Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Uzdravit se může jen ten, kdo o to opravdu stojí

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Mé řádky dnes míří k pacientům i zdravotníkům. Jak je to s uzdravováním???

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Do ordinace zamnou denně přichází několik pacientů, ne všichni se ale chtějí uzdravit. Někteří se chtějí, bohužel, jen léčit. Vždy se nejdřív ptám, zda je stav zlepšený, zhoršený nebo stejný. Můj další dotaz míří na dodržování cvičení obecných doporučení. Mohu s čistým srdcem napsat, že zhruba 50% pacientů není schopno dodržet doporučená režimová opatření či frekvenci a dávku cvičení a obvykle reagují slovy: "Mám málo času." 

Asi před rokem jsem četla pěkný citát: „Kdo si neudělá čas na pohyb, bude si muset udělat čas na nemoc“. Jak velká pravda!

Pokud si opravdu neupravíme náš žebříček hodnot a priorit, bude nás naše tělo stále vracet nemocemi a bolestmi do opakujících se situací. Dělá to většinou proto, aby nás ochránilo před opravdovou vážnou nemocí či poraněním. Za slovy a zhodnocením léčby typu „stejně mi to nepomáhá“ pak často stojí spíše lenost nebo nedostatek vůle.

Proto pokud se vás to týká, zabojujte a zkuste doporučení opravdu dodržet, třeba budete překvapeni. Zmiňovaná situace se netýká jen rehabilitace, ale třeba i výživových doporučení, psychoterapeutických a dalších, která dostanete od svých terapeutů.

Přeji sobě i našim čtenářům pevnou vůli a hezké prázdniny.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.8.2020 15:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze