Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopati mohou pomoci oborům, které to potřebují

Autor: Externí zdroj

Komplementární medicína, kam lze zařadit i homeopatii, má své místo v onkologii, paliativní medicíně a dalších oborech medicíny. Homeopatie coby účinná a šetrná metoda umožňuje pacienta doprovázet od stanovení diagnózy po terminální stavy a pomáhá mu vyrovnat se s nemocí vlastními silami. Uvedené pronesla francouzská lékařka-homeopatka dr. Christelle Besnardová-Charvetová v průběhu Jarního homeopatického semináře, který proběhl v polovině května v Praze. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dr. Charvetová, specializující se na porodnictví a gynekologii, působila původně jako internistka v nemocnicích v Lyonu, později si otevřela soukromou praxi, v níž začala využívat homeopatickou léčbu. „Na začátku jsem zjistila, že homeopatické léky pomáhají pacientkám v přípravě na porod. Pacientky užívající homeopatika přicházely s dilatovanější brankou a měly obecně lepší průběh porodu. Později jsme prováděli četné studie, jejichž výsledky mě přesvědčily natolik, že jsem homeopatii zařadila mezi běžné přístupy k pacientkám. V rámci gynekologicko-porodnické praxe je v současnosti využívám například v léčbě poruch menstruačního cyklu, u problémů s početím, recidivujících mykóz, dysmenorey, endometriózy, polypů či k ovlivnění průběhu perimenopauzy,“ uvedla dr. Charvetová, která během let rozšířila svou specializaci o podpůrnou léčbu v onkologii a jako konzultantka se věnuje i paliativní péči.

Nejen ekonomické úspory

Francie je jednou z evropských zemí, kde je užívání homeopatie hojně rozšířeno a stoupá jak povědomí pacientů a lékařů o této metodě, tak zájem o homeopatickou léčbu. Homeopatické léky mohou pacienti obdržet i v rámci nemocniční péče, předepisovat je mohou také porodní asistentky a běžně jsou nabízeny v lékárnách. Všichni lékárníci absolvují vzdělání v homeopatii v rámci pregraduální přípravy. Lékaři se mohou vzdělávat v homeopatii na univerzitách a získat zde diplom. „Francouzská vláda vydala program, v němž prohlásila, že pacienti mohou využívat podpůrnou léčbu. Vláda užívání komplementární léčby podporuje, protože se ukázalo, že tato terapie snižuje náklady, nemá nežádoucí účinky a pacienti si ji žádají,“ vysvětlila dr. Charvetová. Komplementární medicína obecně je široce využívána například v Kanadě či USA, homeopatika jsou předepisována v řadě zemí světa a – možná překvapivě – nejvíce v Indii.

Celý článek si můžete přečíst zde: ZDRAVOTNICTVÍ A MEDICÍNA

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.2.2020 03:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze