Mimulus /Kejklířka skvrnitá/ a podávat po celé období bouřek. Mimulus je na všechny známé strachy a fóbie. Pokud přes léto navíc doplníte homeopatickými tabletami Sedatif (1 tableta denně), podaří se vám upravit psychiku psa do únosné míry a nastartovat ho k lékům akutním, které budete přidávat přímo při bouřce. Pes pak na ně bude mnohem lépe reagovat.

Jakmile budete vědět, že se blíží bouřka, můžete podat několik různých homeopatických léků dle povahy psa a jeho strachu:

  • Pokud pes reaguje především na hromy – můžete zkusit podávat Phosphorus 15 Cnebo 30 C, během bouřky klidně nekolikrát.
  • U psů, kteří jsou rozklepaní, vyděšení, různě zalezají a hledají úkryt i tam, kde je to leckdy nebezpečné, zkuste podat Borax 15 C.
  • V případě extrémního šoku a delirijního stavu psa, kdy ze strachu nereaguje ani na své jméno, je zcela mimo sebe a dělá nelogické věci (leze hrůzou po zdi, skáče po nábytku, atd), zkuste podat Aconitum v co nejvyšším možném ředění (nejlépe 30 C, v některých případech dokonce 200 C), a to klidně i každých 10 minut až do zlepšení stavu.

Všechny tyto léky můžete ještě vyzkoušet v kombinaci s Valerianou /Kozlíkem/ ať už ve formě homeopatické v ředění 30 C nebo ve formě tinktury, kterou je dobré taktéž podávat dlouhodobě - denně nakapat 1 kapku na 1 kg na piškot.

Samozřejmostí je i váš osobní přístup a chování v případě bouřky. Měli byste být klidní, chovat se jakoby se nic nedělo a psa nijak výrazně nechlácholit, protože ho pak v jeho strachu jen utvrzujete. Musíte působit sebejistě, ale přitom mile, pes musí cítit, že je s vámi v bezpečí.

Přeji vám pokud možno krásné léto bez bouřek a bez stresu a pevné nervy s hledáním vaší osobní ,,bouřkové medicíny“.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.4.2020 07:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze