Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopati mohou pomoci oborům, které to potřebují

Autor: Externí zdroj

Komplementární medicína, kam lze zařadit i homeopatii, má své místo v onkologii, paliativní medicíně a dalších oborech medicíny. Homeopatie coby účinná a šetrná metoda umožňuje pacienta doprovázet od stanovení diagnózy po terminální stavy a pomáhá mu vyrovnat se s nemocí vlastními silami. Uvedené pronesla francouzská lékařka-homeopatka dr. Christelle Besnardová-Charvetová v průběhu Jarního homeopatického semináře, který proběhl v polovině května v Praze. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dr. Charvetová, specializující se na porodnictví a gynekologii, působila původně jako internistka v nemocnicích v Lyonu, později si otevřela soukromou praxi, v níž začala využívat homeopatickou léčbu. „Na začátku jsem zjistila, že homeopatické léky pomáhají pacientkám v přípravě na porod. Pacientky užívající homeopatika přicházely s dilatovanější brankou a měly obecně lepší průběh porodu. Později jsme prováděli četné studie, jejichž výsledky mě přesvědčily natolik, že jsem homeopatii zařadila mezi běžné přístupy k pacientkám. V rámci gynekologicko-porodnické praxe je v současnosti využívám například v léčbě poruch menstruačního cyklu, u problémů s početím, recidivujících mykóz, dysmenorey, endometriózy, polypů či k ovlivnění průběhu perimenopauzy,“ uvedla dr. Charvetová, která během let rozšířila svou specializaci o podpůrnou léčbu v onkologii a jako konzultantka se věnuje i paliativní péči.

Nejen ekonomické úspory

Francie je jednou z evropských zemí, kde je užívání homeopatie hojně rozšířeno a stoupá jak povědomí pacientů a lékařů o této metodě, tak zájem o homeopatickou léčbu. Homeopatické léky mohou pacienti obdržet i v rámci nemocniční péče, předepisovat je mohou také porodní asistentky a běžně jsou nabízeny v lékárnách. Všichni lékárníci absolvují vzdělání v homeopatii v rámci pregraduální přípravy. Lékaři se mohou vzdělávat v homeopatii na univerzitách a získat zde diplom. „Francouzská vláda vydala program, v němž prohlásila, že pacienti mohou využívat podpůrnou léčbu. Vláda užívání komplementární léčby podporuje, protože se ukázalo, že tato terapie snižuje náklady, nemá nežádoucí účinky a pacienti si ji žádají,“ vysvětlila dr. Charvetová. Komplementární medicína obecně je široce využívána například v Kanadě či USA, homeopatika jsou předepisována v řadě zemí světa a – možná překvapivě – nejvíce v Indii.

Celý článek si můžete přečíst zde: ZDRAVOTNICTVÍ A MEDICÍNA

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2022 12:44

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze